BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 27-29 Dec

Great Leighs Newcomers 1, Pienroos (J Powell); 2, Adaggio Z (S Ingham); 3, Highwell Raconteur (J Powell). 1.10m 1, Ouzzo (D Andrews); 2, Huntingtown (N Martin); 3, Knaptons Pride (R Jones). Horse & Hound Foxhunter 1, Porche II (D Murray); 2, Gambarda (G Pollard). 1.20m 1, Leonardo II (J Powell); 2, Oakadee (N Springer); 3, Sky News (C Richardson). 1.25m 1, Moorhey Millbrook (C Richardson); 2, J’Ippee (N Martin); 3, Way Too Cool (N Bampton). 1m 1, Leonardo II (K Stringer); 2, Pre-Eminent (E Ashworth); 3, Tannersmith Irish Boy (S Ballard). 28 Dec: BEC Novice 1, Squire’s Girl (S Owen); 2, Mahala (H Connolly); 3, Flight View Million (R Kenyon). 1.05m 1, Pre-Eminent; 2, Foel Bramble (S Ballard); 3, Josie Wales (C Richardson). Great Leighs Newcomers/1.10m 1, Ryelands Sea Master (N Martin); 2, Foxglen Romeo (D Ryder); 3, Huntingtown. Whittinghams Drink & Drive 1, Leonardo II; 2, Foxglen Romeo; 3, Tannersmith Irish Boy. Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1,Sky News (C Richardson); 2, Touchwood II (V Jefferies); 3, Rarissimmie De La Coeur (N Martin). 29 Dec: Charles Owen British Novice 1, Oregon (J Powell); 2, Dougall II (K Phillipson); 3, Lift Off (J Robinson). Equimax Discovery 1, JosieWales; 2, Highwell Raconteur; 3, DJ’s Havannah (A O’Neill). 1.10m 1, Lady Copper (J Callwood); 2, Gambarda; 3, Squires Girl. Great Leighs Newcomers 1, Archers Valentine (T Baker); 2, Rainbow L (D Ryder); 3, Orlando B II (K Phillipson). D&R Gardner Grooms’ jumping 1, It’s Serious (H Scott); 2, Miss Dominique (L Cliburn); 3, Mahala (H Stapeley). Michael Marren Saddlers Dare You Double 1, Foxglen Romeo; 2, Hancocks Crusader (C Shepherd); 3, Landmine (D Howarth). Whittingham Horseboxes/Ribblesdale Auto Electrics Grand Prix 1, Touchwood II; 2, Fighter Vader (N Coupe); 3, Bentley Master (A Owens).

LIMES FARM EC Hawkinge, Kent, 28 December

Charles Owen British Novice 1, Red Cloud (V Kerry); 2, Silver Pride Too (D Prior); 3, Southern Crusader (V Highland). Equimax Discovery 1, BPS Viper (C Moyce); 2, Southern’s Crusader (V Highland); 3, Frankie Goes To Hollywood (M Bellinger). 1.05m 1, Foxglove Just Do It (A Ewing); 2, Jalisco III (J Price). Great Leighs Newcomers 1, Liberty X (N Jones); 2, Goodtimes Temptation (M Berry Robinson). 1.15m 1, Foxglove Just Do It; 2, Domini (K Jackaman). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1 & 2,Miss Saffy & Pjort (C Moyce).

SOUTH VIEW EC Winsford, Cheshire, 28 December

Great Leighs Newcomers 1, Gold Cid (N Proffitt); 2, Miss Amber (J Callwood); 3, Exandella. Horse & Hound Foxhunter 1, Ulana (P Lamb); 2, Unesco (T Copolla); 3, Shaytan (P Sims). 1.15m 1, Dynamiek (V Swambow); 2, Crown Rhodonite (E Shaw); 3, Broadstone Destiny. 1.25m 1, Leandro (P Bevan); 2, Crown Rhodonite; 3, Norlando (L Hales).

