{"piano":{"sandbox":"false","aid":"u28R38WdMo","rid":"R7EKS5F","offerId":"OF3HQTHR122A","offerTemplateId":"OTQ347EHGCHM"}}

BSJA results 16-21 July

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 17 July

BSJA AREA 12 Newcastle, 20-21 July

COLLEGE EC Keysoe, Bedfordshire, 16 July

CROCKSTEAD PARK Halland, East Sussex, 18 July

DMS CHESTER CSIB Chester, 19-21 July

EAST OF ENGLAND Cambs, 16-18 July

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 16 July

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 20 July

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 18 July

WALES AND THE WEST Crick, Gwent, 19-21 July

COLLEGE EC Keysoe, Bedfordshire, 16 July

Charles Owen British Novice 1, Delia Magna (M Scoot); 2, Supervision (E Watson); 3, Guardian Angel (P Adkins). Equimax Discovery 1, Sir Ivor (I Vinton); 2, Power Gent (T Gredley). 1.05m 1, baybrook (L Holmes). Great Leighs Newcomers 1, Wayside Pop It (C Day); 2, Ourstoshare (C Scott). Horse & Hound Foxhunter 1 & 2, Vinnie & Lady Blakeney (J Egmore). 1.25m 1, Vinne.

EAST OF ENGLAND Cambs, 16-18 July

Equimax Discovery 1, 2 & 3, Braunston Udarko, Braunston Playboy & Braunston Ulrika (M Williams). Great Leighs Newcomers 1, Holmsley Mill (M Potter); 2, Braunston Ulriko; 3, Pomaine II (J Richardson). 1.15m 1, Colour Of Night (S Wilkinson); 2, Escalator (M Potter); 3, Woodcroft Holme Konig (C Frazer). Horse & Hound Foxhunter 1, Tinkerbell (M Jones); 2, Issu Des Champs (M Williams); 3, Dennington (M Holden). URL/Stable Express 1.25m 1, City West (R Chorlton); 2, Braunston Samba (M Williams); 3, Natana II (M Jones). A/B/C 1, Hula Hoop (C Frazer); 2, Eastern Promise (K Partrick); 3, City West. 17 Jul: 1.05m 1, West Leda (A Holley); 2, Derry II (Z Day). NDS Members Cup 1, Sidney Ruff Diamond (S Freeke); 2, Tideslow Mungo (C Miller); 3,Mulloughdin Diamond (I Kerr). Great Leighs Newcomers 1, Just Clockwork Mouse (A Holley). Horse & Hound Foxhunter 1, Alcina (A Pachecho); 2, Sidney Ruff Diamond; 3, Pandour (S Rawding). A4 1, Felin Du Joret (C Robins); 2, Melissa C (S Rawding). 1.30m 1, Flip (I Kerr); 2, Contendra (D Lampard); 3, Melissa C. 18 Jul: Equimax Discovery 1, Utah Girl (M Lanni); 2, Lady Maid Marion (M Muzasal); 3, Escape II (M Lanni). Great Leighs Newcomers 1, PresidentUtopia (M Lanni); 2, Braunston Udarko; 3, Braunston Ulrika. Horse & Hound Foxhunter 1, Warren Mischief (M Potter); 2, Pandour; 3, Natana (M Jones). URL/Stable Express 1.25m 1, Sunburnt (M Jones); 2, Qutie (T Davies); 3, My Life (T Conyers).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 16 July

Charles Owen British Novice 1, Destiny Unknown (B Wallace-Stocks); 2, Take A Chance VIII (J Harris); 3, Ickle Sting (R Buck). Equimax Discovery 1, Rhustyon (M Bellinger); 2, It’s Mega Bux (L Samuels); 3, Diamant Shadow (A Knight). 1.05m 1, Royal Connection (R de Blasi); 2, Strolling Waters (T Fabrello); 3, Moonlight Raider (H Watchorn). Great Leighs Newcomers 1, Mum’s Special Dram(J Randall); 2, Tacha-De-Geer (C Moyce); 3, Mollee (B Martin). speed 1, Hot Two Step (N Tinworth); 2, Grange Guest (C Keeling); 3, Kino Du Radoux (R Cord). Horse & Hound Foxhunter 1, Elegant C (J Mincher); 2, Kino De Radoux.

