{"piano":{"sandbox":"false","aid":"u28R38WdMo","rid":"R7EKS5F","offerId":"OF3HQTHR122A","offerTemplateId":"OTQ347EHGCHM"}}

BSJA results 30 September-6 October

AREA KA Fenwick, Ayrshire, 4-5 October

BARTON EC Blackburn, Lancs, 6 October

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 6 October

CROCKSTEAD EC Lewes, E Sussex, 4-6 October

DUCKHURST FARM Staplehurst, Kent, 5 October

EXETER EC Poltimore, Exeter, 5-6 October

FOREST EDGE EC Drymere, Norfolk, 4 October

GOLDEN CROSS EC E.Sx, 5-6 October

HURSTBOURNE EC Whitchurch, Hants 5 October

KING OF THE RING CHAMPIONSHIPS Perthshire, 5-6 October

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 6 October

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 6 October

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 1 October

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 5-6 October

OSBALDESTON EC Blackburn, Lancs, 6 October

RICHMOND EC Brough, Yorks, 30 September

SOLIHULL RC Solihull, West Mids, 2-5 October

WESTFIELD PARK EC Barnsley, S Yorks, 5 October

RICHMOND EC Brough, Yorks, 30 September

Charles Owen British Novice 1, Ringfort Diva (C Dennis); 2, Mystic Poet (J Days); 3, Lady Linwood (S Clifford). Equimax Discovery 1, Dolphaz Ruby (K Bowman); 2, Landcruiser II (J Taylor); 3, Wonderful Life (D Mewse). 1m 1, Alpine Marc (D Lillie); 2, Florentina II (H Swailes); 3, Rocktops Greeami (A Lines). Great Leighs Newcomers 1, Bowes Tiger Lily (H Swailes); 2, Classical Carlin (G Pigney); 3, Neverland (P McLeever). 1.10m 1, Ferndale Cleo (A Wall); 2, Storm Alert (J Cowan); 3, Ferndale Breeze (S Blakey). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Westbourne E Time (R Shields); 2, DJA’s Soft Touch (D Mewse); 3, Gamble On (S Russell).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex,1 October

Charles Owen British Novice 1, Asilah Bay (P West); 2, Riley (A Clutterbuck); 3, Ricson Rosalee (B Martin). Equimax Discovery 1, Cruising Attitude (A Clutterbuck); 2, Rapidash (K Roberts); 3, Obelix H (T Ivory). 1.05m 1, Tinkers Treasure (M Gilmour); 2, Chardonnay (J Randall); 3, Only Sometimes (S Butchart). Great Leighs Newcomers 1, Odine (A Clutterbuck); 2, Hopwood Mudlark (S Wicken); 3, Lolo Cruiso (J Randall). 1.10m 1, Brookend Raphael’sBoy (J Biddle); 2, Town’s Talk (E-J Slater); 3, La Borboletta (L Abraham). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, La Borboletta; 2, Diamond Dennis (L Pimblett).

