{"piano":{"sandbox":"false","aid":"u28R38WdMo","rid":"R7EKS5F","offerId":"OF3HQTHR122A","offerTemplateId":"OTQ347EHGCHM"}}

BSJA results 21-27 January

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 26-27 Jan

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 27 Jan

BOLD HEATH EC Warrington, Cheshire, 27 Jan

BSJA AREA 43A , Binstead, Isle of Wight, 27 Jan

THE COLLEGE EC Keysoe Beds 22 Jan

THE COLLEGE JUNIOR PREMIER Keysoe, Beds, 25-27 Jan

DEVON LEISURE CENTRE Alloa, Clackmannanshire, 27 Jan

EXETER EC Poltimore, Exeter, 26 Jan

FOREST OF DEAN EC Yorkley, Glos, 27 Jan

GATE INN RC Solihull, Warks, 27 Jan

GOLDEN CROSS EC Hailsham, E.Sx, 21 Jan

HAND EC Clevedon, Somerset, 26 Jan

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 22 Jan

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 27 Jan

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 24 Jan

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 27 Jan

MEDSTEAD GRANGE EC Alton, Hants, 25-6 Jan

NORTHALLERTON EC, Yafforth, Yorks, 27 Jan

OSBALDESTON RC Blackburn, Lancs, 27 Jan

ROYAL LEISURE CENTRE Henfield, West Sussex, 26-27 Jan

SCOTTISH EQUI COMPLEX Lanark, 26-27 Jan

SOUTH VIEW PREMIER Cheshire, 25-27 Jan

GOLDEN CROSS EC Hailsham, E.Sx, 21 Jan

British Novice 1, Arletts Chance (J Plater); 2 , Sandalls Grey Mist(T Barker); 3, Master Rupert II (F Cardrick). Wrens 1.05m Open 1, Ridout Rose(S Frankland); 2, Roonah Quay (T Barker); 3, Dark (S Moss). Gardiner Newcomers 1, Derrynaflan Gael (K Willard); 2, Abearon Prince (F Cardrick); 3, Jeraboam (J Tattersall). eQuest Midway Open 1, Albie O G(J Marsh-Smith);2, Jetaway (C Lewis); 3, Ridout Rose. Horse and Hound Foxhunter/1.20m Open 1, Walton Bombadier (L Long); 2, Silent Sam (J Piper); 3, McAdam (F Cardrick).

THE COLLEGE EC Keysoe Beds 22 Jan

British Novice1, Keepsafe (J Reed);2, Chibley Vis A Vis (T Lewis);3, Ballysilla Lupin (N Somers).Discovery1, Cheeky Monkey (R James);2, Sun Down Jack (K Bacon);3, Twinkletoes II (C Morrall).1.05m Open1, Cosmic II (G Lovegrove);2, In For A Penny II (N Turner);3, Salmon Pink (K McGladdery).Newcomers1, Masters Lady (S Cutteridge);2, Grockle The (C Littler);3, Gold Knight (J Crowson).1.15m Open1, Kiss and Tell II (H Tredwell);2, City West (E Chorlton);3, Copper Beech Lad (N Turner).National 125 Select1, Suma’s Oscar (H Tredwell);2, Kiss And Tell II (H Tredwell).

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 22 Jan

Charles Owen British Novice 1, Louisianna Bay (N Triggs); 2, Westlake Saskia (J Westlake); 3, Matumba (J Myers). discovery 1, Positively (D Mattock); 2, Westlake Saskia. 1.05m 1, Robin Hood (J Renwick); 2, Tullulah (K Watts). 1.10m 1, Grannus Lady (J Renwick).

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 24 Jan

mini grade C 1, Just Renard (J Ward); 2, Kilree Bouncer (BUpton); 3, Time Will Tell III (M Wallace). Great Leighs Newcomers 1, Country Grammar (A Nemeth); 2, Tudor Flame (G Turnbull); 3, Forever Grace (J Moult). open 1, Carneville (M Lanni); 2, Lily (M Pyrah); 3, Retreats She’s A Lady (V Young). Horse & Hound Foxhunter/open 1 & 2, Calle Carlson & Landfurst FC (M Whitaker); 3, Gramento Z (V Young).