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 17 July

jnr sml open 1, FJ’s Flannagan (E Harris); 2, Three Dog Night (C de Verteuil); 3, Baby Bomber (S Birch). Blue Chip Jnr Newcomers/Scope Jnr Progressive 1, Fleetwater Falcon (C Blakiston); 2, Pippit ll (M Cawley); 3, Simply Rosie (E Ashworth). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/Scope Jnr Adventurer 1, A White Knight’s Tale (L Standbridge); 2 & 3, Rhapsody & Sannon Valley Top Tier (M Townsend). jnr members cup/1.15m jnr select 1, Topline Lad (J Shears); 2, Mister Bushbuck (H Craven); 3, Irish Angel Delight (A Measor). jnr intermediate 1, Red Osprey (K Haines). BEIB Jnr British Novice 1, Dartdale Joanne (H House); 2, Got To Be Cash (L Wingrove); 3, Tambourlaine (P Farrow). jnr discovery/Scope Jnr Novice 1 & 2, Ballygloss Rose & Ballygloss Munchy (S Charley); 3, Another Snowball (D Gittins). jnr intro 1, Mr McElroy (S Charley); 2, Sannon Valley Piccolo (M Townsend). national 138cm 1, Sannon Valley Piccolo; 2, Africa Mist (C de Verteuil) 3, Mr McElroy.

CROCKSTEAD PARK Halland, East Sussex, 18 July

85cm jnr 1, Silverlea Rozen Cavalier (E-J Moore); 2, Cleopatra IV (L Hurst); 3, PJ St Tropez (E-J Moore). BEIB Jnr British Novice 1, PJ Silver Spirit (E-J Moore); 2, Peppermint Pip (L Hurst); 3, Mountain High (L Bunn). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Cleopatra IV; 2, Irish Squibbs Dream (C Graham); 3, Luvya Long Time (L Bunn). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Okehurst Showman (E-J Moore); 2, Bee For Beatrix (R Holder); 3, Rainbow Monarch (F Patty). jnr intermediate 1, Bee For Beatrix; 2, Major Angel (C Graham); 3, Okehurst Showman.

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 18 July

BEIB Jnr British Novice 1, Delta Girl (S Gray); 2, Here’s Sundance (P Street); 3, Irish Double Delight (A Clark). jnr discovery 1, Here’s Sundance; 2, Flying Rose (G Harris); 3, Max Factor (A Kapsalis). Blue Chip Feed Balancer Jnr Newcomers 1, Dun Enough (S Parry); 2, Jaybee Pogo Stick (J Birch); 3, Amberleigh (L White). jnr 1.05m 1, Mr Muldoon (R Hawes); 2, Chester II (N Sewell0; 3, Peasedown Pickled Pepper (L Kingston). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Peasedown Pickled Pepper; 2, lakeland Cartoon (J Clark); 3, Quaysider (N Sewell). jnr intermediate open 1, Meadowcroft Minstrel (M Beaumont); 2, Blue Amber (H Penny); 3, Girl’s Knight (Z Kelly).

