PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 17 March

Charles Owen British Novice 1, Vinca II (R Prater); 2, Take A Chance (K Norton); 3, Molly Ashe (M Gilmour). Equimax Discovery 1, Jungle Drum (J Crippen); 2, Ofelia (S Livsey); 3, Quirien Z (P Miller). Great Leighs Newcomers 1, Galan De Rhetoric (J Rothstein); 2, Hello Popsey (J Renwick); 3, Jewel Pierreville (J Neal). 1.10m 1, Colorado (J Renwick); 2, Knightley Mist (N Boulter); 3, King Murphy (G Burchmore). Horse & Hound Foxhunter 1, Galan De Rhetoric; 2 & 3, Lanique & Primeur (S Davies). 1.25m 1, EMA (N Boulter); 2, Daninos (L Pavitt); 3, Chief Trooper (S Reeve-Young). 1.30m 1, Make Haste (L Pavitt); 2, Cushty (J Renwick); 3, Singhita (P Spivey).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 18 March

Charles Owen British Novice 1, Sir Ross (A Greenhalgh); 2, Joy II (Z Warren); 3, Loch Hoy (C White). Equimax Discovery 1, Mirco II (H Hensler); 2, Riley (S Lane); 3, Vivaldi Van De Roshoeve (M Gilmour).1.05m 1, Country Minstrel (H Adams); 2, Euro Queen (K Andrews); 3, Ridgewood Four Square (K Mason). Great Leighs Newcomers 1, Pandora (J Mincher); 2, Noir Et Blanc (R Buck); 3, Anetty (J Slade). 1.15m 1, Velsk (G Barton); 2, Braveheart (L Abraham); 3, Born To Boogie (M Gilmour). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Magic Blue (J Mincher); 2, Velsk; 3, Born To Boogie.

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 19 March

Charles Owen British Novice 1, Brevity (A de Verteuil); 2, Clandaboy (A Backhouse); 3, Ballybrack (A Austin). Equimax Discovery 1, Snowleaf (A de Verteuil); 2, Harpers Hill (G Fletcher); 3, Bagura (O Hayward). Great Leighs Newcomers 1, Headley Kingdom (C Chamberlayne); 2, Kadbury (B Goddard); 3, Harpers Hill. 1.10m 1, Spirit of Kilkee (C Nichol); 2, Le Bon Esprit (A de Verteuil). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Kiss & Tell (H Tredwell); 2, Le Bon Esprit; 3, Spirit Of Kilkee.

THORPE GRANGE EC Lincoln, Lincs, 19 March

0.85 Open 1, Prince Harvey II (S Cooper); 2, Benvolio (L Hughes); 3, Sultan (D Smith). Charles Owen British Novice 1, Prince Harvey II; 2, Hayday Magna (J Corney). 1m Open 1, Irolette (A Cole); 2, Rocking Red River (M Lewis); 3, Hot Toddy IV (C Playne). Equimax Discovery 1, Astra’s Star (A Cole); 2, Stratosphere (S Cooper); 3, Impy (K Johnston). Great Leighs Newcomers/NDS Equine 1.10 Members1, Monarch’s Jewel (J Holland); 2, Coronet King (L Hughes); 3, Roshais Last Tango (J Sizer).

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 20 March

mini grade C 1, Horacio (I Lawrence); 2, S Para D (V Nixon); 3, Landown Native New Yorker (A Hunter). Great Leighs Newcomers 1, Cool Cocktail (K Forsyth); 3, Father’s Footsteps (C Curtis). 1.15m 1, Jamel (L Brennan); 2, The Master’s Lady (S Cutteridge); 3, Witches Touch Of Gamble (D Lampard). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, The Master’s Lady; 2, Paliene De Lisse (K Forsyth); 3, Witches Touch Of Fleur De Lys (D Lampard).

THE HAND EC Clevedon, Avon, 21 March

Charles Owen British Novice 1, Jameson Gold (L Hacker); 2, Grey Flier (K Mead); 3, Tallulah Bay (M Brewer). Equimax Discovery 1, Kerry Blue Flyer (N Parsons); 2, Millie Knox (N Young); 3, Jameson Gold. 1.05m 1, Rodeo Star (J Peake); 2, Windmill Lady (A Edwards); 3, Only Wishes (L Chapman). NDS Members Cup/1.10m 1, Quiz’s Son (J Peake); 2, Symetric (J Hobbs); 3, Mr Kookaburra (J Nunn). 1.15m 1 & 2, LS Assai & Xplode (J Bowman). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Xplode; 2, Move Over (V Eklov).

