AREA 26 Markfield, Leics, 16 June

BSJA AREA 35, Llandow, Glamorgan, 15-16 June

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 11 June

BLEWBURY CENTRE Blewbury Oxon, 12 June

BLEWBURY CENTRE Blewbury Oxon, 16 June

CROCKSTEAD PARK EC Halland, Sussex, 13 June

HARGATE ARENA Hilton, Derbyshire, 15-16 June

LOUGH FARM Brisco, Carlisle, Cumbria, 14-16 June

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 11 June

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 12 June

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 15-16 June

PYECOMBE HORSE SHOW 13-16 June

SOUTH VIEW EC Winsford, Cheshire, 14-16 June

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 11 June

1.25m 1, Crown Rhodonite (E Shaw); 2, My Little Soldier (M Marsh); 3, Aminimo (S Russell). young show jumper award 1, Wayland Playboy (R Prater); 2, Bentley Master (A Owens); 3, Nicolette (R Whitaker). 1.30m 1, Dieu Donnez (J Derham); 2, Sublime (N Martin). Great Leighs Newcomers 1, Just The Joker (P Sims); 2, Pretty Woman (G Catlow); 3, C Wildlife (J Derham). 1.10m 1 & 2, Handels Oriodante & Panama O’Hec (C Richardson); 3, Prins Pablo (D Ryder). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Miss Dominique (M Wood); 2, Kingston De Morzaine (K Douglas); 3, Rarissimme De La Couer (N Martin).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 11 June

Charles Owen British Novice 1, Destiny Unknown (B Wallace-Stocks); 2, Lucky Kilcullen (L Stovell); 3, Another Jemima (S Babb). Equimax Discovery 1, Island Mist (J Williams); 2, Caparetto (S Gosling); 3, Airborne Hero (S Brooks). 1.05m 1 & 2, Temple What A Flash & Mr Quigley; 3, Artic Cruise (A Clutterbuck). Great Leighs Newcomers 1 & 2, Touch Me & Maricots Mercedes (M Gilmour); 3, Mandana (S Butchart). 1.15m A4 1 & 2, Colorado VI & Mr Quigley; 3, Renkum Jolanta (J Hanley). Horse & Hound Foxhunter 1, Renkum L’Attitude; 2, Halcyon (B Kilby). 1.25m select 1, Cushty (J Renwick).

BLEWBURY CENTRE Blewbury Oxon, 12 June

Great Leighs Newcomers 1, Wahine Rose (D Dick); 2, Tequila De Meia Lua (A Thompson); 3, Mags Hill (A Austin). BEIB Members Cup 1, Fleethouse Katinka (V Ashworth); 2, Master Ludo (A Francis Jones); 3, Kiss & Tell ll (H Tredwell). Horse & Hound Foxhunter 1, If Only (V Ashworth); 2, Promis (A Thompson); 3, Light Space (J Dixon). 1.30m 1, Liber-Ace (A Thompson); 2, Beau’s Retreat (P Crago). Charles Owen British Novice 1, Kinsey Fred (C Bray); 2, Gifted Rock (C Whickham); 3, Holly’s Clover (P Grayston). Equimax Discovery 1, Gifted Rock; 2, Aspen lV (A de Verteuil); 3, Saxony (P Crago).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 12 June

1m 1, Streetwise Sienna (A Clarkson); 2, Phoenix Flight (S Livsey); 3, Call My Bluff (P Miller). Great Leighs Newcomers 1, Olivia II (S Davies); 2, Oakwood (M Dorgan); 3, OH Santana (B Menzies). 1.10m 1, Mr Quigley (J Renwick); 2 & 3, Lydmar & Jocunda Bay (M Dorgan). Horse & Hound Foxhunter 1, Oilydor (S Harvey); 2, Brisante (T Stockdale); 3, Celano (S Davies). 1.25m 1, Cuba (S Davies); 2, Vinnie (J Egmore); 3, Mr Quigley. 1.30m 1, Temple What A Flash (J Renwick); 2, Kezelma De Laubry (R Willis); 3, Danger Mouse (J Renwick).