MEDSTEAD GRANGE EC Alton, Hants, 25-6 Jan

1.10m 1, Prince Darco (C Read); 2, Lara II (P Crago); 3, Pipit (B Dunning). Great Leighs Newcomers 1, Show The Business (J Kenny); 2, Mandriaan (R Hook); 3, Princess Pearl (C Ross Taylor). 1.20m 1, Make Haste (L Pavitt); 2, Sinatra (P Crago); 3, RH Imagine (N Charles). Horse & Hound Foxhunter 1 & 2, That’s Life & Grandeur (S Crippen); 3, Tuoey (P Charles). B&C 1, Quick Roxanne (R Willis); 2, Greta (M Armstrong); 3, Chance Bid (S Mercer). open 1, Watch Me (M Armstrong); 2, Make Haste; 3, RH Imagine. 26 Jan: Charles Owen British Novice 1, Blue Grey Manifesto (C Groves); 2, Calypso Bay (D Auter); 3, Grasslands Galileo (L Young). discovery 1, Catherston Liberator (M Reid); 2, Tiki Toa (T Cleverly); 3, Bugatti (W Cabanne). 1m 1, Catherston Liberator; 2, Foxground Dusty Song (A Radcliffe); 3, Bodieves Spring Fever (K Andrews). 1.05m 1, Little Derby (P Holmes); 2, Bodieve Spring Fever; 3, Catherston Gold Eagle (M Reid). Great Leighs Newcomers 1, Coral (M Armstrong); 2, Rock On Robin (J Kingshotte); 3, Dr Francis (M Hallion). 1.10m 1, Woftam (M Armstrong); 2, Main Beam (S Evans); 3, Junior De La Roche (M Armstrong).

THE COLLEGE JUNIOR PREMIER Keysoe, Beds, 25-27 Jan

128cm 1, My Little Tinker (D Plumley); 2, Miss Nancy (O Griffiths). 138cm 1, Little Bobby (H Arnold); 2, Strawberry Fair (P Dobby). 148cm 1, Riverside Dream (S Heaven); 2, Sorcerers Apprentice III (S Oliver); 3, Crocodile Dundee (G Plumley). 1.10m jnr 1, Maxton Hi-Jack (R Prater); 2, Papadacas (J Newnham); 3, Sorcerers Apprentice III (S Oliver). Blue Chip Sparkle 1, Short Step (Z Phillips); 2, Mister Amontilano (H Paul); 3, Little Harry (S Heaven). jnr intermediate 1, Bowes Gunsmoke (G Evans); 2, Mister Amontilano; 3, Gold Harvest (L Whitehouse). sml pony 1, Strawberry Fair III; 2, Mars Kyfe Jake (G Spence); 3, Welsh Wonder (O Griffiths). winter 128cm 2nd round 1 & 3, WSP Oh Boy & Welsh Wonder (O Griffiths); 2, Just Cyber Space (O Liley). sml pony1, C’est La Vie II (L Sims); 2, Woodstock Second Chance (H Gillott); 3, Foxy Basil Brush (K Smith). winter 138cm 2nd round 1, Mars Kyfe Jake (G Spence); 2, Mr Blue (A Mizon); 3, Fountain Ranger (O Hilliard). jnr restricted 1 & 3, New York Skyline & Quincy De La Ferme Rose (L Pavitt); 2, Prince Khan (G Plumley). winter JC 2nd round 1, The Triple Echo (L Fitch); 2, Girl’s Knight (C Dent); 3, Baskin Ilex (K Forsyth). 1.25m JA1, Quincy De La Ferme Rose; 2, Maxton Hi-Jack; 3, Short Step. winter Classic JA1, Mister Amontilano; 2, Short Step; 3, Gold Harvest.