DMS CHESTER CSIB Chester, 19-21 July

international: 19 Jul: Wessex Vehicle Service Stakes 1eq, Ge-Tou (G Lovegrove), GB & Stable Express Sunorra’s Son (D Morton), GB; 3, Rapier Van’t Shuurke (C Rossetti), GB; 4, Kanselier (G Strutton), GB; 6, Koridon (G Turner), GB; 8, Horsbord Des Isles (J Davenport), GB; 10, Gitan D’Incoville (H van Heyningen), GB. DMS Clocktower Stakes 1, Landed Gentry (T Stockdale), GB; 2, Kalusha (R Smith), GB; 3, Cabri D’Elle (S Smith), GB; 6, Elise (M Armstrong), GB; 7, Atlantis (P Murphy), GB; 9, Blue Chip Quinton (P Barker), GB; 10, Lancelott IV (D Charles), GB; 11, Stable Express Arturo (G Glazzard), GB; 13, Arko III(N Skelton), GB; 14, Graf Gold (M Armstrong); 15, Valhalla (G Barton), GB; 16, Carlucci (D Lampard), GB; 17, Quinten II (R Whitaker), GB; 18, Cortaflex Machiavelli (W Funnell), GB; 19, Tornedo FCS (M Whitaker), GB; 20, Springmaster (J Wingrave),GB. Golden Bear Stakes 1, Haddon House Carlson (M Whitaker); 2, Hennessey (R Smith); 3, Rex (M Armstrong); 5, Zerano (L Williams), GB; 7, Abrisca (S Neads), GB; 9, Douma (G Lovegrove); 11, Carlsson (G Billington), GB; 12, Landwind 19 (S Smith); 13, Leo Z (D Lampard); 14, Renzeren VD Rampaarden (J Billington), GB; 16, Alona (B Dunning), GB; 18, Pandur (N Skelton); 20, Bailey’s Laurens (J Reed-Stephenson), GB. 20 Jul: Esengroup Stakes 1, Golden Pele (P Spivey), GB; 2, Red Wharf Clover Light (S Gee), GB; 3, What A Business (A Trickett), GB; 4, Koridon; 7, Ge-Tou; 9, Stable Express Sunorra’s Son; 10, Silver Sir (L Babes), GB. speed stakes 1, Mr Springfield (R Smith); 2, Lord Liberty W (R Whitaker); 3, Kalusha; 4, Bailey’s Pion (J Reed-Stephenson); 5, Springmaster; 6, Blue Chip Quinton; 7, Granada (L Williams); 8, Graf Gold; 11, Lactic 2 (J Whitaker), GB; 12, Blue Chip Kildalton Lad (P Barker). Steggles Solicitors Stakes 1, Fandzi De St Paul (H Godignon), FRA; 2, Coriama (P Charles), IRE; 3, For The Best (M Watson), GB; 4, Briscar (D Charles); 5, Zerano; 6, Going To America (R Hook), GB; 7, Estranged (P Cornish), GB; 8, Magic Darco (A Saywell), GB; 10, Haddon House Carlson; 11, Glenwood Springs (T Stockdale); 12, Hunter’s Level (C Collins), GB; 13, Cortaflex Kristal (W Funnell); 15, Randi (J Whitaker); 16, Melton (G Luckett). 21 Jul: Riverside Air Conditioning ch 1, Ge-Tou; 2, Golden Pele; 3, Red Wharf Clover Light; 4, B Dynamic (R Brady), GB; 5, Kanselier; 8, Rapier Van’t Shuurke; 9, Sanbucca Baby (A Craig), GB. DMS ch 1, Hennessey; 2, Carlsson; 3, Anastasia (B Twomey), GB; 4, Briscar; 6, O’Harry (J Renwick), GB; 7, Randi; 8, Rex; 9, Douma; 11, Abrisca. Mr& Mrs A Shephard Chester ch 1, Luidam (J Popely), GB; 2, Arko; 3, Elise; 4, Limbo (A Davies), GB; 5, Quinten II; 7, Canter D’Loden; 8, Cortaflex Machiavelli; 9, Stable Express Arturo; 12, Atlantis. National: 19 Jul: Colour Supplies Wrexham 6/7-y-o1, 35 tied. D Hopkinson Ltd Scope B&C 1, CB Rapide (A Fazakerley); 2, Miss Opal (D Morton); 3, Be Nimble (S Gibson). 