CROCKSTEAD PARK EC Halland, Sussex, 13 June

11 & under/Golden Bear Tiny Tots 1eq, Little Drummer & Rowfantina Heart Throb (C Rees). BEIB Jnr British Novice 1, Erimus Sonata (H Long); 2, War Dancer (H Windsor). jnr 1m 1, Silverlea Rozen Cavalier (E J Moore); 2, Lexies Golden Flame (A Morris); 3, Little Drummer. Blue Chip Jnr Newcomers1, Emerald Evening Star (A Flemming); 2, The Frisky Copper (A Stevenson); 3, Clevedon Prince Russel (A Morris). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, Okehurst Showman (E J Moore); 2, The Frisky Copper; 3, Emerald Evening Star.

PYECOMBE HORSE SHOW 13-16 June

JB Arenas 1.05m Open 1, Jaspaire (J Clee); 2, Nouveau (L Le Vesconte); 3, Derrygolands Hero (A Boyce). European Site Services & Great Leighs Newcomers 1, Kojak (J Clee); 2, Voltaire Surprise (J Clee); 3, Lola Cruiso (J Randall). Stumblewood 1.15m Open 1, Zerro (M Russell); 2, Milton Phoenix (N Bedford); 3, Jacquart (M Lockhart). Horse & Hound Alaric Stud Foxhunter 1, Nabab Forever (C Ellis); 2, Lexus (JPhillips); 3, Emmetts Animos (C Mcauley). URL & Stable Express 1.25m Open 1, Nederland (J Clee); 2, The Megabyte (C Baker); 3, Braxton Bragg (B Lear). NAF 90cm Open 1, Otzichevya (M Russell); 2, Limes Play It Again (H Broad); 3, Rivendell Kavaliet (K Williard). Charles Owen British Novice 1, Royale Sultan Bay (L Long); 2, Tilly Tonka (C Bexton); 3, Smoothly Done (S Brotherton). Equimax Discovery 1, Nouveau; 2, Chardonnay (J Randall); 3, Smoothly Done. 1m Open 1, Limes Play It Again; 2, Lucky Step (J Whibley); 3, Diamond Dalmation (S Brotherton). Stroods Yard 1m Open 1, Country Minstrel (N Tinworth); 2, Canny 005 (S Cubitt); 3, Nouveau. Dengie 4yo Style and Performance 1, Caretino Glory (J Clee); 2, Voltaire Surprise; 3, Hamilton Tropics (J Clee). Fordyce Curry 5yo Style and Performance 1, Lanique (T Allin); 2, For Fun (G Urch); 3, Unbelievable Darco (J Clee). Gatehouse 1.15m Accumulator 1, Blackstuff Clover Story (G Williams); 2, La Rochelle (G Williams); 3, Summerfield Spritzer (B Dalton). 1.30m Open 1, Gold Horizon (A Lewis); 2, Ard Leila (J Annett); 3, Nastara (C Ellis). Harris & Bailey South of England Young Riders 1, Zerro; 2, Carnival King (R Hook); 3, Brindisi (H Morris). NAF 90cm Open 1, Limes Play It Again; 2, Rivendell Kavaliet; 3, Sucre D’Orge (C Gibbs). Charles Owen British Novice 1, Gresham (S Cubitt); 2, Remember The Day (A Lewis); 3, Garland Georgia (JHarrison). Equimax Discovery 1, Calypso Classic (S Cubitt); 2, Nouveau; 3, Prince William (L Le Vesconte). 1m Open 1, Lucky Step; 2, White Easter (H Morris); 3, Gerna Be Good (K Puttock). 1.10m Open 1, Country Minstrel; 2, Walton Bombardier (L Long); 3, White Moose (P Colgate). Great Leighs Newcomers 1, Didi Festival (D Baker); 2, Deneiro (K Jackaman); 3, Kojak. Horse & Hound Foxhunter 1, Symphonie (J Annett); 2, Liberto (J Annett); 3, Lexus. 1.20/1.25m Open 1, Oraya (D Inglis); 2, Tom Boy (K Brown); 3, Zerro. 1.35m Open 1, Tom Boy; 2, Going To America (R Hook); 3, Miss Sante (D Inglis). British Novice 1, Totally Irish (S Jennings); 2, Dan (J Bedford); 3, Garland Georgia. Blue Chip 1m Open 1, Limes Play It Again; 2, Royal Joseph (A Boyce); 3, The Colour of Magic (C Hamlet). Equimax Discovery 1, Walk On By Me (K Leadbetter); 2, Nouveau; 3, Milltyme Ramano (F Frankland). 1.20m Members Cup Qualifier 1, Brindisi; 2, Bullands Dark Lady (S Gorham); 3, Milton Phoenix. 1.10m Open 1, Walton Bombardier; 2, Voltaire Surprise; 3, Riann (K Willard). Pyecombe B & C Grand Prix 1, Skip Two Ramiro (J.Clee); 2, Blackstuff Clover Story; 3, LaRochelle. 1.20/1.25m Open 1, Jacquart; 2, Nederland; 3, Southerns Major (M Dorgan). Charles Owen British Novice 1, Baywood Hot Gossip (D Milton); 2, Guidam Unique (M Barratt); 3, Grand Marnier II (N Miller). Merlinet 1m Open1, Maggie May (S Taylor); 2, Remember The Day; 3, Diamond Dalmation. Stevenson Jewellers Challenge 1, Lomond (B Dalton), 2, Magic Claire (L Gandolfi); 3, Young King Rollo (V Gosling).