SOLIHULL RC Solihull, West Mids, 2-5 October

Charles Owen British Novice 1, Une Despaire (S Wall); 2, Shortgrove Ben (A Rollins); 3, Vos Ami (S Wall). Equimax Discovery 1, Shortgrove Don (J Whinnett); 2, R Najei (W Plunkett); 3, Ellesmere Bean (K Atkinson). 1.05m 1, Ruby Lodge (A Sharman); 2, Tiffcrum Lady (V Douglas-Jones); 3, Raise A Smile (S Crwys-Williams). Great Leighs Newcomers 1, Dean Dally (L Hales); 2, GF’s Otto (G Luckett); 3, Huckleberry Diamond (B Talbot). 1.20m 1, Sky Star (S Nicholson); 2, Orissa (G Luckett); 3, Look Sharp II (S Nicholson). 3 Oct: Great Leighs Newcomers 1, GF’s Otto; 2, Pomain II (J Richardson); 3, Grann Jasique (T Coppola). Horse & Hound Foxhunter 1, Kiss The Clover (K Newstead); 2 & 3, First Knight & Tehran (M Watson). B&C 1, No Problem II (D Morton); 2, Renisto (R Bevis); 3, Pure Shores (C Collins). 1.30m 1, Hunter’s Level (C Collins); 2, Antoinette (G Luckett); 3, Hennessey (J Hogg). 1.40m 1, Fresh Direct Glenwood Springs (T Stockdale); 2, Fleur De San Gil (V Young); 3, Feeling Fine Too (S Quigley). 4 Oct: 1.10m 1, Diamond Dealer (M McCourt); 2, Kiss & Tell II (H Tredwell); 3, My Boy (S Hooper). Horse & Hound Foxhunter 1, First Knight; 2, Promis (A Thompson); 3, Oswald (P Bevan). 1.25m 1, Lucky Sky (J McCluskey); 2, Samira II (M McCourt); 3, Pagena 46 (B Twomey). ladies’ 1, Kalando (V Bevan); 2 & 3, Egalisca De Ruire & Lovella (J Davies). gents’ 1, Chain Reaction (D Morton); 2, Anastasia (B Twomey); 3, Two Mills Showtime (R Maguire). jnr open 1, Walmore Diamond Quest (L Whitehouse); 2 & 3, Kerrymount & Spottie Dot Com (S Broome). 5 Oct: jnr A4 1, Mr McElroy (S Charley) 2, Simpatico (M Sampson); 3, Sannan Valley Piccolo (M Townsend). 128cm 1, Just Cyber Space (M Sampson); 2, My Little Tinker (D Plumley). 138cm 1, Miss Congeniality (M Sampson); 2, Glencoes Trick Or Treat (K Haines). jnr open 1, Belfly (G Plumley); 2, Ocean Colour Scene (ADerbyshire); 3, Air Force One (P Dobby). JA 1, Spottie Dot Com; 2, Crocodile Dundee (G Plumley); 3, Kerrymount. accumulator 1, Ramiro (R Whitaker); 2, Hunter’s Level; 3, Jalisco II (S Smith). grand prix 1, Blue Chip Kildalton Lad (P Barker); 2, Karina (R Whitaker); 3, Leo Z (C Frazer).

FOREST EDGE EC Drymere, Norfolk, 4 October

Charles Owen British Novice 1, Gold Admiral (R Carter); 2, Ruben II (L Bussey); 3, Highland Spring (GWinchester). Equimax Discovery 1, Co-pilot (G Winchester); 2, Hairos Way (L Newson); 3, Precious Killea (K Nunn). Great Leighs Newcomers 1, Miss Goldsmith (L Newson); 2, Brightwood (E Wiffen); 3, Baybrook (L Jackson). NDS Members Cup 1, Rusedski (L Newson); 2, Syphony Red (A Peruzzi-Smith); 3, Harbour Lites (L Wrigley). schooling open 1, Archdale (L Trundley); 2, Rusedski; 3, Symphony Red.

AREA KA Fenwick, Ayrshire, 4-5 October

Area KA Masters 1, Aventurine (L Babes). 5 Oct: Charles Owen British Novice 1, Monkton Star (K Ritchie); 2, Barnshean Lucky Lady (N Sayce); 3, Polaris GN (K Stewart). Equimax Discovery 1, WS Startouch (T Nicholson); 2, Navarro IV (A Grant); 3, Sporty Spice (M Moreland). Great Leighs Newcomers 1, Blossom Hill (A Craig); 2, Middlebank Inquisitive Rose (C Pearson); 3, Remote Control (S Linford). 1.10m 1, De Beers Destiny (M Nairn); 2, Nethermuir Magnum (B Savage); 3, Riverstown Queen (M Casey). KA Area 1.10m ch 1, Shelley Beach (M Young); 2, Silver Tip (A Craig); 3, Burn Frenchie (N Warwick). Horse & Hound Foxhunter 1, Meadowhead (M King); 2, Maximillian Mohawk (M Kilmurray); 3, Just Jenny (A Galbraith). 1.20m 1, Aventurine (S Babes); 2, Summerhill Let’s Dance (S Linford); 3, Hisopanie (N Warwick). B&C 1, Gozo (S Brash); 2, Burn Flight (N Warwick); 3, Nethermuir Anastasia (M Irving). 1.30m 1, Aventurine; 2, Roscoes Skip On (L Babes); 3, Meadowhead McGann (M Irving).

