GOLDEN CROSS EC E.Sx, 25 November

Charles Owen British Novice 1, Lucky Turbina (S Grigg); 2, Neo (L Merry); 3, Pauldarys Two Tone Tiger (C Collison). 1.05m Open 1, Concordedor (K Willard); 2, Malibu Express(M Rudden); 3, Burragama Fox (L Pengelly). Gardiner 1.10m M’Cup/Newcomers 1, Concordedor; 2, Ridout Rose (S Frankland); 3, Sadie Sparks (F Patty). EQuest Midway Open 1, Southern Maestro (N Miller); 2, Southern De Weston (J Lindsey); 3, Retreats Bright Future (J Easton). Horse & Hound Foxhunter/1.20m Open 1, Riaan (K Willard); 2, Southern Maestro; 3, Daytona Bay (R Gardiner).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts. 25 November

Charles Owen British Novice 1, Firedance (S Livsey); 2 & 3, Java Khandahar & The Saint (J Whinnett). Equimax Discovery 1, Gold Market (C Randall); 2, Very Versace (P Miller); 3, Rock Me Amadeus (J Chapman). Great Leighs Newcomers 1, Bunting (N Pirie); 2, Pauldary’s Toger Too (C Platt); 3, Grand Centaur (P Miller). 1.10m Open 1, Kavalier Light (J Crippen); 2, Jaffeur (L Junak); 3, Milldale (S Reeve-Young). Horse & Hound Foxhunter 1, Primeur (S Davies); 2, Java (P Miller); 3, Genius II (P Spivey). 1.25m Select Open 1, Corrado II (L Phillips); 2, Eliska de River (J Hill); 3, Chiet Trooper (S Reeve-Young). 1.30m Open 1, Corrado II; 2, Moonlight (C Platt); 3, Pauldary’s Tiger Flight (C Aplin).

THE COLLEGE EC Keysoe, Beds, 26 November

Charles Owen British Novice 1, Harper Chance (J Olver); 2, Justify That (J Kennedy); 3, The Saint (J Whinnett). Equimax Discovery 1, Harper Chance; 2, Welton Lady Rose (J Dudley); 3, Trefeinon Orange Blob (S Gray). 1.05m 1, Lonora (J Whinnett); 2, Red Card (M Kyle); 3, Ferndale Racketeer (T Bancroft). Great Leighs Newcomers/NDS Members Cup 1, Rheine Du Chene (D Rhodes); 2, Easton Promise (K Partrick); 3, Fly By Night V (J Dudley). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Easton Promise; 2, Phoenix Ostrov (G Barton). 1.25m 1, Macepark Velsk (G Barton).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 26 November

Charles Owen British Novice 1, TLC Brandy Snap (K de Graaff); 2, Delirious (C Gleeson); 3, Shady Curtis (M Pimblett). Equimax Discovery 1, Elouise (A Clutterbuck); 2, Troublesome (K de Graaff); 3, Let’s Dance Nureyev. 1.05m 1, Kingsclere Diamond Lady (J Mincher); 2, Pandour (S Rawding); 3, Melson G (P Reynolds). Great Leighs Newcomers 1, Mulloughdrin Diamond (A Clutterbuck); 2, Teddy Boy (K Moore); 3, Sasso (A Hanson). 1.10m 1, Renkum L’Attitude (MMorgan); 2, Findon Innocence; 3, Kingsclere Diamond Lady. Horse & Hound Foxhunter/120m 1, Odine (A Clutterbuck); 2 & 3, Jessica Du Warchet & Donna Bonita (L Phillips).

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 27 November

Charles Owen British Novice 1, Twilight Dazzler (C Webster); 2, Sobranie (A de Verteuil); 3, Gothic Storm (R Wollerton). Equimax Discovery 1, Isbeth (N Brown); 2, Gothic Storm; 3, Kingswell Kitty Fisher (A de Verteuil). Great Leighs Newcomers/NDS Members Cup 1, Le Bon Esprit (A de Verteuil); 2, Rigoletto (P Crago); 3, Killarney Hero (T Hedges).

