EAST DEVON
Bishops Court, Saturday, 4 March (Good)

373. Hunt Members, 12st5lb

1 Ballysicyos (FR) (Nikos) (Ollie Jackson), fav G Weatherley
2 Vague Idea (Oliver Carter) Miss T Cave

Also: Westwood Lir (pu), 7a. 3 ran.3/4 l. 6min 29.0s. SP: 1-3. (East Devon).

374. Mens Open, 12st

1 Spuddler’s Dream (Michelozzo (USA)) (Richard Barber), fav H Fry
2 Polar Flight (Rose Vickery), 4x R Woollacott

Also: Dontnock’er (IRE) (pu), 7a. 3 ran. 12l. 6min 18.0s. SP: 2-5. (Cattistock).

375. Intermediate, 12st

1 Nditlir (Lir) (John Heard), 7a C Heard
2 Maybe A Double (Michelle Taylor), 7a N Wilmington
3 Killarney Prince (IRE) (Joanna Mann), fav P Mann

Also: Sherbourne Guest (IRE) (4), Carefree Love (IRE) (pu), Charliebob (f), 7a, Roy My Boy (pu), Theatre Groom (USA) (pu). 8 ran. 7l, 5l, 60l. 6min 15.0s. SP: 2-1. (Eggesford).

376. Ladies Open, 11st

1 Reviewer (IRE) (Sadler’s Wells (USA)) (Richard Barber), fav Miss R Green
2 Poynton Henry (IRE) (Robert Buckler) Miss C Buckler
3 Vin du Pays (Elaine Webber) Mrs F Vigar

Also: Sir d’Orton (FR) (4), bl, Karadin (FR) (5), Grey Ciseaux (IRE) (6), Early Edition (pu). 7 ran. 6l, 2l, 2l, 15l, 12l. 6min 17.0s. SP: 4-7. (Cattistock).

377. Restricted, 12st

1 Wendys Dynamo (Opera Ghost) (Yvonne Watson) M Munrowd
2 Bucket Awl (IRE) (Alan Walter) R Woollacott
3 Bexley (IRE) (John Heard) C Heard

Also: On His Toes (4), Merlin Meg (5), 7a, Olympic Storm (IRE) (6), Fordham Glory (7), Thematis (8), Lazy Lemon (9), 7a, Sunny Ways (0), 7a, Sissinghurst Star (IRE) (0), Bluechipstar (pu), Who Else Knew (IRE) (f), fav. 13 ran. 2l, 3l, 8l, 6l, nk, 11/2l, 15l, 3l, 1l, 20l. 6min 21.0s. SP: 9-1. (Lamerton).

378. Open Maiden (Div 1) 8yo+, 12st

1 Off Broadway (IRE) (Presenting) (Caroline Keevil), fav D Alers-Hankey
2 Phanthom Walker (Stephen Elford), bl D Edwards
3 Karinga Coin (Edward Darke) Richard Darke

Also: Sure How Bad (IRE) (4), The Doorman (5), Brandiron Bandit (IRE) (f), Elegant Accord (IRE) (ur), 7a, Norman’s Glories (f), Rare Stone (IRE) (pu), Thiseldo Us (f), Westover Lad (f). 11 ran. 7l, 25l, 8l, 12l. 6min 27.0s. SP: 5-4. (Mendip Farmers).

379. Open Maiden (Div 2) 8yo+, 12st

1 Paddy Johno (IRE) (Eurobus) (Alan Walter) M Milne
2 Tog Go Boge (IRE) (James Young), fav A Charles-Jones
3 Ted One (IRE) (Madeline Prouse) Mrs C Farrant

Also: Fanny By Gaslight (4), 7a, Je Suis (IRE) (5), 7a, Celebration March (pu), Chasing Katie (ur), bl, 7a, Druid Bean (f), Margery’s Opera (ur), 7a, Millers Mead (f), Moratti (IRE) (pu), Raggy Jumper (ur), Rouge Lady (pu), 7a. 13 ran. 4l, 40l, 15l, 2l. 6min 27.0s. SP: 7-2. (Taunton Vale Harriers).

380. Confined Maiden (Div 1) 56&7yo, 12st

1 Willy Furnley (IRE) (Synefos (USA)) (Caroline Keevil), fav D Alers-Hankey
2 Be Commercial (IRE) (Ollie Jackson) G Weatherley
3 Winter Scene (IRE) (Lucy Gardner), 7a Miss L Gardner

Also: Blubury Lad (pu), 7a. 4 ran. 11/2l, 40l. 6min 59.0s. SP: 4-7. (Taunton Vale Foxhounds).

381. Confined Maiden (Div 2) 56&7yo, 12st

1 Lady Edison (Sir Harry Lewis (USA)) (John Dufosee), 7a R Bliss
2 Gone Missing (Oliver Carter), fav W Biddick
3 Hi Star (IRE) (Lucy Gardner) Miss L Gardner

Also: Big Fun (4), Hotfoot Harry (5). 5 ran. 3l, 10l, 3l, 7l. 6min 39.0s. SP: 5-1. (Blackmore & Sparkford Vale).