1.25/1.35m 1, Brookend Fuhrer (J Renwick); 2, Bullands Ladalco (T Stockdale); 3, Cash Back (D Morton). Haddon House Furniture Great Leighs Newcomers 1 & 2, Karinga Bay & Sandetto (M Marsh); 3, Cabriol (S Whitaker). Warren Clark 1.15m 1, Cashiered (J Matthews); 2, It’s Show Girl (C Richardson); 3, Singita (P Spivey). Colour Supplies Horse & Hound Foxhunter 1, Casiopeya (J Billington); 2, O’Doolley (J Pay); 3, Barons Graphite (B Dunning). Sport Horse Classic 128/138cm 1, Necta Peebles (J Davison); 2, Colour Code (C Mowbray); 3, The Night Hawk (A Evans). Sport Horse Classic National 128cm 1, J’s Junior (L Saywell); 2, Tiger Tim (J Whittaker); 3, Skibereen Girl (L Saywell). Northern Marine Underwriters National 138cm 1, Mystic Starlite Express (W Whitaker); 2, Little Logic (A Mizon); 3, StrawberryFair (O Liley). Charles Britton Equestrian Construction Scope Jnr 1.15m 1, Exquisite (M Eilberg); 2, Phearless Phantom (P Sims); 3, Wandering Celt (H Paul). John Whitaker International Dunglenn JA 1, Mr Amontillano (H Paul); 2, Kentucky Blue (E Whitaker); 3, Loobeen Shamrock (K Shaw). 20 Jul: Colour Supplies Horse & Hound Foxhunter 1, Tibor (S Franks); 2, Sputnik (P Charles); 3, VDL Arkansas (C McMahon). Thomas Bates & Son 7-y-o 1, 8 tied. Greendale AlpacasScope B&C 1, Summer Cruise (C Richardson); 2, Croft First Impression (M Marsh); 3, Rex Van Het Werzenhoff (A Trickett). 1.25/1.35m 1, Cash Back; 2, Mr Whoppitt (A Davies); 3, Silver Sir. Haddon House Furniture Great Leighs Newcomers 1, Slyguff Gold (E Shaw); 2, Ali (G Lovegrove); 3, Karinga Bay. Equiport 1.15m 1, Touchwood (V Jefferies); 2, Dynamiek (V Swambo); 3, Pride Of EHG (J Whitaker). Bally Flash Snr Rider 1, Flambeau (N Skelton); 2, Telstar (J Demulder); 3, Keltic Fantasy (I Wright). Charles Britton Equestrian Construction 128cm 1, J’s Junior; 2, Micklow Rapidash (D Neilson); 3, Skibereen Girl. Northern Marine Underwriters National 138cm 1, Little Bobby (H Arnold); 2, Mystic Starlite Express; 3, Strawberry Fair. Applejax Night Club 1.15m jnr 1, Maxton Hijack (R Prater); 2, Phearless Phantom; 3, Holywell Humble Pie (K Shaw). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 2nd round 1, Birchgrove Lad (R Prater); 2, La Tania (G Williamson); 3, Lucky Lady Jane (H Skelton). Tapsell & Whitehouse Families JA 1, Belfly (G Plumley); 2, Walmore Diamond Quest (L Whitehouse); 3, Master Bill (L Hutt). 21 Jul: Charles Britton Equestrian Construction Scope 1.25m 1, Kelly De La Roche (P Spivey); 2, Gamble (A Davies); 3, Touchwood. Aon 6-y-o 1, 23 tied. Charles Britton Equestrian Construction Scope 1.35m 1, Lux Good (C McMahon); 2, Brookend Fuhrer; 3, Hosire Des Chaines (R Bevis). Jill CottamSnr Rider 1 , Gitan D’Incoville; 2, Miss Dominique (M Wood); 3, Go With the Flow (N Tabor). Haddon House Furniture Great Leighs Snr Newcomers 1, Chabriol; 2, Chan Tillee (T Barkey); 3, Corline Z (S Whitaker). Heathcroft Stud Horse & Hound Foxhunter 1, Croft Tinkas Lad (M Marsh); 2, O’Dooley; 3, Sandetto. Equiport 1.15m 1, Eugenie (T Newman); 2, DMS Classic (M Jones); 3, Swansea Van Het Groenhoff (H Denutte). Squibb & Davies 128cm 1, Tiger Tim; 2, Sligo Lucky (D Neilson); 3, Hollyoaks (L Saywell). do, 138cm 1, Grange Sandy (J Whitaker); 2, Bowhayland Rockin Robin (K Haines); 3, Spirit Of Bodacea (J Reveley). Kraiburg Jnr Show Jumper of the Year 1 & 2, Belfly & Crocodile Dundee (G Plumley); 3, Hero’s Son (A Bravington). August Silk Jnr Restricted 1, Prince Khan (H Skelton); 2, Connor’s Classic (G Thornley); 3, Royal Mint (J Whitaker).