TOWERLANDS EC, Braintree, Essex, 27 November

Equimax Discovery 1, Lunar Bailar (D Garner); 2, Easy Life (T Davies); 3, Pepe V (T Wicks). Great Leighs Newcomers 1, Lunar Bailar; 2, Parola (L Phillips); 3, Power Boy III (S Harvey). 1.10m 1, Sharp Opinion (D Edmundson); 2, Findon Innocence (T Phillips); 3, Shannondale Showman (S Cronin). 1.20m 1, Quartz (T Davies); 2, Brookend Fuehrer (J Renwick); 3, No Problem (L Long). Blue Chip Performance 1, Ali (G Lovegrove); 2, Pelgrim K (J Egmore); 3, Roxsy (L Fitch). Blue Chip Dynamic 1, Imprudent Des Pres (G Lovegrove); 2, Diamond Dennis (L Pimblett); 3, Roxsy.

ARENA UK, Grantham, Lincs, 29 Nov

Charles Owen British Novice 1, Oregon (J Powell);2, Libertino II (D Mewse); 3, Romaleva (G Turner). Equimax Discovery 1, French Gypsy (M Kyle); 2, U Bet (M Potter); 3, Pioenroos (J Powell). Arena Novice 1 & 2, Red Card & French Gypsy (M Kyle); 3, Oprah II (Z Day). Great Leighs Newcomers 1 & 2, Quayside Castle Ogranta & Quayside Castle Natique (J Dixon); 3, Any Time (G Turner). NDS 1:10m Members Cup 1, Don’t Cry (A Botham); 2, Matt A Dora (P Warmoth); 3, Leonardo II (J Powell). Horse & Hound Foxhunter/ 1:20m 1 & 2, Croft Little Doll & Alcina (A Pacheco); 3, Leonardo II. 30 Nov: Charles Owen British Novice 1, Indiana (K Fox); 2, The Saint (J Whinnett); 3, Jack In A Box (K Bassett). Equimax Discovery 1, French Gypsy;2, Mid Air (A Botham); 3, Paola III (S Cawkwell). Arena Novice 1 & 2, French Gypsy & Red Card (M Kyle); 3, Wonderful Life (D Mewse). Blue Chip Power 1, Muskateer (D Walsh); 2, First Knight (M Watson); 3, Milton Paladin (A Bell). NDS 1:10m Members Cup 1, Matt A Dora; 2, Salie Van Corde (A Saywell); 3, Leonardo II. Horse & Hound Foxhunter/1:20m 1, Wales Whisper (J Reed-Stephenson); 2, Kalcavella (A Duncan); 3, Royal Dane (A Pacheco). 1 Dec: Arena Novice 1 & 3, Red Card & French Gypsy; 2, Renate (A Duncan). Easibed Novice 1, Paliene W (S Cawkwell); 2, Muskateer; 3, Retreats Lets Go (C Robertson). NDS 1:10m Members Cup 1, Don’t Cry; 2, Robo Cop (S Strawson); 3, Together Time (S Jacks). Horse & Hound Foxhunter/1:20m 1, Croft Little Doll; 2, Together Time (S Jacks); 3, Leo Z (C Fraser).

BALANCED HORSE FEEDS BSJA AMATEUR & VETERAN CHAMPIONSHIPS Addington, Bucks, 29 Nov-1 Dec

1.05m 1, Marble Quest (H Ladd); 2, Living Colour (B Dove); 3, Key Defendant (R Beecroft). 1.15m 1, Clio III (M Jay); 2, The Tin Man (T Yate); 3, Beechwood Camilla (M Braithwaite). 1.20m 1, Xplode (J Bowman); 2, Summertime Molly (A Thompson); 3, Pamina Van Het Heidehof (C Brayshaw). 30 Nov: 1.05m 1eq, Living Colour (B Dove) & Marble Quest; 3, Limes Play It Again (H Broad). 1.15m 1, Broadstone Destiny (I Wynne); 2, Tamla Motown (C Spanner); 3, Expressive Keanu (T Green). 1.20m 1, Fine Painting (J Shaw); 2, Khakan Fox (R Everett); 3, Luxury (C Sadler). Wild Card 1.05m Accumulator with Joker 1eq, The Tin Man & Miss Mulberry Hill (I Wynne); 3, Grandioso Lad (E Hunter). national minor veteran ch 1 & 2, All The Aces & Secret Rumour (N Proffitt); 3, Kartouch (B Ford). 1 Dec: low amateur ch 1, Cornish Quest (K James); 2, Living Colour; 3, If Only (M Gatland). national major veteran ch 1 & 2, Jasper V & Milett II (P Crann); 3, Fergus Boots (R Hendry). intermediate amateur ch 1, Lebertina (A Luke); 2, Broadstone Destiny; 3, Gipsy Des Monceaux (S Pavey). high amateur ch 1, Summertime Molly; 2, Nikita J (G Evans); 3, Pamina Van Het Heidehof.