SCOTTISH SENIOR PREMIER Perthshire, 21-23 March

Stable Express 1.15m 1, Jalisco II (S Smith); 2, Solo Flight II (S Brash); 3, Mr Woppit (J Gate). URL 1.25m 1, Hunter’s Level (J Brogan); 2, Here’s Jack (D Duffin); 3, Ge Tou (G Lovegrove). Scope B&C/YR B&C 1, Lethal Weapon (D Quigley); 2, Casyopaya (J Billington); 3, She’s Our Mare (D Duffin). Scope 1.35m/ladies’ & gent’s masters 1, Blue Chip Quinton (P Barker); 2, Servants Clover (N Fearon); 3, Hotline (E Whitaker). Blue Chip Performance 1, Baileys Opium (J Reid-Stephenson); 2, Temple Polly (J Russell); 3, Catch A Cloud (G Walker). 23 Mar: table C 1, Temple Guess What (P Barker); 2, Capelo IV (T Newman); 3, Jalisco II. easibed Novice 1, It’s Hogmanay (I Warnock); 2, Umber De Caramel (D Quigley); 3, Raffiness (L Henderson). Blue Chip Dynamic 1, Flaretime (M Whitaker); 2, Teddy Bear II (A Hamilton); 3, Roscoes Skip On (L Babes). Scope 1.35m/ladies’ & gent’s masters 1, Puerto Rico (T Newman); 2, Colour Of Life (E Whitaker); 3, Landwind 19 (S Smith). YR 1.25m 1, Kanselier (E Whitaker); 2, Ontario (M Feeley); 3, CB Mission (J Billington). 23 Mar: speed 1, Lethal Weapon; 2, Kilkenny Diamond (A Walker); 3, WS Ryan’s Touch (V Forbes). Osborne Refrigerators Grade C 1, Kattini (S Dillon); 2, Ben Loyal (J McGeoch); 3, Umber De Caramel. 1.30m 1, Temple Guess What; 2, Baileys Pion (J Reed-Stephenson); 3, Largus 2 (G Billington). Winter A&B Grand Prix 1, Blue Chip Quinton; 2, She’s Our Mare; 3, Blue Chip Kildalton Lad (P Barker). Horse & Hound Foxhunter 1, Baileys Opium; 2, Lakota Lady (J Cross); 3, Amira (J Brogan).

TALK OF THE NORTH Milnrow, Lancs, 21-23 March

90cm jnr 1, Mystic Starlight Express (G Whitaker); 2, Cassie Blue Lady (W Whitaker); 3, Just Be OK (A Powell). 128/138cm 1, Forever Katie (S Locker); 2, Just Be OK; 3, Skibereen Girl (E Stoker). JC/JA 1, Caramel (P Dobby); 2, Riversdale St Emillion (J Ward); 3, Woodside Way (K Chevin). 1m jnr 1, Weavers Legacy (J Ward); 2, A Touch Of Rust (W Whitaker); 3, Diana’s Memory (H Webb). 12 & under 1, Mystic Starlight Express; 2, Flinor Songbird (E Stoker); 3, Emmasbrook Rafaella (G Whitaker). 90cm jnr 1, Colour Code (C Mowbray); 2, Tiger Tim (J Whitaker); 3, Marshkyfe Jake (E Snape). national 128cm 1, Get Ready Freddie (O Liley); 2, Skibereen Girl; 3,Just Talk Atlanta (J Whitaker). 138cm 1, Fountain Ranger (S Needham); 2, Colour Code; 3, Grange Sandy (T Whitaker). JC/JA 1, Custom Crusader (L Mantel); 2, Spotty Dot Com (S Broome); 3, Mr Swampy (D Smith). AK Horseboxes Winter Classic 1 & 2, Mr Amontilano & Hopala (H Paul); 3, Loobeen Shamrock (A Mizon).