SOUTH VIEW PREMIER Cheshire, 25-27 Jan

URL & Stable Express 1.25m 1, Nethertowns Kiss (P Barker); 2, It’s Mine (D Morton); 3, Razzmataz (C Collins). Riverside Air Conditioning B&C 1, Gitan D’Inconville (M Watson); 2 & 3, Stable Express Niagra B & It’s Mine (D Morton). Scope 1.35m 1, Amber Du Montois (W Funnell); 2, Tattoo (R Davenport); 3, Quinten (J Whitaker). Great Leighs Newcomers 1, Yoshin (K Bosworth); 2, Kilcorgan Blue (A Fazakerly); 3, O’Dooley (J Pay). Blue Chip Performance 1, Russell (L Hales); 2 & 3, Young Gun & Koridon (J Reed-Stephenson). Riverside Air Conditioning B&C 1, It’s Mine; 2, Key My (S Pharo); 3, RH Double Eclipse (A Austin). Blue Chip Dynamic 1, Lucy May (W Funnell); 2, Retreats She’s A Lady (V Young); 3, Stable Express Niagra B (D Morton). URL & Stable Express 1.25m 1, Querelle (J Whitaker); 2, Mauritius (L Williams); 3, Handels Oriodante (C Richardson). Scope 1.35m 1, Lucy May; 2, Lactic Two (J Whitaker); 3, Stable Express Jadorike (D Morton). Riverside Air Conditioning B&C 1, Stable Express Niagra B; 2, Gitan D’Incoville; 3, Norlando (L Hales). Osborne Refrigerators Winter Grade C 1, Lexicon (S Gee); 2, Coloma Z (R Davenport); 3, Junie Girl (D Andrews). URL & Stable Express 1.25m 1, Decoded (M Watson); 2, Silver Sir (L Babes); 3, Unlimited (K Shore). winter A&B grand prix 1, Spring Master (J Wingrave); 2, Joyride (G Billington); 3, Back In Business (M Watson).

EXETER EC Poltimore, Exeter, 26 Jan

jnr 85cm 1 & 3, Thurlestone Red Cirrus & Heidi’s Gold (M Grose); 2, Jack The Nipper (C Mills). Scope Jnr Novice 1, 5 tied. Blue Chip Jnr Newcomers 1 & 2, Celtic Lad & Woodhouse Captain (V Hann); 3, Harry Hotshot (T Hutchins). 1.05m jnr 1, Bossboy (SJ Coffin); 2 & 3, Hell’s Angel & Hilltop Baby Blue (T Hutchins). jnr adventurer 1, Darby’s Knap (S Rowcliffe); 2, Sola Extreme; 3, Celtic Lad.

HAND EC Clevedon, Somerset, 26 Jan

Charles Owen British Novice 1, Pavarotti G (K Harris); 2, Captain Crimson (S Elford); 3, Emerson (B Burton). 1m 1, Shimmering Ice (A Edwards); 2, Cooking With Floyd (C Watts); 3, Drayford Mithras (S Elford). Great Leighs Newcomers 1, Diamond Lady (L Atherton); 2, Icares De Grande (A John); 3, Mr Kookaburra (J Nunn). 1.10m 1, Just Whispa (H Buffin). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Twilight Again (M Broome); 2, Blue Sovereign (J Harper); 3, Dawson (A John). Westcountry 1.30m 1, Saintly Scholar (M Orzazewska); 2, Darcline (T Dunn); 3, Pippadora (M Orzazewska). Westcountry 1.40m 1, Hallo Mossy (A Edwards); 2, Gotlib (J Webb); 3, Darcline.

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 26-27 Jan

128/138cm 1, Coco Can (J Thompson); 2, Bowes Acrobat (E Snape). 128cm 1, Dickens (A Kelly). 138cm 1, Mystic Starlight Express (W Whitaker); 2, Again & Again (S Needham). 90cm jnr 1, Lynwood Gem (A Derbyshire); 2, Bowes Firework (P Shaw); 3, Baydale Velvet (S Magennis). jnr newcomers 1, Malnor Misty Lad (W Whitaker); 2, Springbank Top Notch (A Derbyshire). jnr members cup 1, Lynwood Gem; 2, Spot The Lady (L Ferguson); 3, Lakeland Little Wonder (R Cottam). jnr intermediate 1, Foxmill Montana (N Bampton); 2, Spot The Lady. 27 Jan: jnr British novice 1, Brookhouse Little Guard (H Noakley); 2, Emma Baby Spice (R Cartmel). jnr newcomers 1, Lakeland Little Wonder; 2, Keltic Rebel (T Cassells). 138cm 1, Bowes Firework. jnr Foxhunter 1, Lakeland Little Wonder. jnr intermediate 1, Baydale Velvet; 2, Bowes Watchout (P Shaw). jnr A4 1, Bowes Watchout.