WALES AND THE WEST Crick, Gwent, 19-21 July

Charles Owen British Novice 1, Aura (K Forrest); 2, Conrhenny Isabella (S Corlett); 3, Xantara (S Bowen). Equimax Discovery 1, Darville Libero (C Bradshaw); 2, Starstriker (A Bell); 3, Conrhenny Isabella. Great Leighs Newcomers 1, Conrhenny Courage (S Corlett); 2, Mum’s Special Dram (J Randall); 3, Dibberford PC Bob (J Gregory). Horse & Hound Foxhunter 1, Jordy West (A Thomas); 2, Convello II (J Rothstein). 1m 1, Coldbrook Quindy (A Roberts); 2, O’Ryan Himself (J Blackburn); 3, Sir Rumpole (A Dawes). NDS Members Cup 1, Just Tommy (H Webb); 2, Princess Pearl (C Ross Taylor); 3, Rosebud (G Wanacott). Scope 1.15m 1, Irish Town Party (J Whinnett); 2, KE One More Time (K Bevan); 3, Anarnie (T Burchmore). Scope 1.25m 1, Laughton James (C Baker); 2, Caola Du Domain (C Bracken); 3, Hello Feliz (S Aston). Scope B&C 1, Nico Five (T Dunn); 2, The Big (P Kelly); 3, Ballinteskin Minstrel (S John). Fusion Jnr 1, 4 tied. jnr training 1, 17 tied. 128/138cm 1, Dreamtime Outlaw (G Spence); 2, Midnight Man (G Horsley); 3, Just Chester (L Bettinson). jnr 1.05m 1, Drysgoed Dutch Dream (R Wrey); 2, Midnight Man; 3, Bobby Sparrow (J Dunn). Ballan Lad JnrOpen 1, Coconut Creek (J Kington); 2, Spottie Dot Com (S Broome); 3, Viking’s Irish Taggy (J Dunn). jnr members cup 1, King’s Pyon (M Kent); 2, Paddy’s Last Chance (D Dunne); 3, Kerryon (H Nuttall). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Cashmere (E Viles); 2, Oakhurst Shooting Star (E Davies); 3, Dibberford Chocco (S Nobbs). 20 Jul: Charles Owen British Novice 1, Darville Impulse (C Bradshaw); 2, Lawabider (C Rushworth); 3, Hill Street Blue (G Morris). Equimax Discovery 1, Gresham (S Cubitt); 2, Starstriker; 3, Hill Street Blue. Great Leighs Newcomers 1, Conrhenny Courage; 2, Kilcluney (J Bowman); 3, Possi Primo (A Valentine). Horse & Hound Foxhunter 1, Beach Line (L Huzzey). 1m 1, Aylwin (T Pearson); 2, Conrhenny Treat (S Corlett); 3, Cornish Quest (K James). NDS Members Cup 1, Temple Navigator (S Cubitt); 2, Barton Field Duet (J Price); 3, Glenward (J Blakeway). Scope 1.15m 1, Royal Elegance (H Rees); 2, Temple Navigator; 3, Xplode (J Bowman). Scope 1.25m 1, Roena (P Kelly); 2, Riviera Reg (C Rushworth); 3, Mr Murdoch (P Holmes). Scope B&C 1, Kappa Flight (J Bowman); 2, Larichter (B Wilmer); 3, Blakeney Castle (P Kelly). Dengie Horse Feeds 4-y-o Style & Performance 1, Castletown Clover (L McMahon); 2, Xantara (S Bowen); 3, Slice Of Heaven (R Hewitt). Fordyce Curry 5-y-o Style & Performance 1, Premiere (B Wilmer); 2, Presto M (A Bell); 3, Sasso (S Cubitt). Fusion Jnr 1, 9 tied. jnr training 1, 9 tied. jnr 1.05m 1, Huntsman’s Turn (S Broome); 2, Coconut Creek; 3, My Touch Of Frost (L Stonestreet). Ballan Lad Jnr open 1, Sorcerer’s Apprentice (S Oliver); 2, Skybourne II (C Spence). jnr members cup 1, Sorcerer’s Apprentice; 2, Lady Ashfield (J Kington); 3, Paddy’s Last Chance. Blue Chip Jnr Newcomers 1, Dibberford Chocco (S Nobbs); 2, Oldmill Star (H Nuttall); 3, My Touch Of Frost. 21 Jul: Charles Owen British Novice 1, Keep Them Talking (G Allen); 2, Conrhenny Pronto (S Corlett); 3, Aura (K Forrest). Equimax Discovery 2nd round 1, Ruxton Pascha (E Slater); 2, Touch Of Clover (R Faulkner); 3, Forever Autumn (J Tomkins). Great Leighs Newcomers1, Coevers Uptown Girl (D Kenny); 2, Starstriker; 3, Clyde Cruiser (J Maslin). 1m 1, Rodeo Star (J Peake); 2, Cappalla (E Smallman); 3, Jimbo Van Het Provahof (J Francis). NDS Members Cup 1, Valesco (P Connor); 2, Spring Showers (JPrice): 3, Honeybrook Crosby (J Storrie). Scope 1.15m 1, Lord Wellington (J Williams); 2, Desert Ruler (A James); 3, Mistress Millie (A Valentine). Scope 1.25m 1, Kappa Flight; 2, Roena; 3, Luxury (C Sadler). Scope B&C 1, Montreux (M Edwards); 2, Major Van Het Lindehof (S Sibley); 3, Grannex (S Williams). Fusion Jnr ch 1, Indian Luck (B Gardner); 2, Magics Choice (J Sawyer); 3, Bwlfa Pie (E Farr). jnr training 1, 8 tied. jnr 1.05m 1, Coconut Creek; 2, Garrowowen (D Kenny); 3, Lady Ashfield. Ballan Lad Jnr Open 1, Skybourne II; 2, Sorcerer’s Apprentice. jnr members cup 1, Garrowowen; 2, Sorcerer’s Apprentice; 3, My Miss Kay (D Kenny). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Cashmere (E Viles); 2 & 3, Zero to Hero & Casper’s Lady (P Blosse).