TOWERLANDS EC Braintree, Essex, 21-23 March

Equimax Discovery 1, Nilera (T Wicks); 2, Joy De Gamet (Z Bates); 3, Lucky Luke III (J Charlesworth). 1.05m 1, Donna Bonita (L Phillips); 2, Astral Dancer (S Hunnable); 3, Temple More What (J Egmore). Great Leighs Newcomers 1, Cassiano Z (J Burger); 2, Angelique (K Doyle); 3, Premium II (B Maher). 1.10m 1, Octopus II (J Phillips); 2, Findon Innocence (L Phillips); 3, Llertta’s Cher Delight (J Attrell). Olympic Star Spotters 1eq, Cassiano Z & La Poco (D Inglis); 3eq, Temple Whatsit (J Egmore), Angelique (K Doyle) & Parola (L Phillips). Horse &Hound Foxhunter 1, Otwald (J Burger); 2, Colorado Z (D Inglis); 3, Starturn (K Doyle). 1.20m 1, Corrado II (L Phillips); 2, A Little Bit 5 (K Doyle); 3, Noblesse (G Strutton). 1.30m 1, Coeur (J Renwick); 2, Olivier (D McPherson); 3, Alfredo (B Maher). 22 Mar: Horse & Hound Foxhunter 1, Didi Festival (D Baker); 2, La Poco; 3, Unique Van De Donkhoeve (L Murphy). 1.20m 1, Downtown Jazz (J Clee); 2, Licara (J Popely); 3, Hi Society Party (L Fitch). Osborne Refrigerators Winter Grade C 1, Papachico (C Nicol); 2, Counterfoil (D Inglis); 3, Omiro (J Clee). A/B/C 1, Quartz (T Davies); 2, Cushty (J Renwick); 3, Phoenix Joy (J Clee). 1.30m 1, Zerro II (M Russell); 2, Cosmic Lady (L Murphy); 3, Candy Lupe (G Strutton). 95cm 1, Nilera (T Wicks); 2, Erinite (A Lewis); 3, Marionette (K Frigen). 1.05m 1, Nilera (T Wicks); 2, Apple Blossom (D Cornell); 3, Marionette (K Frigen). 23 Mar: 85cm 1 & 2, Streetwise Sienna & Sienna’s Renkum Shauna (A Clarkson); 3, Handley Barns Dessee Dee (L Miles). 95cm 1, Everything But (M Cooper); 2, Craddocks Artemis (S Nicholas); 3, Talini’s Bellini (N Murphy). 1.05m 1, Mytice Minding Time (J Egmore); 2, Montyzooma (G Manchester); 3, Willowpark Fantasy (A Brannon). NDS Members Cup 1, Hot Two Step (N Tinworth); 2, Findon Innocence; 3, Nikita J (G Evans). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Grandioso Lad (E Hunter); 2, HES Jack In The Box (N Tinworth); 3, Pelgrim K (J Egmore).

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 22 March

Charles Owen British Novice 1, Moorhey Skippy (A Ashcroft); 2, Spinway Morton (Z Armstrong); 3, LL Cool (K Morrison). Equimax Discovery 1, Fair Courage (J Clark); 2 & 3, Pleunie & Rushon M (S Ryan). pro-am 1, Fair Courage; 2, Florentina (D Lillie); 3, It’s Showgirl (G Williams). Horse & Hound Foxhunter 1, Chanoeka Z (L Scullion); 2, Little Lucy (J Mustoe); 3, Just Emelda (M Bunting). A/B/C 1, Oakadee (N Springer); 2, J’Ippee (N Martin); 3, It’s Cool (L Scullion). 1.25m 1, J’Ippee; 2, Lucky 209 (M Lucas); 3, Mrs Magic (C Richardson). 23 Mar: Charles Owen British Novice 1, Galway Blue Moon (A Fewins); 2, Sea Sundance (K Bowman); 3, Cinnamon Gold (G Anderson). 1m 1, Chatfield Lady (E Tough); 2, Alpine Marc (D Lillie); 3, Rossina Royal (J Martin). pro-am 1, Chatfield Lady; 2, Gion (M Cooper); 3, Florentina. Great Leighs Newcomers 1, Pleunie; 2, Gracios (P Murphy); 3, Toronto (E Tough). A/B/C 1, Bentley Master (A Owens); 2, Destiny (C Richardson); 3, Sunnymoor (R Moorhouse).