BSJA AREA 17 Milnrwo, Lancs, 29 Nov-1 Dec

Great Leighs Newcomers 1, Elite (C Collins); 2, West Brook Diamond (D Quigley); 3, Cassi Limelight (S Lowther). 1.10m 1 & 2, Exclusive Splash & Thornbank Hannah (L Tough); 3, Domingo (S Buckley). Horse & Hound Foxhunter 1, Karinga Bay (M Marsh); 2, It’s Billy The Kidd (L Tough); 3, Orval (S Quigley). 1.20m 1, Thornbank Hannah; 2, Marko (M McCourt); 3, Lethal Weapon (D Quigley). 1.30m 1, My Little Soldier (S Buckley); 2, Way Too Cool (N Bampton); 3, Kanderosa (M McCourt). 90cm jnr 1, Strawberry Fair (M Sampson); 2, Charnwood Clover Girl (P Dobby); 3, Tommey Red (M Sampson). 1.15m jnr 1, Foxmill Montana (N Bampton); 2, Loughnatousa Carlos (C Smith); 3, Expression (P Dobby). winter 138cm 1 & 2, Strawberry Fair & Tangasand (M Sampson); 3, Hold On Henry (J Clayton). 90cm jnr 1, El Sullivan (K Coupe); 2, Miss Moon (C Joliffe); 3, Forest Gump (D Humphries). Kitt Jnr Discovery 1, Miami Gold (V Davies); 2, Just Apache (J Ainsworth); 3, Blue Whisper (W Whitaker). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Blue Monday (J Newnham); 2, Lexus Duo (Z Stringer); 3, Brookhouse Welsh Guard (H Noakes). 1.10m jnr 1, Lynwood Gem (A Darbyshire); 2, Blue Diamond Mist (S Needham); 3, Miss Moon. area jnr teams 1, Area 17; 2, Area 18. 1.10m jnr 1, Tiger Woods (P Dobby); 2, Lynwood Gem; 3, Rainbow Times (W Whitaker). winter JC 1, La Tania (G Williamson); 2, Jolly Roger (J Whitaker); 3, Kingfisher Tarantella (M Fisher). 1.20m jnr 1, Kahola Maestro (J Whitaker); 2, Mr Swampy (D Smith); 3, Airforce One (P Dobby). Charles Owen British Novice 1, Gee It’s Muffin (D Saunders); 2, No Regrets (H Williams); 3, Liquidator Z (M Florence). 1m 1, Handel’s Oriodante (KAstall); 2, Phoenix Flashdance (A Morton); 3, Crack Malone (K Phillips). Area 17 novice ch 1, Primeur (A Fazakerley); 2 & 3, Up For Grabs & Jezu (T Newman). 1.15m 1, The Fox (A Brady); 2, Marco. grand prix 1, Calibra II (L Williams); 2, Corola W (T Knox); 3, Kanselier (E Whitaker).

CROCKSTEAD PARK Halland, E Sussex, 30 November

90cm 1, Morning Master (B Hicks); 2, Parameter (E-J Moore); 3, Pauldary’s Two Time Tiger (C Collinson). Charles Owen British Novice 1, Lucky Turbina (S Grigg); 2, Miss Pearl (N Strange); 3, Neo (L Merry). Equimax Discovery 1, Neo; 2, Tintoretto (V Collins); 3, Parameter. 1.05m 1, Air Tel (F Seymour); 2, Milford Boy (E Armstrong); 3, Moorlands Malone (V Collins). Great Leighs Newcomers/NDS Members Cup 1, Air Tel; 2, Milford Boy; 3, Moorlands Malone.

HURSTBOURNE EC 30 November

British Novice 1, Brook House Dingo (K Mullins); 2, Alycos Diamond (C Jermyn); 3, JJ Ezarina (J Stolper). Discovery 1, Carnaval Endeavour (P Jones); 2, Tiki Toa (D Jocelyn); 3, Snow Leaf (Anna de Vertuil). Newcomers 1, GG Orpheus (K Doyle); 2, Tiki Toa; 3, The White Sergeant (D Dick). Open 1, Snow Bunting (S Evans); 2, Cherry Imp (L Daniels); 3, Ashley Wilkes (A Kublin). Foxhunter 1, Saxony (P Crago); 2, Broadstone Dorias (P Crago); 3, Cherry Imp. Open 1, Larason (L King); 2, Pipit (B Dunning); 3, Selectra (C Hook). 1.25 Open 1, Palona II (L King); 2, Yours Forever More (B Dunning); 3, Pauldarys Tiger Flight (C Platt).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 30 November