EXETER EC Poltimore, Exeter, 28-29 December

Charles Owen British Novice 1, Stormhill Starlight (G Ashton); 2, Miss House Mouse (H Bishop); 3, Alverscot Pandora (E Mitchell). Equimax Discovery 1, Stormhill Starlight; 2, Miss House Mouse; 3, Offstage Whisper (F Harris). 1m 1, Fading Grey (S Wakeham); 2, Tynevalley Gladiator (C Friend); 3, Rock Chick (L Meynell). 1.05m 1, Fading Grey; 2, Tynevalley Gladiator; 3, Rock Chick. 29 Dec: Charles Owen British Novice 1, Miss House Mouse; 2, Shortridge Mayday (R Gardner); 3, Spartacus (H Buffin). Equimax Discovery 1, Maquarie Spring (R Gardner); 2, Kellybrook Spirit In The Sky (L Tucker); 3, Tobys Lass (V Hawkings). 1m 1, Just Whispa (H Buffin); 2, Limestone Lass (G Fox); 3, Maquarie Spring. Great Leighs Newcomers/1.10m 1, Rivera (R Garnish); 2, Sweet William II (R Neave); 3, Limestone Lass. Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1 & 2, Kinetic & Longdean (B Wilmer).

RICHMOND EC Brough, Yorks, 28-29 December

11 & under 1, Golden Bonito (M Robinson); 2, Coco Can (C Thompson). sml pony 1, Royal Declan (A Valks); 2, Blackberry Whip (H McKie); 3, Roly (M Reed-Stephenson). winter 128cm 1, Shreddar (M Sampson); 2, Double Whammy (A McCullagh). winter 138cm 1, Royal Declan; 2, Diego II (A Valks); 3, Roly. BEIB Jnr British Novice 1, Rising Mist (H McKie); 2, Spot Of Trouble (D Smith); 3, Court Commanche (H McKie). Blue Chip Jnr Newcomers/1m jnr 1, Forge Freeway (J Pringle); 2, Little Irish Lad (S Robinson); 3, Tribal Dance (A Lumley). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, Little Irish Lad; 2, Sapphire Blue (G Morrison). 29 Dec: Charles Owen British Novice 1, Vader (S Metcalfe); 2, Hale Bop (S Russell); 3, Spirited Scuro (R Hadley). Great Leighs Newcomers 1, Clover Classic (J Rosser); 2, Stringer (K Watson); 3, Buchanan’s Boy (E Wright). 1.10m 1, Ferndale Cleo(A Wall); 2, Alpine Marc (D Mewse); 3, Scarlett O’Hara (N Sheard). pair relay 1, Dudley (K Watson) & Dutch Rhapsody (V Tulloch). puissance 1, Quattro II (R Shields); 2eq, Toodjay (S Russell), Crown Alliance (P McKeever) & Crievestone (J Brannan). power & speed 1, Great Northern Otis (R Shields); 2, DJA’s Soft Touch (D Mewse). 1.25m 1, Toodjay.

BSJA AREA 43A Brickfield EC, Isle of Wight 29 December

Snr Class 1, Galloway Bay (J King); 2, Carnival Spell (R Penn); 3, Foghorn Leghorn (R Foulk). Equimax Equine Discovery 1, En Vogue (R Booth); 2, Nutkin Feather Duster (K Begley); 3, Khan II (A Wright). 1m Open 1, My Lady Louise (S Begley); 2, Ramiro Star (K Begley). 1.05m Open 1, Olympus Aprils Quest (S Begley); 2, Mirabella (R Booth); 3, Niels (J Warrick). Member’s Cup 1.10m/Great Leighs Newcomers 1, Riverwood (R Booth); 2, Chas Randal (J Warrick); 3, Lucky Girl II (S Begley). Foxhunter/1.20m open 1, Riverwood (R Booth); 2, Lucky Girl II (S Begley). 3, Alogo (N Price). Jnr British Novice 1, Salty’s Grey Storm (P Green); 2, My Mr. Mercury (J Bircham); 3, Birdhill Eyon Lad (H Whiller). Jnr Progress Stakes 1, Irish Rose II (A Miller); 2, Double Trouble Too (R Vaughn); 3, Oakdene Midnight Arrival (J Bircham). Jnr Newcomers 1, Willoway Dreamer (J Hayles); 2, Irish Rose II (A Miller).