CROCKSTEAD EC Lewes, E Sussex, 4-6 October

90cm open 1, Nikita (I Bower); 2, Killycarmp Apache (M Corner); 3, Neo (L Merry). Charles Owen British Novice 1, Riverino (C Conner); 2, Kerplunk (L Birchall); 3, Irco Euro G (S Ferdinandson). Equimax Discovery 1, Nikita; 2, Milford Boy (E Armstrong); 3, Irco Imp G (S Ferdinandson). 1.05m open 1, PJ Kung Fu (EJ Moore); 2, European Echo (T Robus); 3, Killycarmp Apache. Great Leighs Newcomers 1, Lord Timothy (P Tozer). BEIB jnr British novice 1, Blueberry Boy (B Gregory); 2, Eramus Sonatra (H Long); 3, Mini Madame (H Windsor). Blue Chip jnr Newcomers 1, Mini Madame; 2 & 3, Mountain High & Love Ya Long Time (L Bunn). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1 & 2, Okehurst Showman & PJ St Tropez (EJ Moore); 3, Knockbeg Westbury (L Pheasant). small jnr open 1, Silverlea Rozen Cavalier (EJ Moore); 2 & 3, Seaborough Tristar & 3, Penross Pippa (L Pheasant). 138cm 1, Silverlea Rozen Cavalier; 2 & 3, Seymour Tristar & Penrose Pippa (L Pheasant). Jnr intermediate 1, Knockbeg Westbury; 2, Okehurst Showman; 3, Wave Rebel (M Goddard). small jnr open 1, Silverlea Rozen Cavalier; 2, Pippit II (M Cawley); 3, Crookbank Firebird (A Plowman). 128cm 1, Crookbank Firebird; 2 & 3, Werth Tourmaline & Rowfantina Hearthrob (C Rees). 138cm 1, Silverlea Rozen Cavalier; 2, Pippit II. Scope jnr novice 1eq, four. BEIB Jnr British Novice 1, Kirkless Kojak (N Shelley); 2, Six Mile Dial (A McDermott); 3, Chiddock Bimbo (D Dunn). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Grovely Never Say Dye (D Dunn); 2, Casino Lad (A Inceman);3, Kangaroo Angel (H Webster). Squibb and Davies Jnr Foxhunter 1, PJ St Tropez; 2, Major Angel (C Graham); 3, Okehurst Showman. jnr open 1, Okehurst Showman; 2, For A Few Dollars More (H Berryman); 3, Major Angel (C Graham).

DUCKHURST FARM Staplehurst, Kent, 5 October

Charles Owen British Novice 1, Ucky Bot De La Barre (E Linnaker); 2, Raket (J Mincher); 3, Bobby Dazzler VI (S Mabb). Equimax Discovery 1, Zamino (J Knight); 2, Ucky Boy De La Barre; 3, Poetic Justice (R Parris). 1m 1, G Boy (D Wise); 2, Mags Hill (J Knight). midway open 1, Lomond (B Dalton); 2, Royal Connection (R Deblasi); 3, Temple Supway (N Trigg). 1.10m/Great Leighs Newcomers 1, Foxglove Just Do It (D Roud); 2, Happy As Samboy (L Peacock); 3, Lomond.

HURSTBOURNE EC Whitchurch, Hants 5 October

Charles Owen British Novice 1, Twilight Song (R Moss); 2, Melody Moonshine (H Mousley); 3, Palanu (S Brown). Equimax Discovery 1, Smoothly Done (S Brotherton); 2, Grasslands Galileo (L Young); 3, Brookhouse Dingo (K Mullins). Great Leighs Newcomers 1, Grasslands Galileo; 2, Molly Malone (R Cole); 3, Dutch Magic (L Daniels). 1.10m Open 1, Saxony (P Crago); 2, Positively Cavalier (N Charles); 3, Super Girl (S Mercer). Horse & Hound Foxhunter 1, Royal Flush (S Mercer); 2, Knightley Belle (N Boulter); 3, The Sava Von Het Lind (M Armstrong). 1.20m Open 1, Giroteller (J Storey); 2, Kurasso de L’Herbius (N Collins); 3, R H Imagine (L Forgarty). 1.25m Open 1, Key My (S Pharo); 2, Yours For Ever More (B Dunning); 3, Woftam (M Armstrong).

