AREA 3 SJ 17 Feb

snr. 1, Longton South (Master Daniel (S Iddon), Ancient Cross (L Crabtree), Tic Tac (M Eaves), Just Jake (V Arnold)); 2, Wilmslow (OK Harry (K Erskine), Its Only Gertie (K Marsden), Foxhays Diplomat (C Kenyon), Midnight Dinamite (L Gould)); 3, NDG. jnr. 1, Longton Red (Quba Toblerone (R Hanson), Pritybeck Pageboy (K Russell), Maverick (H Westland), Henry (J Heartendfield)); 2, Lakes Rothay (Secret Wispa (J Clark), Imperial Guard (S Moore), Wrayton Monte (S Hodgson), Whoopi-Do (C Sharples)); 3, Caldew Pink.

AREA 5 SJ 24 Feb

snr. 1, Wreakin North A (Circus Sable (S Hollister), Hillside Chloe (C Gwilliam), Top Gun (S Allen), Foxy Lady (H Davies)); 2, Rugby Lions (Earl Tatler(S Parker), Malcolm (C Watson), He’s Smurfy (A Bancroft), Midnight Baby (S Holland)); 3, Stoneleigh Park. jnr. 1, Cherwell Valley White (Indiana Jones (E Fleming), Fairy (G Kilner), Soho (P Gove), Fliss (L Couch)); 2, Swallowfield (Lexus (T Curling), Harvey (A Bevins), Henry (A Hill), Monty (A Bertschin)); 3, Cherwell Valley Yellow.

AREA 7 SJ 24 Feb

snr. 1, Cambridge Trinity CDRC (GI Blue (N Shaw), Woodlands Red Alert (S Dyke), Honey B (K Procter), Delia Magna (MScott)); 2, Huntingdon Yellow (bay Storm (K Murdoch), Barney (S Reynolds), Rayton Fantastic (H Ellard), Par D’Nom (W Burtenshaw-Hellyer)); 3, Hollyhill Gliders.jnr. 1, North Mymms (Wimberry Princess (E Olive), Becki (J Oliver), Fred (F Lessons), Honest Lad (L Hodges)); 2, Holly Hill Spitfires; 3, Huntingdon Green.

AREA 11 SJ 23 Feb

snr. 1, Brockham (Tess (T Lee), Gold Digger (M O’Brien), Lloyds Lady (K Reeves), Favory Stana (C Walton)); 2, Elstead; 3, Abinger Forest Blue. jnr. 1, Elstead (William (H Jones), Spring Break (C Ducker), River Phoenix (L Trendle), Mollie (A Dracott)); 2, Pirbright.

AREA 12 SJ 24 Feb

snr. 1, West Somerset (Kilgobbin Girl (C Martin-Pope), True Blue Moon (J Fuller), Bobby (R Bassett), Herman (E Smith)); 2, Weymouth.

RC AREA 12, The Hand Stadium, Clevedon, 3 Feb

Novice Indoor SJ Qual Snrs1, Witheridge RC [Avalon Bizzare (L Kempshead)/ American Black (S Midwinter)/Foxy Lady (L Avery-Wright)/ Minnie Minstral (R Robins)]; 2, Quantock (Green) RC [Miss Moneypenny (D West)/ Zamomy (L Tarr)/ Academic (L Arnold)/Little Dancer (L Schaad); 3, South Wilts RC [Cheeko (E Hunter)/ Eric (M Southey)/ Tim (D Boyd)/ Musketeer (R Gooch)].

AREA 13 SJ 24 Feb

snr. 1, Horsham Hooligans (Faraway Senternel (M Turner), Aramis (C Brazier), Ross The Boss (M Whatford), Crackertone (J Brown)); 2, Horsham Hippies; 3, West End Woodlarks. jnr. 1, Horsham Humbugs (Polo Mint (T Kelland), Right Said Fred (C Sparrow), Soberlea Salute (S Sparrow), (M Gibbs)); 2, Horley Juniors.

BRC AREA 17, Medstead Grange, Hamps, 27 Jan

Novice Indoor SJ Qual Snrs 1, Vectis; 2, Wey Valley; 3, New Forest. Jnrs 1, New Forest Pony Enthusiasts “Gold”; 2, Stour Valley “C”; 3, NFPE ” Green”.

AREA 18 SJ 2 March

snr. 1, Bewdley Bridle Club Babes (Ben (S Knight), Daring Danny (A Gough), Jack (S Edwards), Willow IV (R Sturgess)); 2, Cropthorne & Evesham Vale RC Red (Monty (J Clarke), Lucy (T Harvey), Dauntless (N Latham), Shannon (K Adams)); 3, Evenlode. jnr. 1, Cropthorne I (Lady (A Brain), Mouse (J Goss), Tiber (K Worrall), Oh So Lucky (F Jordan)); 2, Kings Leaze; 3, Cropthorne II.