BLACKDYKE FARM Blackford, Cumbria, 29 December

Santa’s All-Day Breakfast 1, Plassey Cavalier (L Creighton); 2, Ardgaineen Lass (M Kendall); 3, Meikle Jetsetter (A McQueen). Christmas Pudding Power & Speed 1, Shady Bayou (M Mason); 2, Plassey Cavalier; 3, O’Donna (K Drysdale). Jeffries Solway Discovery ch 1 & 2, Quayside Castle Natique & Quayside Castle O’Granta (J Dixon); 3, The Jungle Boy (G Smith). WCF Country Centres Accumulator with Joker 1, Meadowhead McGann (M Irving); 2, Blexlee (L Creighton); 3, Questis Inca (L Glendinning). 1.15m 1, Krekor (N Springer); 2, Oakadec (N Springer); 3, Sea Saga (K Bowman). Blackdyke Farm 1.15m ch 1, Lars (P Bainbridge); 2, Blackford Cavalier (L Creighton); 3, Ballyflame (M Kendall). Christmas Tree Stakes 1.30m 1, Sea Saga (K Bowman); 2, Frazer’s Boy (S Skelton); 3, O’Donna.

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 29 December

grass roots 90cm 1, Dibberford Ridgemore (A Measor); 2, Hollybrook Baroness (E Southward); 3, Just A Fluke (J Guthrie). 1m 1, Test De Langers (N Browne); 2 & 3, Le Bon Esprit & Archers Solo (A de Verteuil). Great Leighs Newcomers/NDS Members Cup 1, Killarney Hero (T Hedges); 2, Fleethouse Zakariah (C Nicholl);3, Royal Heir (A Bettle).

DUCKHURST FARM Staplehurst, Kent, 29 December

Charles Owen British novice 1, The Tale Of Mr Tod (M Smith); 2, Antaeus (C Thompson); 3, Come On Bob (J Gosling). Equimax Discovery 1, Geysbung Riparian (E Ross Browne); 2, Grand Clover (S Hatton); 3, Zazu (E Ross Browne). midway 1, Madam Zaza (Z Tillett); 2, Kingsdex Diamond Lady (H Nash); 3, Jakata (M Cookman). Great Leighs Newcomers 1, Causeway Russian Roulette (F Foslan); 2, Caparetto (J Gosling); 3, Findon Fire & Ice (E Ross Browne). 1.10m 1, Nicky Bird; 2, Olimore (S Waton); 3, Madam Zaza.

GOLDEN CROSS EC Hailsham, E.Sx, 29 December

Charles Owen BritishNovice 1, Dancing Queen (F Patty); 2, On a Par (L Curran); 3, Miss Pearl (N Strange). Wrens Horseboxes Discovery 1, Guidam Unique (M Barratt); 2, Zante (C Lewis); 3, Black Number (N Mulgrew). Newcomers 1, KGW Southern Promise(D Sardar); 2, Pretorian Guard (L Watchorn); 3, Pabla (N Mulgrew). Gardiner 1.10m M’Cup 1, Ace Korral (L Long); 2, Concordedor (K Willard); 3, Lydmar (M Dorgan). eQuest Midway Open 1, Just a Face (F Patty); 2, Riaan, (K Willard); 3, Concordidor.

PATCHETTS EC Aldenham, Herts. 29 December

BEIB Jnr British Novice 1, International K (G Slater); 2, Splash Out (T Pearson); 3, Crack On (M Dell). Jnr Discovery 1 & 2, Luvya Longtime & Mountain High (L Bunn); 3, Benjamin Bunnykins (K Campion). Kitt Jnr Sapphire Qualifier 1, Northern Lightening Phantom (X Somerville); 2, Buddup Boys Dream (J Caudle); 3, Athenry (H Craven). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Athenry; 2, Puzzle It Out (K Tippett). Jnr 1.15m Open 1, Mr Bushbuck (H Craven) ; 2, Mr Muldoon (R Hawes).

SYKEHOUSE ARENA Doncaster, S Yorks, 29 Dec

Charles Owen British Novice 1, Walton Fox (D Ridgeway); 2, Avril (A Bedford); 3, Back Maverick (M Skelton). Equimax Discovery 1, Salut Deceuninck (J Janion); 2, Absolutely Oscar (H Perry); 3, Hot Spot (L Boardman). Great Leighs Newcomers/NDS Members Cup 1, Fine Painting (J Shaw); 2, Galley Hill (M Canter); 3, Major Impression (R Ward). Horse & Hound Foxhunter 1, Galley Hill.