BSJA AREA 12 Newcastle, 20-21 July

sml pony 1, Metric (H Smallwood); 2, Golden Fortune (A Valks); 3, Tandragee Lad (V Jones). 10 & under 1, 4 tied. BEIB Jnr British Novice 1, Honeywell Boy (L Stuart); 2, Alternative Image (A Valks); 3, Go Tilly Go (F Moiser). Blue Chip Jnr Newcomers/jnr 1m 1, Grey Guy (J Harland); 2, GS Hot Gossip (A Lumley); 3, Scots Gamble (A Valks). jnr members cup 1 & 3, Little Irish Lad & Celtic Fusion (S Robinson); 2, Langtons Light (L Robinson). 21 Jul: Charles Owen British Novice 1 & 2, Holy Diamond & Sam Shark (S Cuthbert); 3, Dovecote Just A Prudence (A Cowan). Equimax Discovery 1, Simonside (S Cuthbert); 2, Neverland (P McKeever); 3, Holy Diamond. Great Leighs Newcomers 1, Black Fort (V Brooksbank); 2, Pride Of Justice (D Herron); 3, Wonderful Life (D Mewse). NDS Members Cup/Marshall Hall qual 1, Gibside Sarleen (A Mills); 2, Ferndale Cleo (A Wall) 3, Crown Alliance (P McKeever). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Gibside Sarleen; 2, Crown Alliance; 3, Waste Warrior (M Richardson). 1.25m 1, Crown Alliance; 2, Lingmoor (SHolland); 3, DJA’s Soft Touch (D Mewse).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 20 July

BEIB Jnr British Novice 1, My Chelsea Girl (S Pollard); 2, Jackamax (L Maybin); 3, Reflex Rashell (C Ransby). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Carrsbrook Special Edition (K Evans); 2, Jackamax; 3, Keelings Katmandu (C Keeling). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, My Queen Bee (V Dance); 2, Keelings Katmandu; 3, Oh La La (S Parsons). 1.10m jnr 1, BlueAmber (H Penny); 2, Mr Polo (O Loader); 3, Candy Twist (M West). jnr members cup 1, Blue Amber; 2, Bobby Bracken (L Sims); 3, Kinetic II (K Lister). 128cm warm-up 1, Tullibards Finisk Aero (J Emblem); 2, Magic Monkey (Z Adams). national 128cm 1, Rockfield Charm (J Loader). 138cm warm-up 1, Foxy Basil Brush (K Smith); 2, Ashbrook Lad (Z Adams); 3, Maltstreet Special (L Bunn). national 138cm 1, Maltstreet Special; 2, Celtic Wysteria (J Shackleton); 3, Campus (Z Adams). 10 & under 1eq, Foxfarm Jammy Dodger (L Ratcliffe), My Little Blossom (E West) & Gary’s Lass (E Mould). 128cm warm-up 1, 2, & 3, Tullibards Bomber, Tullibards Finisk Aero & Waterman’s Cartier (J Emblen). national 128cm 1 & 2, Tullibards Bomber & Waterman’s Cartier. 138cm warm-up 1, Celtic Wysteria. national 138cm 1, Highlings (J Loader); 2, Celtic Wysteria. BEIB Jnr British Novice 1, Classic; 2, Jackamax; 3, Delta Girl (S Gray). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Keelings Katmandu; 2, Miss Abbeytown (O Loader); 3, Pitlands Woodside Velvet (K Evans). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Keelings Katmandu; 2, Vuitton (L Maybin); 3, Mountain Wizard (S Parsons). 1.10m jnr 1, The Triple Echo (L Fitch); 2, Nethertown Air To Spare (M Parkin); 3, Rollright Rough Diamond (M West). jnr members cup 1, Scarlet Adventure (C Saunders); 2, Kinetic II; 3, B For Beatrix (R Holder).

You may like...