BEIB Jnr British Novice 1, Abacus Flamingo (K Evans); 2, It’s Crystal Clear (A Woodham); 3, Max Factor (A Kapsalis). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Okehurst Shooting Star (E Davies); 2, Temple Santino (F Loveman); 3, Colin’s Pride (M-A Parkin). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Colin’s Pride; 2, Stambrook Miss Golightly (M-A Parkin); 3, Dun Enough (S Perrie). 1.10m jnr 1, Smudge (L Pavitt); 2, Derwen Red Lion (Z Kelly); 3, Floating Change (L Wade). jnr members cup 1, Colton Maelstrom (N Sewell); 2 & 3,New York Skyline & Nethertown Air To Spare (N Pavitt). 10 & under 1, 6 tied. 128/138cm 1, My Godfather (J Reynolds); 2, Tiger Tim (J Whittaker); 3, Magic Monkey (Z Adams). winter 138cm 1, Campus (Z Adams); 2, Mr Muldoon (R Hawkes); 3, Little Davey (H Arnold). winter 128cm 1, Watermans Cartier (J Emblem); 2, Tiger Tim; 3, Hollyoaks (D Willett).

EXETER EC Poltimore, Exeter, 30 Nov-1 Dec

Charles Owen British Novice 1, De Beers Downe The Hatch (S Elford); 2, Mystic Mars (R Aitken); 3, Setantas Volunteer (P Done). Equimax Discovery 1, Devon Flagship (S Rogers); 2, Another Asset (J Cooke); 3, Rock Chick (L Meynell). 1.05m 1, Brightness (C Hayes); 2, Ard Cool (K Sanders); 3, Drayford Mithras (S Elford). NDS Members Cup 1 & 2, Emerald Spirit & Master Rose (S Rosewell); 3, Fading Grey (S Wakeham). 1.15m 1, Prince Farn (V Done); 2, Emerald Spirit. 1 Dec: Charles Owen British Novice 1, TopicIII (L Dodgson); 2, Toby’s Lass (V Hawkings); 3, Romexine (C Wilson). Equimax Discovery 1, Mystic Echo (S Hamun); 2, Benneton Boy (T Dunn); 3, Rapps Jay Dee (L Driver). 1.05m 1, Carnival Fever (K Johnson); 2, Playboy V (S J Coffin); 3,Benneton Boy (T Dunn). Great Leighs Newcomers 1, Woodland Ryme (D Batten); 2, Patries (T Dunn); 3, Kojak (V Done). 1.10m 1, No Wise Cracks (S J Coffin); 2, Ganton Rufus (C Rushworth); 3, Rose A Bazaar (G Hannay).

PENCOED, Wales, 30 November – 1 December

1.15M Open 1, Icares des Grange (E Eynon); 2, J R Black Magic (C Morris). Horse and Hound Foxhunter/1.20M. Open 1,Oryssa (P George); 2, City Guy (A Davies); 3, Danger Mouse (E Eynon). 1.25M Open 1, Montreux (M Edwards); 2, More Magic Moments (E Eynon); 3, City Guy (Andrew Davies). 1.30M Open 1, Medio R (A Davies); 2, JSJ’s Foiles Poir (Sara Arkell); 3, Captain Wellington (A Davies). Charles Owen BritishNovice Champ 1, Ricxon Pheonix (P Hayes); 2, River Dance Dreamer (E Lawson); 3, Maerdy Puzzle (Claire Lewis). Equimax Discovery Champ 1, Ballinteskin Laughtons Flight (E Eynon); 2, Dutch Jewel (S Hacker); 3, Millenium Boy (P Davies). 1.0M Open 1, She’s Over The Moon (A Bowen); 2, Petite Papoose (Hannah Griffiths). NDS Equine 1.10M Members Cup 1, Petite Papoose (H Griffiths). BEIB Jnr British Novice 1, Maxwells Town Flyer (C Hacker); 2, Greenvale Dream Weaver (V Best); 3, Royal Court (KA Dunn). KITT Jnr Discovery 1, Sparkling Desert Gold (E Thomas); 2, Royal Court (KA Dunn); 3, Mr Perky Perkins (M Thomas). Blue Chip Feed Balancer Jnr Newcomers 1, Jungle Jim (M Edwards); 2, Claronville (B Griffiths); 3, Ajax (R Anstee). Charles Owen British Novice 1, Donegal Laddie (H Liddiard); 2, Triple X (G Allen); 3, Kingsland Gold (R Faulkner). Equimax Discovery 1, Donegal Laddie (H Liddiard); 2, Katies Son (G Smith); 3, Laughtons Niamh (C Morris). 1.0M Open 1, Hi Pal (G Griffiths); 2, Silver Moonshadow (Z Phillips); 3, My Lego Man (Z Phillips). Great Leighs Newcomers 1, Maerdy Vencha (C Noble); 2, Touch of Clover (R Faulkner). Horse and Hound Foxhunter/1.20M Open 1, Silver Moonshadow (Z Phillips); 2, Miss Ireland (A John). 1.25M Open 1, Jurius (S Heaven); 2, Montreux (M Edwards). 1.30M Open 1, Montreux (M Edwards); 2, Hallo Mossy (A Edwards); 3, Jurius (S Heaven).