HAND EC Clevedon, Somerset, 29-30 Dec

BEIB Jnr British Novice 1, Timberhill Flame (C Bacon); 2, R Hamlet (R Harroway); 3, SummerRowes (L Corney). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Seasons Hy Charm (C Ellis); 2, Moonfleet Odyssey (E Cresty); 3, Micky Finn (P Bailey). jnr 1.05m 1, Dibberford William (E Foot); 2, Lion King (R Bee); 3, Titamour (J Shackleton). Squibb& Davies Jnr Foxhunter 1, Hilltop Baby Blue (T Hutchins); 2, Glentimon (L Corney). jnr 1.15m 1, Heiniken Hill (J Davis); 2, Snorter (L Fishwick); 3, Vikings Irish Taggy (J Dunn). jnr 1.20m 1 & 2, Belfly & TJ’s Cosmic Gold (G Plumley); 3, Vikings Irish Taggy. Charles Owen British Novice 1, It’s Quiz Time (R Dimblyblow); 2, Skips (L Chapman); 3, Just Magnum (M Orzazewska). 1m 1, Celtic Cracker (M Hobbs); 2, Moorhill Granite (M Crossman); 3, Bartonfield Duet (J Price). Great Leighs Newcomers 1, Fred Tempest (J Harris); 2, Star Lilly (C Watts); 3, Patries (T Dunn). 1.10m 1, Fiddlers Grey (P Baber); 2, Jumanji II (C Spence). 1.15m 1, Questa (A Edwards); 2, Kartouch (B Ford); 3, Gleneaskey Flight (R Ash). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Beachcombe Eddy (S Price); 2, Gleneaskey Flight; 3, Dutch Whisper (P Baber). 1.25m 1, Hallo Mossy (A Edwards); 2, Simpson (V Eklov); 3, Othello’s Retreat (V Lynden).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 29-31 Dec

10 & under 1, 10 tied. 128cm warm-up 1, Watermans Cartier (J Emblem); 2, Roseview Little Love (C Golledge); 3, Madawaskas Tonto (H Rawson Smith). winter 128cm 1, Watermans Cartier. 138cm warm-up 1, Magic Choice (J Sawyer); 2, Fizz Pop Bang (C Hanson); 3, Carrbrook Special Edition (K Evans). winter 138cm 1, Magic Choice (J Sawyer); 2, Magical Miss (T Wratton); 3, Foxy Basil Brush (K Smith). BEIB Jnr British Novice 1, Secret Spectacle (C Ede); 2, Classic Invasion (L Radcliffe); 3, Montmorency (N Brummitt). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Baltic Prince (J Burley); 2, Amber Tiara (S Sutton); 3, Snatch (N Sewell). 1m jnr 1, Chester II(N Sewell); 2, Woodlands JF (D Garner); 3, Button Up (L Maybin). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, MVF Supreme (S Frost); 2, In A Minute (M West); 3, Graf Music Master (S Frost). 1.10m jnr 1, Exquisite (M Eilberg); 2 & 3, Button Up & Vuitton (L Maybin). winter JC 1, Vuitton; 2, Dooley (H Arnold); 3, Quaysider (N Sewell). 30 Dec: 10 & under 1, 8 tied. 128cm warm-up 1, Watermans Cartier; 2, Maron’s Stardust (J Loader); 3, Dynamite Diggy (Y Pinchen). winter 128cm 1, Watermans Cartier; 2, Maron’s Stardust. 138cm warm-up 1, Jordy My Destiny (E Belcher); 2, Mr Blue (J Sawyer); 3, Wanda Bewitched (S Frost). winter 138cm 1, Magical Miss; 2, Finnigan’s Fancy Fred (T Page); 3, Magic Choice. BEIB Jnr British Novice 1, Abacus Flamingo (K Evans); 2, Buddy Boy’s Dream (J Caudle); 3, Peasedown Perfect Puzzle (R Hawes). Blue Chip Jnr Newcomers 1, MVF Supreme (S Frost); 2, Baltic Prince; 3, Emerald Blackbird (K Grimster). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Heritage Shamel (E Kelly); 2, MVF Supreme; 3, Stambrook Miss Golightly (M-A Parkin). 1.10m jnr 1, Kinetic II (K Lister); 2 & 3, Meadowcroft Minstrel & Colton Maelstrom (N Sewell). winter JC 1, Murphy’sView (K Grimster); 2, Sheridan’s Archangel (N Pirie); 3, Athenry (H Craven). jnr intermediate 1 & 2, Colton Maelstrom & Meadowcroft Minstrel; 3, Okehurst Showman (E-J Moore). 31 Dec: 10 & under 1, 9 tied. sml pony warm-up 1, Magical Miss; 2, Fizz Pop Bang; 3, Finnigan’s Fancy Fred. 128cm grand prix 1, Rockfield Charm (C Golledge); 2, Watermans Cartier; 3, Secret Spectacle (C Ede). 138cm grand prix 1, Mr Polo (J Loader); 2, Magic Choice; 3, Fizz Pop Bang. New Year Stakes 1, Magical Miss; 2, Jordy My Destiny; 3, Mister Muldoon (R Hawes). winter JC 1, Keeling’s Phoenix (C Keeling); 2, MVF Supreme. 148cm novice grand prix 1, Vuitton; 2, Highfields Sir Hugo (G Evans); 3, Stambrook Miss Golightly. 148cm grand prix 1, Colton Maelstrom; 2, Kinetic; 3, Okehurst Showman.