WESTFIELD PARK EC Barnsley, S Yorks, 5 October

Charles Owen British Novice 1, Hectors Legacy (M Thompson); 2, Renate (A Duncan); 3, Monty O’Shea (H Thompson). 1m 1, Evangalista (R Clark); 2, Lancaster Dancer (A Garner); 3, Aughton Kerry Gold (C Vaughan). BSJA Low Amateur 1.05m Q 1, Evangalista; 2, Lancaster Dancer; 3, Adel Hague (L Thompson-Storr). Great Leighs Newcomers/1.10m Open 1, Ratina RBZ (H Matthews); 2, Old Fashioned (M Boydell); 3,Larioni (L Whitaker). BSJA Intermediate Amateur 1.15m Q 1, Milton Only You (S Cawkwell); 2, JC Prinz Amour (T Meager); 3, Hawthorn Breeze (T O’ Hara). BSJA High Amateur 1.20m Q 1, Man of Means (D Clarkson); 2, Munsboro Finton (J Wickstrom); 3, Fine Painting (J Shaw). 1.25m 1, Sunnyside Up (H Bennett); 2, Man Of Means. Charles Owen British Novice 1, Neon (L Redfearn); 2, Troy’s Tempo (R Murray). Equimax Discovery 1, Royd Flash (L Redfearn); 2, Troy’s Tempo. 1m 1, Diamond Flush (F Barr); 2, Blacup Shushanna (A Denton).

EXETER EC Poltimore, Exeter, 5-6 October

Charles Owen British Novice 1, Carnival Baron (L Evans); 2, Harry Dent (M Swadling); 3, Miljon (M Scarr). Equimax Discovery 1, Limestone Lass (C Fox); 2, Mysterious Girl (V Clements); 3, Loralei (C Baker). 1.05m 1, Carnival Parade (E Oldham); 2, Cezanne (H Finch); 3, Ricky Ticky Tarvey (C Hobson). NDS Members Cup 1, Follyfoot Lindesfarn Lad (S Jobson Scott); 2, Sholto (C Winnicombe); 3, Ricky Ticky Tarvey. 1.15m 1, Emerald Spirit (S Rosewell); 2, Kestor (M Scarr); 3, Bold Colours (J Priest). 6 Oct: Charles Owen British Novice 1eq, Rieu (J Tuff) & Kenza (V Hill); 3, Shining Road (N Turner). Equimax Discovery 1, Challenge Air (D Rosewell); 2, Master Judd (R Dunford); 3, Quick Darco (J Tuff). 1.05m 1, Magoury Star (L Trendell); 2, Master Judd; 3, Dream Weaver (J Kirkby). Great Leighs Newcomers/1.10m 1, Emerald Spirit; 2, Vague Impression (K Spiller); 3, Magoury Star.

GOLDEN CROSS EC E.Sx, 5-6 October

Charles Owen British Novice 1, Black Number (N Mulgrew); 2, Neo (L Merry); 3, Renkum Atlanta (N Wood). Equimax Discovery 1, Renkum Atlanta (N Wood); 2, Sadie Sparks (F Patty); 3, Caw Blimey (F Cardrick). Gardiner Newcomers/1.10m Open 1, China Blue (C Nicol); 2, Mambo (J Lloreda); 3, Rendezvous (M Fyfe). Wrens Horseboxes British Novice 1, Celtic Gold (L Stevenson); 2, Arkas (D Curley); 3, Caw Blimey. Balanced Horse Feeds 1.05m Amateur Champ Q 1, Renkum Valentino (H Minderman); 2, O’Shaunessy (M Jones); 3, Offspring (A Evans). Newcomers/1.10m Open 1, Concordidor (K Willard); 2, Milton Phoenix (NBedford); 3, Wizards Canyon (A Winter). eQuest Midway Open 1, Riaan (K Willard); 2, Mon Clouseau (L Shelton); 3, Battlecruiser (J Patty). Sandalls Farm 1.20m/Horse & Hound Foxhunter 1, Riaan; 2, Corko (N Miller); 3, Southern Maestro (N Miller).