ROYAL LEISURE CENTRE Henfield, West Sussex, 26-27 Jan

80cm jnr restricted 1, Indian Boy (K Ford); 2, Watermans Cartier (J Emblem); 3, Babylons Balou (A Inceman). 10 & under 1, 10 tied. jnr British novice 1, Bob (S Goding); 2, Southgate Pistachio (H Francis). sml pony 1, My CrŠme De La CrŠme (G Talbot); 2, Youngs Highland Robbie (C Bailey). jnr 1m 1, Major Sharp (G Talbot); 2, Button Up (L Maybin); 3, Curragh Camp (G Talbot). jnrnewcomers 1, Silent Gunn (C Chapman); 2, Truemount Gold (R Parks); 3, Penrhos Pippa (L Pheasant). 138cm 1, Sunnyside It’s It (C Bailey). winter JC 1, Desert Secret (E Gage). 27 Jan: British novice 1, Parklands Pheonix (E Boxall); 2, Splash Of White (E Rigden); 3, Viggan (H Harrison). discovery 1, Natalie (E Sender); 2, Parklands Field Imp (K Preston); 3, Dolf (G Cashmore). 1.05m 1, Rivendell Kavaliet (K Willard); 2, Walton Bombadier (L Long); 3, Black Prince (E Sender). newcomers 1, Lord Rudi (G Cashmore); 2, New Horizon (C Doel); 3, Qou Vadis (G Cashmore). 1.15m 1, Walton Bombadier; 2, Findon Innocence (L Phillips); 3, Olympic Dream (S Coighlan). 1.25m 1, The Megabyte (C Baker); 2, Gold Crown (R Corkery); 3, Bullands Extrovert (N Boulter).

SCOTTISH EQUI COMPLEX Lanark, 26-27 Jan

jnr 90cm 1, Artus (L Hutt); 2, Overnight Sensation (K Scott); 3, Pocket Buttons (H McLaughlin). jnr novice 1, This And That (D Harland); 2, Missinferno (T Shearer); 3, Silver Buzz (S Davidson). 10 & under 1, Silver Wonder (C Miller); 2, Golden Bonito (C Buchanan); 3, Midnight Dynamite (M Baillie). jnr Foxhunter 1, Overnight Sensation; 2 & 3, KC’S Challenge & KC’S Superstar (K Connor). 128cm 1, Duncrynes Jungle Bunny (J Drummond); 2, Ultimate Challenge (J Harland); 3, Another Chance (N Dingwall). 138cm 1, Colour Code (C Mowbray); 2, Grey Guy (D Harland); 3, Westward Way (C McNaughton). jnr 1.10m 1, Top Knotch (E Docherty); 2, Kate Kathay (E Galbraith); 3, Ebby’s Gold Dust (L McKinnon). jnr open 1 & 2, Top Knotch & Mystery Music (E Docherty); 3, Weavers Legacy (T Shearer). 27 Jan: jnr 90cm 1, Lakeland Little Cracker (C Mowbray); 2, Ultimate Challenge; 3, Colour Code. 10 & under 1, Silver Wonder; 2, Lara Jane (R Haynes). jnr Foxhunter 1, Overnite Sensation (K Scott); 2, Kate Kathy; 3, KC’S Superstar. 128cm ch 1, Ultimate Challenge; 2, Dickens (A Kelly); 3, Silver Wonder. 138cm ch 1, Lakeland Little Cracker; 2, Wizadoras Dream (C McNaughton); 3, Colour Code. jnr 1.10m 1, Master Bill (L Hutt); 2, Top Knotch; 3, Orkney Prince (A Drummond). jnr open 1, Mystery Music; 2, Top Knotch; 3, Master Bill.

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 27 Jan

jnr British novice 1, Flaxlands Buffy (H Howse); 2, Woldgate Night Light (S Peake); 3, Heidi Hi (C Dudding). jnr discovery 1, Ketchup The Others (F de Giles); 2, What A Mess (C Henderson); 3, Madame Suki (V Jones). jnr newcomers 1, Derry Laura Lady (G Morrisey); 2, What A Mess; 3, Jasperoo (G Morrisey). jnr sml open 1, Grey Lace (A Measor); 2, Langarth Ringo (P Hutton); 3, Coosheen Sea Breeze (S Jones). jnr Foxhunter 1, Irish Angel Delight (A Measor); 2, What A Mess; 3, Welton Jazz (C Barozzi).