DEVON LEISURE Fishcross, Alloa, 29 Dec-1 Jan

Charles Owen British Novice 1, Kilkenny Kiss (T Carruthers); 2, Uptown Girl (T Nicholson); 3, Shawhill Jacko (K Fitzgerald). Equimax Discovery 1, Pengelly Sudini (H Forster); 2, Shawhill Jacko; 3, Remote Control (S Linford). Great Leighs Newcomers 1, Sky Classic (N Jennings); 2, Milton Paladin (A Bell); 3,Remote Control. pair relay 1, Midnight Serenade (A Hamilton) & Gozo (S Brash); 2, Summerhill Let’s Dance (S Linford) & Thornbank Hannah (T Newman); 3, Airdrie Silver King (R Brady) & Temple Flash Harry (D Duffin). Horse & Hound Foxhunter 1, Remember Me IV (N Jennings); 2, Millenium B (T Newman); 3, Presto M (A Bell). 1.20m 1, Medeo R (A Davies); 2, Brookend Fuehrer (J Renwick); 3, B Dynamique (R Brady). 1.30m grand prix 1, Blue Chip Kildalton Lad (P Barker); 2, Ludwig H (A Hamilton); 3, Blue Chip Quinton (P Barker). 30 Dec: Charles Owen British Novice 1, She’s An Uptown Girl (L Huntley); 2, Shawhill Jacko; 3, Valleur Van Het Lindehof (T Holder). Equimax Discovery 1, Double Standard (G Muirhead);2, Shawhill Jacko; 3, Remote Control. Great Leighs Newcomers 1, Remote Control; 2, FA Hills Top Gun (C Collins); 3, It’s Hogmanay (I Warnock). ride & drive 1, Mrs Springer (A Hamilton); 2, City Guy (A Davies); 3, Crofters Girl (S Murray). Horse & Hound Foxhunter 1, Remember Me IV (N Jennings); 2, Elysee Paolo S (A Bell); 3, Montero II (N Jennings). 1.20m 1, Shelley Beach (M Young); 2, Brookend Fuehrer; 3, True Cavalier (M Young). 31 Dec: Charles Owen British Novice 1, Eulara (D Shaw); 2, Secundus Scaramouche (E Foote); 3, Squire Night (K Sandilands). Ace British Novice ch 1, LA Sunburst (S Laird); 2, Monkton Star (K Ritchie); 3, Freedom Spirit (K Hedley). ACE Discovery ch 1, Rear View (L Yeoman); 2, Milton Paladin (A Bell); 3, Brave Court (A Bonelli Baird). puissance 1, Night Lux (D Duffin). 2eq Meadowhead Diamond (A Bonelli Baird) & Mr Whoppit (A Davies). Great Leighs Newcomers 1, Sky Classic (N Jennings); 2, Iver (J Dawson); 3, Hanson II (J Andrews). 1.20m 1, Gamble (A Davies); 2, Nethertown Kiss (P Barker); 3, Montero II. 1 Jan: novice consolation stakes 1, Livingston Daisy (E Rose); 2, Chapelwells Forever Hopeful (L Hood); 3, Inzoni Lu (L Nelson). Great Leighs Newcomers 1, Brave Court; 2, My Lulu (N Robb); 3, Distinctly Different (S Gilzean). Ace Newcomers ch 1, Sky Classic; 2, L’Eetoile (R Bothwell); 3, Remote Control. YR 3-fence challenge 1eq, Newcastle Brown II (C Hall) & Travis Roma (L Johnstone); 3, Mr Whoppit (E Roderick). ACE 1.20m ch 1, Medeo R (A Davies); 2, Capello IV (T Newman); 3, Gamble. ACE 1.30m Grand Prix ch 1, Silvano Van Texel Bos (A Hamilton); 2, Blue Chip Quinton II; 3, True Braveheart (M Young). Ace Foxhunter ch 1, Montero II; 2, Millenium B; 3, Light N Sassy (K Fitzgerald).