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 22-23 March

12yrs & Under 1, Wedgewood; 2, HR Maverick; 3, Spinnelli (E Bushe). Small Pony Open 1, Magic Choice (J Sawyer); 2, Princess Kya; 3, Fizz Pop Bang (C Hanson). Smiths Of Whiteinch Q 1, Dawn Flame (Z Adams); 2, Fizz Pop Bang; 3, Mr Blue (J Sawyer). Open 1, Jordy My Destiny; 2, Finnegans Fancy Fred; 3, Magic Choice (M James). British Novice 1, Squeezy (A Adams); 2, Moonblade (L Bunker); 3, Flaming Arrow (V Jones). Open 1, Sandstorm Tiger (H Berryman); 2, Blueberryboy (B Gregory). Newcomers 1, April Star (A Stafford); 2, Apache III (S Sutton); 3, Irish Hotshot (E Windsor Luck). 1.05m open 1, Ottoway (B Gregory); 2, Rolling Rock. 23 Mar: Small 128/138 1, Magical Miss (T Wratten); 2, Carrbrook Special Edition. Small Open 1, HR Maverick; 2, Will Take A Chance. Scope Novice Q 1, five tied. British Novice 1, Ripple Onyx (P Hassell); 2, Kayleighs Cool Cass (K Tuppen); 3, It’s Cool Colours. Open 1, Magical Miss; 2, Carrbrook Special Edition; 3, Finnegans Fancy Fred. Scope Progressive Q 1, Willoway Dreamer (S Frost); 2, Irish Hotshot (E Windsor Luck); 3, Buddy Boys Dream (J Caudle). 1.05m Open 1, Ooh La La; 2, Finnegans Fancy Fred; 3, Perrymans Impeccable. Open/Foxhunter 1, Mister Muldoon (M Hawes); 2, Ooh La La; 3, Finnegans Fancy Fred.

MERRIST WOOD Guildford, Surrey, 22-23 March

jnr 85cm 1, Dylan the Bouncer (E Copestick); 2, Dickens Red September (O Higgins); 3, Bridge Farm Bobby (M Crawley-Moore). jnr 95cm 1, Banana Daquari (J Emblen); 2, Lady Jigs (S Goding); 3, Dylan the Bouncer. snr British novice1, Four Leafed Clover (S Page); 2, Roberth (T Priest); 3, Lenette (A Louisson). discovery 1, Exfold Horace (J Douglas); 2, Tangled Up in Blue (S Ruff); 3, Robin VII (J Neal). 1.05m open 1, Baron’s Graphite (B Dunning); 2, Home Time (R Pearson); 3, Retreats Copycat (E Swaine). newcomer 1, Tswalu (PSpivey); 2, Elle II (M Dorgan); 3, Dinky Deno (B Smalldridge). 1.10m open 1, Downtown James (K Grimster); 2, Connie V (J Slade); 3, Data Dun It (A Cunningham). 1.15m open 1, Positively Cavalier (N Charles); 2, Harmony Dawn (J Martina);3, Spotless (P Spivey). Foxhunter 1, Caviz Z (W Funnell); 2, Knightley Belle (N Boulter); 3, Rosgan Irco Dora (J Crippen).1.20m open 1, China Drum (N Boulter); 2, No Doubt (J Crippen); 3, Lydmar (M Dorgan). 1.35m open 1, Daninos (L Pavitt); 2, Bog Diamond (P Crago); 3, Make Haste (L Pavitt).

ROYAL LEISURE CENTRE Henfield, Sussex, 22-23 March

Charles Owen British Novice 1, Fluta; 2, Polymeric (V Lindfield); 3, Sports Tiawana (D Van-Nes). Equimax Discovery 1, Pokussion (H Adams); 2, Otaff (J Piper); 3, Gemmaire (F Pierce). Great Leighs Newcomers 1, Harry J (D Gill); 2, KGW Southern Venture (C Worcester). 1.15m 1, Renkum Valentino (H Minderman); 2, Master Rolo (K Howell). 23 Mar: Charles Owen British Novice 1, Sports Tiawana; 2, Annabella Aimee (E Moss); 3, Major Harley (C Oxley). Equimax Discovery 1, Sebastian III (J Clee); 2, Dark Pretender (J Palmer); 3, Wild Imagination (G Talbot). 1.05 1, Lady Hamilton (J Clee); 2, Battle Cruiser (F Patty); 3, Innismoor (L Fisher). Great Leighs Newcomers 1, Picobello II (G Strutton); 2, Elmdale Extrovert (L Fisher); 3, Ozatown (L Long). 1.15m 1 & 2, Just A Face & Battle Cruiser (F Patty); 3, Ace Korrall. 1.25m 1, Riaan (K Willard); 2, Just A Face.