BOLD HEATH EC Warrington, Cheshire, 27 Jan

12 & under 1, Black Fancy (D Hughes); 2, Meadowhead Foxtrot (R Connor); 3, Houdini’s Flaxen Flyer (S Locker). BEIB Jnr British Novice 1, The Time Will Fly (E Stott); 2, Mollichop Madness (P Beilensohn); 3, Meadowhead Fox Trot. jnr 1m 1, Lynwood Gem (A Darbyshire); 2, The Time Will Fly; 3, Black Fancy . Kraiburg Jnr Coral 1, Willownook Annonymouse (M Deville); 2, The Wolfman (K Wright); 3, Mollichop Madness (K Beilensohn). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Master Collier (A Smith); 2, Millbrook Destiny (L Cranfield); 3, Newtown Tommy (G Hilton). jnr members cup 1, Newtown Tommy; 2, Lynwood Gem; 3, La Tania (G Williamson). Charles Owen British Novice 1, National Bill (N Riley); 2, Statham Santana (D Mathews); 3, Merllyn Raphaela (A Carpenter). discovery 1, Chantilly (T Barker); 2, Almera’s Magic (D Blong); 3, Knockroe Fred (N Webster). 1.05m 1, Camdwrr Flight (D Carpenter); 2, Miami Playboy (L Mansfield); 3, Jazzee (T Barker). 1.10m 1, Miami Playboy; 2, Camdwrr Flight; 3, El Ninio (T Whitby).

BSJA AREA 43A , Binstead, Isle of Wight, 27 Jan

warm up 1, Plasbach Cellan (S Green); 2, Marche Manor Red Breeze (P Skelley); 3, KnockN Agree (S Begley); 4, Master Nadel (S Green); 5, Shovington Celine (L Barnicoat). British Novice 1, Ibli First Flight (R Booth); 2, Daphne (R Booth); 3, Nutkin Feather Duster (K Begley); 4, Aiden (S Howe); 5, Plasbach Cellan (S Green). Discovery 1, Nutkin Feather Duster (K Begley); 2, Manhatten (J King); 3, Aiden (S Howe); 4, Bilbo Baggins (J King); 5, Ultimate Hero (N Gaskin). 1m Open 1, My Lady Louise (S Begley); 2, Murphy (K Begley); 3, Marche Manor Red Breeze (P Skelley); 4, Ramiro Star (K Begley); 5, Niels (J Warwick). 1.05m Open 1, Key Defendant (K Morris); 2, Olympus Aprils Quest (S Begley); 3, Marche Manor Red Breeze (P Skelley); 4, Chas Randall (J Warrick); 5, Nescio (S Shaw). 1.10m Member’s Cup/Newcomers 1, Ashford Rock (J Warrick); 2, Ramiro Star (K Begley); 3, Olympus Aprils Quest (S Begley); 4, My Lady Louise (S Begley); 5, Riverwood (R Booth). Open/Foxhunter 1, Nescio (S Shaw); 2, Riverwood (R Booth).

DEVON LEISURE CENTRE Alloa, Clackmannanshire, 27 Jan

British novice 1, Cassie (J Higgins); 2, Fa’hills Bonnie Lass (T Nicolson); 3, Diamond Rose III (S Tothill). discovery 1, Rockfields Eyre (J Beith); 2, The Eulogy (K Lindsay); 3, Zanadu S (D Duffin). newcomers 1, Hairshaw Glaswegian (A Hamilton); 2, Cassie; 3, Drumbreck Lad (A Hamilton). members cup 1, Gold Island (I Warnock); 2, Spinola Creek (D Duffin); 3, Linton Lavado (L Brash). 1.20m/Foxhunter 1, Velvisto (D Duffin); 2, Airdrie Silver King (R Brady); 3, MC Diamond (I Warnock). 1.30m 1, Temple Flash Harry (D Duffin); 2, Midnight Serenade (S Laird); 3, Lendall (G Gillespie).

FOREST OF DEAN EC Yorkley, Glos, 27 Jan

British novice 1, Barnaby Jones (R Mizen); 2, Tobacco Road (J Prewett); 3, Cruise Master (P Taylor). discovery 1, Forever Autumn (J Tomlinson); 2, Good Egg (A Biltcliffe); 3, Cruise Master. 1m 1, Country Collection (J Price); 2, Toby Two Tone (S Baylis); 3, Bartonfield Duet (J Price). newcomers 1, Forever Autumn; 2, Hunters Chase (J Holland); 3, Archie (E Driver). members cup 1, Manhattan Skyline (C Williams); 2, Lovely Boy (J Holland); 3, Spring Showers (J Price). Foxhunter 1, Manhattan Skyline; 2, Lovely Boy; 3, Spring Showers.