LOUGH FARM Brisco, Carlisle,Cumbria, 14-16 June

Cartmell Shepherd & N Dixon 1m 1, Carra Lucky Strike (C Jackson); 2, Royal Declan (A Valks); 3, Bowes Charlie Brown (A Cowley). Mowbray Family 128/138cm 1, Royal Declan; 2 & 3, Spirit Of Boadicea & Double Dominic (J Reveley). Neilson Family 1.10m 1, Ocean Colour Scene (D Smith); 2, Lucky Lady Jane (H Skelton); 3, Little Irish Lad (S Robinson). John Heath & C & B Dunglenn 148cm 1, New York Spritzer (L Pavitt); 2, Spottie Dot Com (S Broome); 3, New York Skyline (L Pavitt). 15 Jun: Warwick Warm-up 1 & 2, New York Spritzer & Skyline; 3, Gold Harvest (L Whitehouse). WCF Centres August Silk Rest Open 1, Darraks Babe (S Ward); 2, Tigerwood (P Dobby); 3, Baydale Velvet (S MacGennis). Krailburg Jnr SJOY 1eq, Loobeen Shamrock (K Shaw) & Midwest Star (H Penny); 3, Belfty (G Plumley). Contract Scaffolding 128/138cm 1 & 2, Tiger Tim & Spring Disney (J Whitaker); 3, Spirit Of Boadicea. Denton Tyre & Squibb & Davies HOY 128cm 2nd round 1, Tiger Tim; 2, My Little Tinker (D Plumley); 3, Corra Lass (E Bell). Howden Joinery & Carlisle Windows 138cm 1, Rakewood Goldsmith (B Doostdar); 2, My Gizmo (N Pavitt); 3, Spirit Of Boadicea. HE Trotter 11yrs & under 1, Don’t Dilly Dally (L Ferguson); 2, Reo Recardo (J Whitaker); 3, Creden Tio Pepe (D Whitaker). Robinson & Chopwise 1m 1, Lynwood Gem (A Derbyshire); 2, Top Gun (J Reveley); 3, Snow Mule (G Evans). J Walker Blue Chip Newcomers 1, Loui Vitton (L Maybin); 2, Lakeland Little Classic (R Cottam); 3, Private Ryan (H Davies). Mandy Wilson Scope Progressive 1, Melissas Magical Princess (M Heath); 2, The Harrier (A Evans); 3, Royal Flush (L Thompson). Carlisle Brass 1.15m 1, Lynwood Gem; 2, Mr Rubix (L Thompson); 3, C’s Surprise (C McNaughton). G Babes & Squibb & Davies Foxhunter/1.10m 1, Esselle (J Robinson); 2, Barbarian Black Boy (L Cottam); 3, Papadacas (J Newnham). 16 June: Rachels Pantry Warm-up 1, Spot The Lady (L Ferguson); 2, Desert Queen (L Whitehouse); 3, Lynwood Gem. Kingshead Rugs European Viewing Trial 1, New York Spritzer; 2, Landsown Threes A Wild (H Bohringer); 3, Bowes Gunsmoke (G Evans). G Babes & Squibb & Davies Foxhunter 2nd round 1, Floating Change (L Wade); 2, Blue Amber (H Penny); 3, Applejax Red Stripe (D Smith). P Bainbridge 128/138cm 1, Tiger Tim; 2, Beechways Delight (A Johnstone); 3, Corra Lass. Dada Hair/Beauty & Squibb & Davies HOY 138cm 2nd round 1eq, Beechways Delight, Forever Katie (L Sims) & Colourcode (C Mowbray). Pioneer Foods 128cm 1 & 2, Tiger Tim & Spring Disney; 3, Shreddar (M Sampson). Jefferies Golden Bear Tiny Tots 1, 4 tied. Blue Chip Newcomers 1, Royal Flush; 2, Coederch Berwyn (J Sayer); 3, Riversdale St Emillion (J Ward). Role Toppers 1m 1, Barbarian Blackboy; 2, Lynwood Gem. Hedley Scope Progressive 1, Lakeland Little Atlas (R Cottam); 2, True Steps (K Harcourt); 3, Lakeland Little Classic. Double Seal Adventurer 1, Private Ryan; 2, Arjay (R Walker); 3, Melissas Magical Princess. Squibb & Davies Foxhunter/ESK Products 1.10m 1, Mr Rubix; 2, Mirrah Kilgobben Hero (J Bell); 3, Ernies Keep (M Heath).