ABERDEEN SJC Loanhead, 1 December

65cm jnr 1, Sultan Of Brunei (A Ferguson); 2, Share A Dream (L Watson); 3, Bally Arnott Belle (D Dreelan). future stars 1, Dalgan Express (K Spalding); 2, Bally Arnott Belle; 3,Arkensfield (K Spalding). BEIB Jnr British Novice 1, Godsfield Goodnight (H Baird); 2, Nimbus (G Taylor); 3, Fair Chiffon (T Baird). Blue Chip Jnr Newcomers/1m jnr 1, J’s Dream (Y Geddie); 2 & 3, Allegro Non Trotto & T’Shkanni (W Melville-Smith). 128/138cm 1, Lois Dubh (H Haig); 2, Sligo Lucky (C Miller); 3, Master Spring (H Haig). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Sparkling Special Edition (L Hutt); 2, Street Angel (J Kirk); 3, Weavers Legacy (T Shearer). 1.15m jnr 1, Street Angel; 2, It’s Showtime (J Raeside); 3, Wickenstones Classic Touch (J Kirk).

HAND EC, Clevedon, Somerset, 1 December

jnr British novice 1, Oakley High Spirits (J Hindle); 2, Golden Melody(E Hudson); 3, Royal Mint V (L Shepherd). jnr newcomers 1, Oakley High Spirits; 2, Walmore Maverick (L Whitehouse); 3, Snowbug (M Gibbs). jnr 1.05m 1, Midnight Man (G Horsley); 2, Stormy Affair II (J Swambo); 3, Mr D (H Shepherd). jnr members cup 1, Coconut Creek (J Swambo); 2, See And See (E Davies); 3, Okehurst Crackerjack (G Spence). 1.15m 1, Skybourne II (G Spence). 1.20m 1, Belfly (G Plumbley); 2, Darracks Tonto (E Davies).

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 1 December

Kitt Jnr Coral 1, Shipleys Lad (H Howsam); 2, Riverdales St Emillion (J Ward); 3, Hedgefield Riverdance (D Markham). jnr members cup 1, Custom Cruiser (L Mantel); 2, A Few Dollars More (HBerryman); 3, B For Beatrix (R Holder). Blue Chip Pro Sparkle 1, Custom Cruiser; 2, Cider Sue (L Saywell); 3, Floating Change (L Wade). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Silver King (L Saywell); 2eq, Got To Be Cash (L Wingrove) & Murphy’s Flight (J Wingrove). jnr open 1, Prize Lady (L Mantel); 2, The Goose (M Gale).

NORTH WALES JNR SJ, Bryn Derw, Caernarfon, 1 December

New Recruits 1, Tickety Boo (N Jude); 2,Cape Clear Cassie (H Peters); 3, Beechburns Canyfloss (V Roberts). BEIB Jnr British Novice 1, Die the Spy (O Evans); 2,The Red Fox (N Jones); 3, My Misty Blue (S Bream). 12 & under 1,Black Fancy (D Hughes); 2, Field Daydreams (R Loch); 3, Beechburns Candyfloss. Blue Chip Jnr Newcomers/1m Open 1, Buderi Boy (C Jamieson); 2, Killmullen Fionn (C Roberts); 3, Coolcarron Jazz (N Bream). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10 Open 1, Ballygolden Girl (K Chambers); 2, Buderi Boy. Baton Relay =1, Coolcarron Jazz; =1, Ballygolden Girl. Charles Owen British Novice 1, Phantom Phenomenon (C Owen); 2, This’ll Do Nicely (N Jones); 3, Nick The Nack (C Duffy). Equimax Discovery 1, Birthday Girl (J Gough-Roberts); 2, This’ll DoNicely; 3, Sylvie (J Matthews). Great Leighs Newcomers 1, Simpson Too (J Gough-Roberts); 2, Sullivans Foursocks (S Mclean); 3, Noble Rosina (S Mclean).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts 1 December

