The BSJA has announced that the following riders and horses will be representing Britain at international shows in May.

Cervia (Italy) 4-6 May

  • Robert Smith (Senator MariusClaudius, Senator Kalusha, Senator Lucky Sky)

  • William Funnell (Vechta, Lord Pachat, Kristel)

  • Veronique Whitaker (Eldorado, Tropicana, Gold du Talus)

    La Baule (France) 5-8 May

  • Robert Whitaker (Lord Liberty W,Virtual Villge Randi)

  • John Whitaker (Virtual Village Calvaro FCS, Virtual Village Steps Helsinci, Ephesia, Francesco di Giorgio)

  • Mark Armstrong (Elise, Warren, Watch Me)

  • Tim Stockdale (Traxdata Glenwood Springs, Traxdate WistonBridget, Traxdata Parcival)

    La Baule – Veterans (France) 11 – 13 May

  • Pat Crann (Jasper, Milette)

  • Liz Howes (On Que)

  • Ann Berry (Harry’s Dream)

  • Laureen Evans (Chat Balou)

  • Ann Verden-Jones (Toby Himself)

  • Lynda Birke (The Publisher)

  • Mike Florence (O’Connor, Storyteller)

  • Bina Ford (Amoray, Kartouch, Move Up)

    Grenoble-Jarrie (France) 18-20 May

  • Mark Kelly (Fosbury, Dune de la Vigne and Frisco Mail)

  • Kelly-Anne Riches (Sharne, Cardiff della Roanne, Rubies and Diamonds)

    Pontedera (Italy) 18-20 May

  • William Funnell (Vechta, Kristel, Mister Bentley)

  • Robert Smith (Senator Lucky Sky, Senator kalusha, Senator Hennessey)

    Fontainebleau CSI-C (France) 18-20 May

  • James Davenport (Enjoleuse de L’Eaugrenee)

    Eindhoven CDI-A/C (Netherlands) 24-27 May

    CSI-A

  • Sharon Wild (Lugana Beach)

  • James Fisher (Traxdata GG Barock, Traxdata Cendre du Fresche, Traxdata Finer Point)

  • Geoff Billington (Virtual Village its Otto FCS, Joyride 12)

  • Sara Rust (Bella Mona, Joy)

    CSI-C

  • Emma Rust (pleasure, Playboy, Meruna

    Rome CSIO (Italy) 24-27 May

  • Mark Armstrong (Elise, Warren and Watch Me)

  • Robert Smith (Senator Lucky Sky, Senator kalusha, Senator Hennessey)

  • William Funnell (Vechta, Mister Bentley, Kristel)

  • Carl Edwards (bit More Candy, Candy Lupe)

    Hamburg CSI-A (Ger) 24-27 May

  • Michael Whitaker (Handel II, Tornedo FCS, Fakir de la Lande)

  • John Whitaker, (Virtual Village Calvaro FCS, Virtual Village helsinci, Ephesia)

  • Tim Stockdale (Traxdata Wiston Bridget, Traxdata Parcival, Traxdata Glenwood Springs

  • Rob Hoekstra (Lionel)

    La Courneuve CS1-A(Fra) 25-27 May

  • John Popely (Luidam, Blushing Groom, Lauren II)

  • Veronique Whitaker (Eldorado,larisa, Playback van de Helle)

    Munich CSI-A (24-27 May)

  • Di lampard (Abbervail Dream, Valentino R, Williams Spirit))

  • Richard Davenport (Grand Marnier, Guy du Moulin, I Sinia)