KING OF THE RING CHAMPIONSHIPS Perthshire, 5-6 October

1.05m 1, Vinnie The Villain (K Fitzgerald); 2, Diamond Hills (R Gilchrist); 3, Out In The Open (M Jagger). Equimax Apprentice Stakes ch 1, Now Be Dazzled (J Cross); 2, Sea Lion (S Main); 3, Distinctly Different (S Gilzean). 1.30m 1, Travis Roma (L Johnstone); 2, Lendel (S Neads); 3, Dauntless Prince (D Duffin). Ace Security Management Grade C ch 1, Teddy Bear (A Hamilton); 2, She’s Our Mare (D Duffin); 3, Night Lux (R Brady). 6 Oct: 1.15m 1, Mr Bizzy (A Bonelli Baird); 2, Moonnraker IV (L Johnstone): 3, Linton Livewire (N Ferguson). Equistro 1.10m Members Cup ch 1, Now Be Dazzled; 2, Diamond Hills; 3, Meadowhead Diamond (A Bonelli-Baird). Aon Grand Prix 1, Here’s Jack (D Duffin); 2, Kaltaire (J McGeoch); 3, Temple Flash Harry (D Duffin). J&I MCGeoch Young Horse ch 1, She’s Our Mare; 2, Donna Z (J Dawson); 3, Night Lux. Ceramic Tile Warehouse Be Quick and Careful Stakes 1, I Believe (A Hamilton); 2, Kelso Billabong (L Jamieson); 3, Linton Livewire.

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 5-6 October

BEIB Jnr British Novice 1, Abacus Flamingo (K Evans); 2, Reflex Rashell (C Ransby); 3, Midnight Imp (K Norman). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Carrsbrook Special Edition (K Evans); 2, Magic Marker (N Carpenter); 3, Fizz Pop Bang (C Hanson). Squibb & Davies Jnr Foxhunter1, Just A Possibility (M West); 2, It’s Chelsea (K Smith); 3, MVF Supreme (L Clark). 1.10m jnr 1, Blue Amber (H Penny); 2, The Katapult (L Louden); 3, Bobby Bracken (L Sims). winter JC 1, Little Ruby Red (L Pavitt); 2, It’s Chelsea; 3, MVF Supreme. jnr intermediate 1, Mister Amontilano (H Paul); 2, Another Dollar (L Pavitt); 3, Island Greengrass (H Paul). 128cm 1, Show Me Heaven (L Saywell); 2, Metric (H Smallwood); 3, J’s Junior (D Willett). winter 128cm 1,Hollyoaks (D Willett); 2, Show Me Heaven; 3, Proud Flyer (J Whittaker). 138cm 1, Campus (Z Adams); 2, My Gismo (N Pavitt); 3, Foxy Basil Brush (K Smith). winter 138cm 1, Campus; 2, Celtic Wysteria (J Shackleton); 3, Just Be OK (J Ward). 6 Oct: 128cm 1 & 2, Show Me Heaven & J’s Junior (L Saywell); 3, Millersford Hugo (D Willett). winter 128cm 1, Tiger Tim (J Whittaker); 2 & 3, Show Me Heaven & J’s Junior. 138cm 1, Finnigans Facy Fred (T Page); 2, Wanda Bewitched (S Frost); 3, Grey Palace (J Whittaker). winter 138cm 1, Grey Palace; 2, Forever Katie (L Sims); 3, Celtic Wysteria. Blue Chip Jnr Newcomers 1, Bowes Ricochet (D Willett); 2, Stambrook Miss Golightly (M-A Parkin); 3, Showmaster Champagne Charlie (L Card). 1m jnr 1, Vuitton (L Maybin); 2, Heritage Shamel (E Kelly); 3, Culverstone Candy Twist (M West). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Keelings Katmandu (C Keeling); 2, Quaysider (N Sewell). 1.10m jnr 1, Short Step (Z Phillips); 2, The Katapult; 3, Ballyfinn Clover (H Bohringer). winter JC 1 & 2, T-Adh-Leis & Little Ruby Red (L Pavitt); 3, Highfields Sir Hugo (G Evans). jnr intermediate 1, Colton Maelstrom (M Beaumont); 2, Mr Amontilano; 3,Mid West Star (H Penny).

BARTON EC Blackburn, Lancs, 6 October

BEIB Jnr British Novice 1, Brownedge Bobby (S Needham); 2, Swen Erin (N Rigby); 3, Ryegill Rocket Man (X Gill). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Master Collier (A Smith); 2, Miss Tia (H Kelsall); 3, Whinfield Red Penny (G Turner). 90cm jnr 1, Hillandale Boy (C Garvey); 2, Hold On Henry (J Clayton); 3, Sharp Rebecca (K Parker). Kitt Jnr Coral 1 & 2, Lakeland Little Atlas & Lakeland Little Classic (R Cottam); 3, Vivachi Hip Hop (R Garner). winter JC 1, Vivachi Hip Hop; 2, Buckley Boy (K Chevin). 1m jnr 1, Ernies Keep (M Heath); 2, Loughnatousa Carlos (C Smith). 1.15m jnr 1, Loughnatousa Carlos; 2, Lakeland Little Wonder (R Cottam).