GATE INN RC Solihull, Warks, 27 Jan

Charles Owen British Novice 1, Carusca (A Bywater); 2, Outlaw (P Bevan); 3, Brickfield Boy (W Plunkett). discovery 1, Oztentatious (C Trogish); 2, Smooth Sensation (J Tilsley); 3, To Tango (J Helm). CW Young Mini Grade C 1, Mr Bailey’s Irish Dream (P Harris); 2, Hillfarm Special (E Southall); 3, Streets Apart (J Harrison). Great Leighs Newcomers 1, One More Time (S Scott); 2, Mid Nadini (C Trogish); 3, Oswald (V Bevan). BEIB Members Cup 1, FI Lucky Lips (A Brown); 2, Rory II (N Johnson); 3, Foxall Merrieman (A Smith).

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 27 Jan

British novice 1, Sweet Ballyduff (C Savage-Roberts); 2, Doulan (R Reeve-Young); 3, Finn (N Davies). discovery 1, Louisianna Bay (N Trigg); 2, Irco Malarkey (A Mercer); 3, Barnum V (S Smith). 1m 1, Positively (D Mattock); 2, The Specialist (L Agastina); 3, Starlight Royal Mission (A Wildish). newcomers 1, Lawless (T Ford); 2, Positively; 3, Pjort (C Moyce). members cup 1, 2 & 3, Chief Trooper, Coeur & Corodino (S Reeve-Young). 1.15m 1, Living Colour (B Dove); 2, Chief Trooper. Foxhunter 1, Columbin CH (D Mattock).

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 27 Jan

Charles Owen British Novice 1, King Mambo (A Kirkham); 2, Bongo Dancer (H Dove); 3, Hawton Blue (C Jones). mini grade C 1, Planxtie (L Richmond); 2, On Top Of The World (C Robinson); 3, Nethertown Rascal (R Postle). Great Leighs Newcomers 1, Planxtie; 2, Brugal (A Trickett); 3, It’s Otty (R Brewin). Horse & Hound Foxhunter/open 1, Lord Cromwell (D Burnham); 2, Market Force (R Robinson); 3, Keshi (L Poxon).

NORTHALLERTON EC, Yafforth, Yorks, 27 Jan

Charles Owen British Novice1, Thinford Boomerang (A Thompson);2, Goulton Quita Dela (N Robinson);3, County Mayo (H Forster).Discovery1, Creggan Dan (A Cowen);2, Mapel Dove (T Spencer);3, Dovecote Jenny (J Cowen).1.05m Open1, Westbourne Easy (A Cana);2, Sunny Side Up (H Bennett);3, Crown Surity (P McKeever).Newcomers1, Cottage Bay (K Brennan-Vaccaro);2, Nearly Not (L McCafferty);3, Oratio (P McKeever).1.10m Members Cup1, Dovecote Jilly (A Cowan);2, Another Ambition (S Walker);3, Oriental Roulette (G Dimmick).Foxhunter/1.20m Open1, Broken Rule (J Picken);2, Gio Panache (B Anderson);3, Spartecus III (H Bennett).

OSBALDESTON RC Blackburn, Lancs, 27 Jan

British novice 1, Vivachi Diva (N Garner); 2, Carlton Spot The Difference (A Millin); 3, King Cobbler (K Bowman). discovery 1, Haughtons Dougal (D Thompson); 2, Kryos Crystal Classic (C Shepherd); 3, It’s Santa Monica (E Fletcher). Newcomers 1, Amaretto (K Litherland); 2, Presto M (A Bell); 3, Desmond Million (C Kenyon). 1m 1, It’s Eric (N Coupe); 2, High Flyer II (S Barnes); 3, John Laing (A Jones). members cup 1, Felton Limited Edition (M Cliffe); 2, Miss Dominique (M Wood); 3, Revitalise (D Richards). 1.20m 1, TJ William (C Wainwright); 2, Ben De Lisi (A Millin); 3, Nebel (A Bell).

You may like...