SOUTH VIEW EC Cheshire, 29 Dec-1 Jan

little nippers 1, Tremenyn Flyaway (H Thomas); 2 & 3, Gray Palace & Tiger Tim (J Whittaker). Kitt Jnr Novice 1, Watson Thornton Shrewsbury (P Thornton); 2, Tinker Two (S Duggan); 3, Flash Back Q (M Williams). Kitt Jnr Discovery 1, Hawksley Legend (V Nixon); 2, Midnight Maverick Dancer (N Bryant); 3, Blue Monday (J Newnham). winter 128cm 1 & 2, Tiger Tim & Spring Disney (J Whittaker); 3, Ultimate Challenge (J Harland). 138cm 1, Bugsy Malone (J Whittaker); 2, Campus (Z Adams); 3, Gwaun Benjamin (O Hilliard). jnr speed 1, Garlands Cashman (L Whitehouse); 2, Bobby Bracken (L Sims); 3, Walmore Diamond Quest (L Whitehouse). 1.25m 1, Walmore Diamond Quest; 2, Master Bill (L Hutt); 3, Garlands Cashman. little nippers 1 & 2, Tiger Tim & Gray Palace; 3, Hollyoaks (D Willett). 1m jnr 1, Colour Code (C Mowbray); 2, Orkney Prince (D Harland); 3, Little Babushka (A Williams). Kitt Jnr Sapphire 1, Midnight Maverick Dancer (N Bryant); 2, Walmore Maverick (L Whitehouse); 3, Flash Back Q. winter 128cm 1 & 2, Spring Disney & Proud Flyer; 3, Hollyoaks. 138cm 1, Gray Palace; 2, Colour Code; 3, Fountain Ranger (O Hilliard). JC/JA 1, Street Angel (J Kirk); 2, Bobby Bracken; 3, Knockbeg Westbury (L Pheasant). jnr open 1, Master Bill; 2, Walmore Diamond Quest; 3, Knockbeg Westbury. 1.10m 1 & 2, Colour Code & Lakeland Little Cracker (C Mowbray); 3, Double Bluff (S Leach). Kitt Jnr Coral 1, Sharp Rebecca (K Parker); 2, Riversdale St Emillion (J Ward); 3, Oakhurst Charlie Chaplin (L Sims). Blue Chip Sparkle JC/JA 1 & 2, Batman & Garlands Cashman (L Whitehouse); 3, Street Angel. sml pony 1, Proud Flyer (J Whittaker); 2 & 3, Colour Code & Lakeland Little Cracker. Little Nippers Grand Prix 1, Ultimate Challenge; 2, Gray Palace; 3, Benjamin Bunny (Z Wilson). 1.25m 1, Master Bill; 2, Walmore Diamond Quest; 3, Knockbeg Westbury. jnr speed 1, Garlands Cashman; 2, Ballybin (J Kirk); 3, Master Bill. Hilliard Family Jnr Novice Grand Prix 1, Oakhurst Charlie Chaplin; 2, Walmore Maverick (L Whitehouse); 3, Bowes Potland Lad (L Hutchinson). Easibed 1.15m Grand Prix 1, Batman; 2, Stainsby Top That (L Hutt); 3, Spot The Lady (J Ward). Willett Family 128cm Grand Prix 1 & 2, Tiger Tim & Spring Disney; 3, Echo Wold (Z Wilson). 138cm grand prix 1, Gray Palace; 2, Colour Code; 3, Bugsy Malone. 148cm grand prix 1, Walmore Diamond Quest; 2, Kays Fancy (P Sims); 3, Ballybin.