GRAND PRIX (Jan Peters, Hanna Valentin, Patrick Collard, Beatrice Buerchler-Keller, Mariette Wittages)Le Touquet, France, 10-13 May 2001

1, Tornado (Margit Otto Crepin) FRA 68.76%

2, Reuteur Rascher Hopes (Emile Faurie) GRB 66.68%

3, Joy (P Callaghan) NED 66.44%

4, Dikkiloo (Kirsty Mepham ) GBR 66.32%

10, Millenium (Laura Richardson) GBR 64.36%

15, Bayford Hall Boris (Daniel Sherriff) GBR 63.20%

18, Cerruti (Nicky Barrett) GBR 62.08%

23, Leopardo (Isobel Wessels) GBR 61.08%

26, Fabian (Laura Brindle) GBR 60.52%

Grand Prix Special (Beatrice Buerchler-Keller, Patrick Collard, Mariette Wittages, Jean Michel Roudier, Dieter Schule)

1, Tornado (Margit Otto Crepin) FRA 69.34%

2, Quixotte Pavarotti (Marietta Almassy) FRA 66.79

3, Reuteur Rascher Hopes (Emile Faurie) GRB 66.55%

7, Dikkiloo (Kirsty Mepham) GBR 64.09%

10, Millenium (Laura Richardson) GBR 63.44%

Intermediaire II (Patrick Collard, Mariette Wittages, Jean Michel Roudier, Dieter Schule, Francisco Guerra)

1, Tornado (Margit Otto Crepin) FRA 68%

2, Quixotte Pavarotti (Marietta Almassy) FRA 67.17%

3, Prince Balou Thor (Dominique D’Esme) FRA 65.02%

14, Fabian (Laura Brindle) GBR 61.61%

17, Leopardo (Isobel Wessels) GBR 61.07%

Intermediaire I (Katy Amos-Jacob, Jean Michel Roudier, Dieter Schule, Paulo Vidigal, Claire Bardon)

1, Lucky Star (Jane Bredin) GBR 68.80

2, Be HappyThor (Dominique D’Esme) FRA 67.20%

3, Goya (Jane Bredin) GBR 66.40%

6, Bayford Hall Cossack (Daniel Sherriff) GBR 63.20%

12, Reuteurs Racit (Emile Faurie) GBR 58.85 %

14, Donario (Isobel Wessels) GBR 56.35%

Prix St Georges

1, Lucky Star (Jane Bredin) GBR 68.37%

2, Be Happy Thor (Dominique D’Esme) FRA 67.68

3, Bayford Hall Cossack (Daniel Sherriff) GBR 67.31

4, Reuteurs Racit (Emile Faurie) GBR 66.18%

5, Goya (Jane Bredin) GBR 66%

PONY INTERNATIONAL

Individual Preliminary

1, Manitu N (Lorna Edmonds) GBR 72.34%

2, Konrad (Anike Fiege) GER 71.35% 13, Nurejew (Sally Makin) GBR 65.69

21, Joop (Georgie Hamblin) GBR 63.33%

24, Daphne II (Charles Bowles) GBR 60.98%

Team Championship

1, Nurejew (Sally Makin) GBR 70.44%

2, Manitu N (Lorna Edmonds) GBR 69.44%

3, Joop (Georgie Hamblin) GBR 68.33%

17, Daphne II (Charles Bowles) GBR 62.44%

Individual Championship

1, Nurejew (Sally Makin) GBR 70.88%

2, Benjamin A (Linda Ilimer) GER 68.62%

3, Helena (Marie Meyer) GER 68.06%

5, Manitu N (Lorna Edmonds) GBR 67.01%

.10, Joop (Georgie Hamblin) GBR 65.48%

Consolation Class

1, Neervelds Blamoer (Chloe Lanternier) FRA 68.02%

2, Deshima (Carolin Van Der Linde) GER 68.02%

3, Alympia (Julie De Deken) BEL 67.65%

10, Daphne (Charles Bowles) GBR 62.22%