SOUTH VIEW EC Winsford, Cheshire, 14-16 June

URL/Stable Express 1.25m 1, Panama Franco (A O’Neil); 2, Lendel (S Neads); 3, Suntory (K Tsang). Great Leighs Newcomers 2nd round 1, Delphus (AHamilton); 2, Calibra (L Williams); 3, Prinz Pablo (D Ryder). Scope 1.35m 1, Sarah’s Pride (C Curtis); 2, La Bonita (S Neads); 3, Ashley (J Billington). 1.15m 1, Princes Wood Maestro (C Curtis); 2, Dun Surprise (T Maguire); 2, Holton W(C Curtis) Horse & Hound Foxhunter 1, Nimrod (M Diamantidies); 2, Largus (G Billington); 3, Go Atlantis (S Neads). Riverside B&C 1, Rafiki (C Curtis); 2, Pop Art (J Davenport); 3, Corlea Paddy (R Bennion). Scope 1.35m 1, Stainsby Carlos (G Billington); 2, Cody’s Melody (R Hopkinson); 3, Mine Star (M Dawes). URL/Stable Express 1.25m 1, Dieu Donnez (J Derham); 2, Mill Lauragh (K Bosworth); 3, Vert De Gris (K Shore). Horse & Hound Foxhunter 2nd round 1, King’s Temple (P Murphy); 2, Abrisca (S Neads); 3, Jetset Du Rezidal (R Hopkinson). Scope 1.35m 1, Sarah’s Pride; 2, Ashley; 3, Loch Laidon (J McGeoch).