Charles Owen British Novice 1, U S Clinton (N Laming); 2, Alo (R Harwood); 3, Java Khandahar (J Whinnett). Equimax Discovery 1, Irelands Hope (J Whinnett); 2, Calida 16th (E Brook); 3, Ultra C (K Howell). 1.05m Open 1, Lonora (J Whinnett); 2, Quandalero (S Aston); 3, Happiness (K Green). 1.15m Open 1, Vetier D Gamel (M Beaumont); 2, Magic Man (S Aston); 3, Negs (L Burchmore). 1.25m Select Open 1, Bullands La Dalco (M Cartmell); 2, Marlborough of Haynes (C Berger); 3, Magic Man.

STAINSBY GRANGE EC Thornaby, Cleveland, 1 Dec

Charles Owen British Novice 1, What Your On About (S Hunter); 2, Hale Bop (S Russell); 3, Northern Legend (S Chapelhow). Solway Jeffries Discovery 1, Tom Tom (R Shields); 2, Temple Opaline Van Holland (J Russell); 3, Northern Legend. 1.05m 1, Dovecote Jenny (J Cowan); 2, Gibside Sarleen (A Mills); 3, Ferndale Cleo (A Wall). Great Leighs Newcomers 1, Clover Classic (J Russell); 2, Bishops Law (A Pybus); 3, Holy Diamond (S Cuthbert). NDS Members Cup 1, Lingmoor (S Holland); 2 & 3, Quatro III & Great Northern Otis (R Shields). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Toojay (S Russell); 2 & 3, TempleNorma & Temple Guess What (P Barker).

WELSH JNR SUPPORTERS Moor Farm, Pembs, 1 December

80cm Rest. 1, Just the Biz (J Roworth); 2, Misty Jazz (C Roworth); 3, My Mr Barney B (E Jenkins). 128/138cm Rest 1, Misty Jazz; 2, Airborne Gunner (J Griffiths); 3, My Mr Barney B. 90cm Rest 1, Knightsford Challenger (A-C Graves); 2, Silver Aspect ( L Roberts); 3, Airborne Gunner. 128/138cm Handicap 1, Welsh Wonder (H Griffiths); 2, Trench Casanova (E Griffiths); 3, Tremenyn Flyaway (H Thomas). Winter 128/138cm Handicap 1, Welsh Wonder (H Griffiths); 2, Fortridge Napoleon (H Thomas); 3, Trench Casanova. BEIB Jnr Brit Novice 1, Airborne Gunner; 2, Pentyparc Sir Galahad (K Bushen); 3, Byrgwm Alice (G Joynson). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Pentyparc Sir Galahad; 2, Cornmill Joshua ( D Longatano); 3, Devil’s Dancer (J Roworth). Squibb & Davies Jnr Fox/1.10m Open 1, Fortridge Napoleon; 2, Pentyparc Sir Galahad; 3, Devil’s Dancer. Winter JC/Jnr Members Cup 1, Trench Casanova; 2, Current Ruella (R Griffiths); 3, What’s the Story (S Evans). Jnr Inter Open 1, Current Ruella; 2, What’s the Story; 3, African Gnu (A-C Graves). Charles Owen British Novice 1, Duke’s Spiderman (H Tegg); 2, Pentyparc Jacques Kerouac (P Griffiths); 3, Asti Pasti (M Hammond). Snr Discovery 1, Ballinteskin Diamond (S Williams); 2, Pentyparc Jacques Kerouac. Snr 1m rest 1, Asti Pasti; 2, Bow & Arrow (T Hawker); 3, Half a Penny II (H Evans). Snr Newcomers/1.10 Open 1, Golan Logan (D Clapp); 2, Lord Gilabee (D Clapp); 3, Pentyparc Jacques Kerouac. NDS Equine Members Cup 1, Mexico Bay III (T Hawker); 2, Lord Gilabee; 3, Golan Logan. Horse & Hound Foxhunter/1.20 Open 1, Mexico Bay; 2, Lord Gilabee.