Monday 11 June 2001

Blue Chip Pro restricted elementary championship (N Williams, H Webber, L Jenkins).

1, Moonlight III (K Waterman) 66.67; 2, Daylesford Blythe Spirit (M Deville) 65.44; 3, Welcome Sharon (Georgina Somerset) 65.22.

Cliff Barsnby restricted medium(R Herbert,J Bradwell,J Williams).

1, Bolzano (C Evans) 67.84; 2, Libro (N Milner) 65.23; 3, Mercurius (M Lucas.) 64.95.

Tuesday 12 June 2001

Patey Hats Medium Elite Championship Part one

1, Woodlander Markies (K Cantrell) 71.07; 2, Broadlands Optimist (M Ruddock) 64.88; 3, Mercurius (M Lucas) 63.69.

Nirvana Spa Young Dressage Horse

1, Jazz Dancer (V Thompson) 70.17; 2,Lucky Star (J Bredin) 70.07; 3, Kartouche (A Rutherford) 67.92.

Patey Hats Medium/Elite

1, Woodlander Markies (K Cantrell,H Andersen); 2, Broadlands Optimist (M Ruddock,D Roefs); 3, Mercurius (M Lucas,D Hunt).

Wednesday 13 June 2001

Horsesense Saddlery Preliminary Championship (S Merrison,A Jensen,L Whetstone).

1, Hillside Royal Star (J Drumgoole) 70.67; 2, Forima Masterclass (J Sander) 69.67; 3, Napoly (T Lawson) 67.33

Blue Chip Feed Balancer open novice championship(M Newall,S Lidsey,J Graham).

1, Nicky (J Lister) 72.1; 2, Perswaysion (M Ruddock) 70; 3, Rossgold Riva (G Hughes) 69.38.

Equest Young Rider Championships (F Eilberg, M Robins, J Mead, P Gardiner).

1, Overstones Isadora (K Atlee) 75; 2, Moskino (D Timson) 73.75; 3, Kwadraat (B Moody) 71.25.

Spillers elem/med/adv med Championship (D Trott, J Mead, J Ward).

1, Lucky Star (J Bredin) 70.71; 2, Woodlander Markies (K Cantrell) 69.1; 3, Aderro Donati (A Kemp) 67.36.

Spillers advanced championship (D Trott,S Lidsey,J Ward).

1, Giorgio S(N Barrett) 70.75; 2, Leopardo (I Wessels) 69.97; 3, Catherston Liberator (J Loriston-Clarke) 67.41.

Thursday 14 June 2001

Blue Chip Feed Balancer novice restricted championship (P Lang, A Jensen, J Peberdy).

1, Hillside Royal Star (J Drumgoole) 70.25; 2, Daylesford Blythe Spirit (M Deville) 67.04; 3, Darley Dancer (J Boothroyd) 64.07.

Cliff Barnsby medium open championship (S Lidsey, D Mason, R Herbert).

1, Astonish (H Andersen) 70.07; 2,Woodlander Markies (K Cantrell) 69.37; 3, Escapado (C Hester) 69.37.

Blue Chip Pro Open Elementary Championship (J Graham,A Jensen,P Lang).
1, Nurejev (G Hughes) 72.94; 2, Escapado (S Wilton) 70.67; 3, Saint Swithens (N Jourdain) 67.78.