WESTVIEW STABLES Richmond, Yorks, 22-23 March

Golden Bear Tiny Tots 1, 8 tied. sml pony 1, Royal Declan (A Valks); 2, Bowes Springbok (J Flannigan); 3, Spirit Of Bodicea (J Reveley). Smiths of Whiteinch Primary 1, 9 tied. national 128cm 1, Bowes Springbok; 2, Midnight Dynamite (P Allen). national 138cm 1, Grey Guy (J Harland); 2, Golden Fortune (A Valks); 3, Royal Declan. BEIB Jnr British Novice 1, Red Hot Little Madam (V Green); 2, My Honey Monster (D Smith); 3, Bwlchulan Annabella (D Shields). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Red Hot Little Madam; 2, Just Freddie (H Usher); 3,Rising Star (K Rhodes). 1m jnr 1, Orkney Prince (D Harland); 2, Kingfisher Tarantella (F Fisher-Atak); 3, Forge Freeway (J Pringle). Scope Jnr Adventurer 1, A Patch Of Colour (K Porter); 2, Just Freddie; 3, Bowes Potland Lad (L Hutchinson). Scope 1.15m jnr 1, Little Mayhem (K Smith); 2, Kingfisher Tarantella; 3, Orkney Prince. 23 Mar: DMS Novice 1, Sledwich Church Mouse (R Shields); 2, Mr Maxi (S Russell). DMS Adventurer 1, Bowes Revolution (N Pow); 2, Mystic Poet (J Days); 3, Woolly M Bug (R Gibson). 1.05m 1, Ballyflame (M Kendall); 2, Dutch Melody (V Tulloch); 3, Buchanan’s Boy (E Wright). Great Leighs Newcomers 1, Halebop (S Russell); 2, Wonderful Life (D Mewse); 3, Goulton Zayla (E Denton). 1.10m 1, Ferndale Summer Breeze (S Blakey); 2, Ballyflame; 3, Lingmoor (S Holland). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Aminimo (S Russell); 2, Ferndale Summer Breeze; 3, Stainsby Sponeck (J Tanfield).

AREA 43A Brickfields, Isle of Wight, 23 March

warm up 1, Havenstreet Sweet Sensation (A Purdy); 2, Dutch Fortune (L Allman); 3, Slaney Imp (H Cockrell). Charles Owen British Novice 1, Flints Mirrior Image (L Wickham); 2, Khan II (A Wright); 3, Dutch Fortune. Hadrian Equine Discovery 1, Havenstreet Sweet Sensation; 2, Carnival Spell (R Penn); 3, Ultimate Hero (N Gaskin). 1m open 1, Manhattan (S Begley); 2, My Lady Louise (S Begley). 1.05m open 1, Niels (J Warrick); 2, Ultimate Hero; 3, Mirabella (R Booth). Member’s Cup 1.10m/Great Leighs Newcomers 1, Chas Randall (J Warrick); 2, Niels; 3, Cool Cullen Colleen (S Begley). 1.25m Select Open 1, Ramiro Star (K Begley); 2, Nescio (S Shaw); 3, Riverwood (R Booth). jnr British novice 1, Greenlinks Little Nell (L Wade); 2, Salty’s Grey Storm (P Green); 3, My Mr. Mercury (J Bircham). jnr progress stakes 1, Teen Spirit (J Vaughan); 2, Double Trouble Too (R Vaughan). jnr newcomers 1, Teen Spirit (J Vaughan); 2, Kangaroo Angel (H Webster).

ARENA UK, Grantham, Lincs, 23 March

Charles Owen British Novice 1, Miss Endeavour (J Oliver); 2, Santana’s O’Tinka (J Hill); 3, Romario II (M Lanni). Eqimax Discovery 1, Emerald Super Star (F Turner); 2, All Round (A Rodgerson); 3, Royalty K (F Turner). Arena UK Novice 1, Braunston Primrose (C Miller); 2, Robin (P Howard); 3, Una II (M Williams). Great Leighs Newcomers 1, Portofino II (M Lanni); 2, Una II (M Williams); 3, Utah Girl (M Lanni). NDS 1.10m Members Cup 1, Fountaindale (K Grant); 2, Springtime (K Tropp); 3, Braunston Udarca (M Williams). Horse & Hound Foxhunter 1, Utah Van Het Westleven (M Lanni); 2, President Utopia (M Lanni). 1.20m Open 1, Jamel (L Brennan); 2, Oscar IX (P Howard); 3, Tzigane de Muze (L Van Heyningen). 1.25m Open 1, Shearwater Super G (K Tropp); 2, Carneville (S Watson).