BSJA AREA 35, Llandow, Glamorgan, 15-16 June

sml 128cm 1, Pepsi Girl (B Mantel); 2, Indian Luck (B Gardener); 3, Bwllfa Pie (E Farr). 128/138cm 1 & 3, Tremenyn Flyaway & Fortridge Napoleon (H Thomas); 2, Icicle (J Williams). jnr 1.10m 1, Coconut Creek (J Kington); 2 & 3, Paddioco & Prize Lady (L Mantel). jnr open 1, Gleneasky Flight (S Heaven); 2, Willowpark Skywalker (L Mantel); 3, Short Step (Z Phillips). mini/major relay 1, Glynbournewood Sorrel (B Griffiths) & Beachcombe Eddy (S Price); 2, Camouflage (K Haines) & Issy Bell (K Pike); 3, Jungle Jim (M Edwards) & Free Cheers (M Edwards). 1.40m 1, Ballinteskin Tommo (E Eynon); 2, Celtic Manor Euphoria (G Cranton); 3, Rambo II (S Price). 1.25m 1, Rockburren (A Thomas); 2, Cynfig Showtime (E Eynon); 3, Pen-y-Bryn Diamond (C Morris). Horse & Hound Foxhunter 1, Britney (M Broome); 2, Chime (E Eynon); 3, Nannette B (A Thomas). B&C 1, Ballinteskin Timahoe (E Eynon); 2, Knightsford Diamond (G Cranton); 3, Nannette B. Charles Owen British Novice 1, Ballinean (K Smith); 2, Free Cheers; 3, Diamond Dollar (R Rowsell). Equimax Discovery 1, Wot No Sugar (J Bailey); 2, Solar Eclipse II (A John); 3, Ladden Brook Tempest (J Harris). Great Leighs Newcomers 1, Pour Toi (J Bailey); 2, J R Black Magic (C Morris); 3, Notting Hill (A John). NDS Equine Members Cup 1, Dryscoed Dominator (P Parker); 2, Notting Hill (A John); 3, She’s Over The Moon (A Bowen). BEIB Jnr British Novice 1, KE Partly Cloudy (C Parsons); 2, Frere Jacques (B Gardner); 3, Route Two (R George). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Butchers Boy (M Edwards); 2 & 3, Jackson & Dellaglio (S Heaven). 16 Jun: NDS Equine Members Cup 1, Hampton (G Evans); 2, Caladora (D Clapp); 3, Forever Rebel (J Ross). Horse & Hound Foxhunter 1, Britney; 2, Nannette B; 3, Frustration (N Gauntlet). 1.25m 1 & 3, Picton Primadonna & Cynfig Showtime (E Eynon); 2, Who’s Dilemma (M Broome). 1.40m.-1, Hopes Are High (M Broome);2, Celtic Manor Euphoria USA; 3, Ballinteskin Tommo. veterans accumulator 1, Hampton (H Evans); 2, Solar Eclipse III; 3, Dryscoed Dominator. jnr 1.10m 1, Willowpark Skywalker; 2, EMR Catato (K Neath); 3, Tremenyn Flyaway. jnr open 1 & 2, Short Step & Riverside Dream (Z Phillips); 3, Coconut Creek (J Kington). sml 128cm 1, Trememyn Toffy Red (H Thomas); 2, Miss Nancy (S Clarke); 3, Spilt Milk (J Williams). Paul Fabrications 128cm 1, Tremenyn Toffy Red; 2, Indian Luck; 3, Waterstone Star (A Davies). do, 138cm 1, Midnight Man (G Horsley); 2, Stormy Affair (H Davies). Charles Owen British Novice 1, Lord Dai (M Edwards); 2, Ballinteskin Playboy (E Eynon); 3, Rough Justice (D Woodward). Equimax Discovery 1, Pour Toi; 2, Holy Hit (S Bassett); 3, Travelling Gold (A Smith). Great Leighs Newcomers 1, Call Me Ellie (M Edwards); 2, Touch Of Clover (R Faulkner); 3, JRs Black Magic (C Morris). BEIB Jnr British Novice 1, Ausden Klavey (M Edwards); 2, Frere Jacques; 3, Principal Bay (B Gardner). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Broadway Bandit (J Tilley); 2, Cwm Du Cockney Rebel (L Bissmire); 3, Butchers Boy.

HARGATE ARENA Hilton, Derbyshire, 15-16 June

Great Leighs Newcomers 1, Sir Graditz (S Gee); 2, Inch Contessa (T Moore); 3, The Rock (C Healey). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Woodentop Valentine (E Portas); 2, Nixion (W Plunkett); 3, Lottie (C Healey). 6/7-y-o 1 & 2, Lexikon & Schenkendorf (S Gee). 1.25m 1, Dry Icicle (E White); 2, Look Sharp II (S Nicholson); 3, Hargate Cavalier (A Hunter). 1.30m 1 & 2, Look Sharp II & Sky Star (S Nicholson). Charles Owen British Novice 1, Hillsway Boy (A Kirkham); 2, Calvino II (C Healey); 3, Little Bud (C Smith). Equimax Discovery 1, Retreats Orient (L Newman); 2, Landown Native New Yorker (A Hunter); 3, Formula Four (S Scott). Equiport 5-y-o 1, Bonfire (C Spanner); 2, Sure Choice (C Healey); 3, Heart Throb (S Scott). 1.15m 1, Dollar Bay (T Wright). 16 Jun: Ken Beeston int nov 1, Oztentatious (C Trogisch); 2, Mid Raya (A Nemeth); 3, Qanny Lady (D Whitehead). Stable Express 1.15m 1, Cuddly Coachman (S Pountain); 2, Killavil Cruise (W Plunkett); 3, Fermanagh II (A Bradley). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Tinkerbell (M Jones); 2, All Ablaze (J Ball); 3, Star Of Fortune (S Pountain). B&C 1, Idle Wild II (B Twomey); 2, Oh Lucky Jim (S Pountain); 3, Bristante (M Cartmell). 1.35m/ladies’ & gents’ 1, Bullands Ladalco (T Stockdale); 2, Saffier (B Twomey); 3, Sunburnt (M Jones). Charles Owen British Novice 1, Greco (R Stanley); 2, Primitzia (A Cooper); 3, Tigers Courage II (P Henshaw). Equimax Discover/DMS Novice 1, Butler (L Peters); 2, Easily Does It (A Bell); 3, Freys Bay (M Poole). BEIB Jnr British Novice 1, Abbeyphin Polo (L Chadwick); 2, Cuttlestone Whatever (L Stubbs); 3, Badger Be Good (DFarnsworth). jnr progressive 1, Magic Moment (H Potts); 2, Cuttlestone Whatever; 3, Winscala Magic (L Chadwick). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/jnr adventurer 1, Sandy Bandicoot (L Godber); 2, The Irish Rocketman (S Heathcote); 3, Miss Verna (H Kelsall). 1.20m 1, Labito (M Daniels); 2, Rainbow High (C Dealy); 3, Felton Limited Edition (M Cliffe). Charles Owen British Novice 1, Little Bud; 2, Whisperway Faberge (A Gingell); 3, Errigal Bay (J Arthers). Equimax Discovery 1, Athena T (M Thompson); 2, Scarsdale Lad (J Wilton); 3, Ballinasloe (D Burnham). Great Leighs Newcomers 1, Bally Che Guevara (E Portas); 2, Landown Native New Yorker (A Hunter); 3, Bonfire. Horse & Hound Foxhunter 1, Woodentop Valentine; 2, Tamla Motown (C Spanner); 3, Classic Prince (C Smith). B&C 1, Woodentop Valentine; 2, Master Harley (A Hunter). 1.30m 1, Enchanted Princess (S Pountain); 2, Hargate Cavalier (A Hunter).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 15-16 June