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 6 October

Charles Owen British Novice 1, Twilight Dazzler (C Webster); 2, Fein’s Girl (L Hasell); 3, Now Or Never (N Browne). Equimax Discovery 1, Corporate Image (B Bradley); 2, New Lizard (K Lindner); 3, Looks Different (V Ashworth). Great Leighs Newcomers 1, Question Time lV (H Tredwell); 2, Spirit Of Kilkee (V Ashworth); 3, Qudos (F Hedges). NDS Members Cup 1, TestDe Langers (N Browne); 2, Happiness (K Green); 3, Waterford (V Ashworth). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Kiss’n Tell ll (H Tredwell); 2, NC Miss Mischief (M Gatland); 3, FLB Antigone (H Kane).

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 6 October

Charles Owen British Novice 1, Master Diplomat (M Clift); 2, Miss Altitude (M Harris); 3, Buddy Ollie (G Butcher). Equimax Discovery 1, Kent Lethe (M Morgan); 2, The Procrastinator (T Westrom); 3, Rapidash (K Roberts). 1m 1, U Said It (T Hegarty); 2, Pride X (D Everett); 3, Brazen Hussy (N Maisey). NDS Members Cup 1, Brazen Hussey; 2 & 3, Jackeroo Jasper & Ipanema (A Charnley).

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 6 October

jnr British novice 1, El Avion (M Elliot); 2, Got to be Cash (L Wingrove); 3, Bay Street Dancer (R Gunn). jnr newcomers 1, Gallileo (L Hutchinson); 2, Ryan’s Way (S Jimmison); 3, Pandini (S Green). jnr Foxhunter1, Hedgefield River Dance (D Markham); 2, Lucky Lady Jane (H Skelton); 3, Brooklands Flash Dancer (M Gale). jnr members cup 1 & 2, Darraks Babe & Whisky Tipple (S Ward); 3, Sandstorm Tiger (S Strawson). jnr intermediate 1, Sandstorm Tiger; 2, Whisky Tipple; 3, Darraks Babe.

OSBALDESTON EC Blackburn, Lancs, 6 October

Charles Owen British Novice 1, Blade (C Hamer); 2, Dovecote Sweetie (H Adamson); 3, Mystic Napoleon (L Greenwood). Equimax Discovery 1, Chatfield Lady (E Tough); 2 & 3, Pienroos & Oregan (J Powell). Great Leighs Newcomers 1, Pienroos; 2, Roscoes Deam (R Norriss); 3, Randy Andy (L Smith). 1m 1, Stone Flight (J Fletcher); 2, Leanda (T Davin); 3, Stunning Stuff (S Bodden). NDS Members Cup 1, Pavot (E Tough); 2, It’s Wendy (D Richards); 3, Marlbury Classic (C Shepherd). 1.25m 1, Kingston De Morzaine (K Douglas); 2, Way Too Cool (N Bampton); 3, Salopian Inschallah (L Tough).

STAINSBY GRANGE Thornaby, Cleveland, 6 October

Charles Owen British Novice 1, O’Holy Diamond (S Cuthbert); 2, Mayo Minor (E Boynton); 3, Little Cat (L Dodds). Equimax Discovery 1, Grantbourne Landslide (J Little); 2, Just Short Circuit (V Allen); 3, Ferndale Real Romany (S Russell). 1m 1, Ferndale Cleo (A Wall); 2, Mandy’s Lad (J Lishman); 3, Educated Risk (S Wright). Great Leighs Newcomers 1, Bowes Tiger Lily (H Swailes); 2, Gamble On(S Russell); 3, Just Mileu (K Baker). NDS Members Cup 1, Ted’s Way (D Harland); 2, DJA’s Soft Touch (D Mewse); 3, Lady Boss (K leak). Horse & Hound Foxhunter/ 1.20m 1, Stainsby Sponeck (P Barker); 2 Lady Boss; 3, Quayside Counter Attack (J Dixon).

You may like...