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 23 March

BEIB Jnr British Novice 1, Billy Roan (E Ashworth); 2 & 3, My Apply Dapply & Didi Spider (C de Verteuil). ,b>jnr discovery 1, My Godfather (J Reynolds); 2, Rustic Knight Charm (S Knight); 3, White Knight’s Tale (L Standbridge). Blue Chip Jnr Newcomers 1, My Apply Dapply; 2, Merlin’s Secret (T Bailey); 3, X-Scream (F Bellam). sml jnr 1, My Godfather (J Reynolds); 2, Irish Rosebud (K Brooks); 3, Harvey HB (E Ashworth). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Temple Santino (F Loveman); 2, Simply Rosie (E Ashworth); 3, Drumkilly Sparrow (M Goddard). jnr 1.10m 1 & 2, Three Dog Night & Africa Mist (C de Verteuil); 3, Wave Rebel (M Goddard). jnr memberscup 1, Wave Rebel; 2, Rusty Rock (K Haines); 3, Wayside its A Buzz (A Measor).

EXETER EC Poltimore, Devon, 23 March

BEIB Jnr British Novice 1, Cottage Celeste (A Cole); 2, Springtime Popsy (C Mills); 3, Shafts Montego Bay (L Giddy). 85cm jnr 1, Cavendish (G Hann); 2, Cottage Celeste; 3, Fairlands Star (C Mills). jnr progressive 1, Miss Liddington (C Mills); 2, Gaelic Prince (P Wonnacott); 3, Cottage Celeste. jnr adventurer 1 & 2, Bobby Sparrow & Vikings Irish Taggy (J Dunn); 3, Fairlands Star (C Mills). jnr members cup 1, Frankie’s Ace (A Cole); 2 & 3, Heineken Hill & AJ’s Dibberford Irish (J Davis).

GATE INN RC Solihull, Warks, 23 March

Charles Owen British Novice 1, Bright Spark Owen (J Preston); 2, Little Lefanie (M Watson); 3, Jumbo Jet Set (L Williams). Equimax Discovery 1, Najed & Little Lefane (M Watson); 3, Corstans Hill (E Flower). mini grade C 1, King’s Archer (H Jackson); 2, Stanhopes Little Man (S Upton); 3, Mid Nadini (C Trogish). Great Leighs Newcomers 1, Beau’s Solaire (M Munt); 2, Broadleaze Tikka (T Owen-Bines); 3, Norman IV (D Wilson). NDS Members Cup 1, Desert Queen (S Upton); 2, Sir Michael (D Wilson); 3, Saxon Ben Noire (A Lewis).

KINGSTON MAURWARD Dorset, 23 March

British Novice 1, Greenwood Nellie (H Singleton); 2, Rapps Clean Sweep (A Collin); 3, Hey There (J Rosewell). Discovery 1, Orlandos Princess (A Collins); 2, Hey There (J Rosewell); 3, Tailor Made (A Collins). 1.10m Members Cup 1, Chat Balou (J Rosewell); 2, My Zebedee (S Evans); 3, Whispering Spirit VII (R Sporne). Royal Bath & West Nov Q 1, Nester B (T Hammond); 2, Tattinger Bay (N Olliffe); 3, Match’s Magic Milly (S King). 1.20m 1, My Zebedee (S Evans); 2, Rolled Gold II (L Down); 3, Ronzo Van De Herkkant (A Collins).

WESTFIELD PARK Barnsley, S Yorks, 23 March

Charles Owen British Novice 1, Hawthorn Zorro (M Gray); 2, Thornwick Ring of Kerry (L Redfearn); 3, Old Springfield Zamman (L Goodall). Scope 1m Novice Q 1, Good Evans (S Padgett); 2, Bandol (R Howell); 3, Fugoe’s Forget Me Not (T Campbell). Scope 1.05m Adventurer Q 1, Unsure (F Norman), 2, F I Princeton (J Shaw); 3, Neon (L Redfearn). Great Leighs Newcomers 1, Daytona Jake (R Whitaker); 2, Valleur Van Het Lindehof (T Holder); 3, Hotspot (L Boardman). 1.10m Open 1, Colourado (L Redfearn); 2, The Fox (A Brady); 3, Dalwhinnie (A Bedford). Horse & Hound Foxhunter/1.20m Open 1, Epheisa (R Whitaker); 2, Our Al (C Curtis); 3, Medaille D’Or (J Shaw). 1.25m Open 1, Romina (D Clarkson); 2, Snickers (E Fletcher); 3, Man Of Means (D Clarkson).