90cm 1, Mischievous (J Bradley); 2, Hopes For Guy (M Dexter); 3, Foxglove Velvet (S Anthony). 1m 1, Lonora (J Whinnett); 2, Mischievous; 3, Thameside Pinzala (N Saunders). 1.05m 1, Thameside Pinzala; 2, Delta Librae (A Hanson); 3, Belgian Waffle (C Chaplin). 1.10m 1 & 2, Corodino K & Coeur (S Reeve-Young); 3, Kalusha Girl (S Donlon). 16 Jun: Charles Owen British Novice 1, Pebbles Capability (T England); 2, Lucky Magic Van’t Steinershof (J Mincher); 3, Sasso (T Allin). Equimax Discovery 1, Callum (D Moore); 2, Uzanna (J Egmore); 3, Calypso Spice (K Harris). 1.05m 1, Vinnie (J Egmore); 2, Quandelero (S Aston); 3, Corodino K. 1.25m 1, China Drum (S Crippen); 2, Euphoria (D Mattock); 3, Chief Trooper (S Reeve-Young).

AREA 26 Markfield, Leics, 16 June

Golden Bear Tiny Tots 1, 8 tied. Scope Primary 128/138cm 1eq, Just Be OK (A Pownall), Blaen-y-Fan Jubilee (J Reynolds), Fourth Flight & West Flight (J Day). Paul Fabrications 128cm Debut 1, Odd Socks II (L Green); 2, Little Mickory (S Locker); 3, Townsend Ptolomy (E Brown). do, 138cm 1, Mr McElroy (S charley); 2, Just Be OK; 3, West Flight. BEIB Jnr British Novice 1, Jammy Dodger (L Wingrove); 2, Norton Nobby (N Colclough); 3, Bascote Bumble Bee (E Hunlee). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Kaleburn (H Raynee); 2, Aim High (L Borthwick); 3, The Irish Rocket Man (S Heathcote). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, Carmel (H Roe); 2, Brooklands Flashdancer (M Gale); 3, Kaleburn.

BLEWBURY CENTRE Blewbury Oxon, 16 June

open 1 & 2, Le Bon Esprit & Knockmeal Star (A de Verteuil); 3, Dutch Magic (L Daniels). Charles Owen British Novice 2nd round 1, Top Totty (A Tomson); 2, Fleethouse Zakaria (C Bray); 3, Elmside Orlando (M J Crawford). Great Leighs Newcomers 1, Mags Hill (A Austin); 2, Market Major (T Owen-Bines); 3, Life Is Life II (T Goode). BEIB Members Cup 1, McCoist (T Fletcher); 2, Business Like (A Austin); 3, Fleethouse Katinka.