AREA 38,Newbury, Berks, 29-30 June

AREA 43A, Chale, 30 June

CROCKSTEAD PARK EC Halland, Sussex, 27 June

EXETER EC Poltimore, Devon, 29-30 June

FECKENHAM Bradley Green, Worcs, 29 June

GRACELANDS EC Droitwich, Worcs, 30 June

LANCASHIRE SJC Southort, Lancs, 29-30 June

LOUGH FARM Brisco, Cumbria, 30 June

NORTON HEATH EC, Blackmore. Essex, 25 June

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 26 June

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 29-30 June

PENCOED COLLEGE Bridgend, Mid Glam, 29 June

PONDEROSA EC Newport, Gwent, 30 June

ROWALLAN ACTIVITY CENTRE Fenwick, Ayrshire, 28-30 June

ROYAL NORFOLK , Norwich, 26-27 June

TALK OF THE NORTH Rochdale, Lancs, 28-29 June

NORTON HEATH EC Blackmore. Essex, 25 June

Charles Owen British Novice 1, May Blossom (L King); 2, Twinings Syrah (S Newton); 3, Cavalier Z (M Gilmore). Equimax Discovery 1, Pepe V (T Wicks); 2,Master Jacob (L Merrett); 3, Rivendell Frey (L Branton). 1.05m 1eq, Delta (A Davies) & Handley Barns Bambee; 3, Mr Quigley. Great Leighs Newcomers 1, Carnaval Dance (l Pimblett); 2, Soniek (A Clutterbuck). 1.15m A4 1, City Guy(A Davies); 2, Dangermouse II (J Renwick); 3, Handley Barns Bambee 1.25m 1, O’Harry.

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 26 June

1m 1, Belgian Waffle (C Chaplin); 2, Phoenix Fliight (S Livsey); 3, The Director (S Lloyd). Great Leighs Newcomers 1, Olivia II (S Davies); 2 & 3, First Addition & Holstud Z (P Miller). 1.10m 1, Jaffeur (L Junak); 2, Coeur (S Reeve-Young); 3, Opposition GB (S Butchart). Horse & Hound Foxhunter 1 FirstAddition; 2, Ricardo X (S Livsey); 3, NC On Fire (N Price). 1.25m 1, Quick Roxanne (R Willis); 2, Dagobert (E Brook); 3, Daninos (L Pavitt). 1.30m 1, Waylands Playboy (R Prater); 2, Lalique III (S Crippen); 3, Granchino (J Rothstein).

ROYAL NORFOLK , Norwich, 26-27 June

Horse & Hound Foxhunter 1 & 2, Nadja & Claydons Ice (C Hanley); 3, Lara Joy (Z Bates). A&B 1, Cortaflex Machiavelli (W Funnell); 2, Claydons Peter Pan (C Hanley);3, Leo Z (D Lampard). IT 1, True Hero (R Bevis); 2, Abbervail Dream (D Lampard); 3, Bit More Candy (J Whitaker). Daewoo Grand Prix 1, Lord Liberty W (R Whitaker); 2, Lafitte (D McPherson); 3, Temple Croesus (R Whitaker). ride & drive 1, Mavis Davis (G Turner); 2, Millbrook (J Renwick); 3, Thornavon Microlight (G Williams). 1.20m members cup 1, Fair Courage (A Vaughan-Jones); 2, Always Oscar (K Smith); 3, Zirkon (P Howard). B&C 1, Idle Wild (B Twomey); 2, Buskhill Mosaic (R Barton); 3, My Life (T Conyers). 1.30m 1, Thornavopn Microlight; 2, Millbrook; 3, Leidy (D McPherson).

CROCKSTEAD PARK EC Halland, Sussex, 27 June

11 & under/Golden Bear Tiny Tots 1eq, Cobweb Sundance (Z Herbert) & Little Star (I Collings). BEIB Jnr British Novice 1, PJ St Tropez (E J Moore); 2, I’m Just Bud (C Douglas); 3, Midnight Cruiser (L Daley). jnr 1m 1, Silverlea Rozen Cavalier (E J Moore); 2, Clevedon Prince Russell (A Morris). Blue Chip Jnr Newcomers 1, PJ St Tropez; 2, Dun & Dumber (A Stevenson); 3, Emerald Evening Star (A Fleming). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/jnr 1.10m 1, Okehurst Showman (E J Moore); 2, Kirklees Kojak (N Shelley).

TALK OF THE NORTH Rochdale, Lancs, 28-29 June

1.20m 1, Pride Of EHG (R Whitaker). 2, Roxy (J Whitaker); 3, Destiny (C Richardson). Horse & Hound Foxhunter 1, Sandetto (M Marsh); 2 & 3, Nikita J & Cheeky Half (L Henderson). B&C 1, Temple Matelot (G Lovegrove); 2, Irish Ruby (L Tough). Great Leighs Newcomers 1, Miss Debutante (L Redfern); 2, Clover Classic (E Fletcher); 3, First Salut (M Marsh). 1.10m 1, Sanmara (L Redfern); 2, Tinuviez Croissiere De La Mer (E Fletcher); 3, It’s Showgirl (C Richardson). 1.20m 1, Jennifer (M Marsh); 2, Romero (R Whitaker); 3, My Little Soldier (M Marsh). 1.30m 1, Capello (T Newman); 2, Hot Line (E Whitaker). Dengie 4-y-o Style & Performance 1, 2 & 3, Quick Du Domaine Z, Croft Another Love & Croft Camptra (M Marsh). Fordyce Cutty 5-y-o Style & Performance 1, Croft Tinkers Lad (M Marsh); 2, Heart Throb (S Scott); 3, Croft First Love (M Marsh). Milton 5-y-o 1, five tied. Talk of the North 6-y-o ch 1, Croft First Impression (M Marsh); 2, Locarno 62 (S Whitaker); 3, Croft Euphoria (P Morris). 7-y-o ch. 1, Ge-Tou (G Lovegrove); 2, Nasti Girl (T Newman); 3, Lakeland Gold Diamond (S Buckley).

ROWALLAN ACTIVITY CENTRE Fenwick, Ayrshire, 28-30 June

jnr 1m 1, Lamborghini Diablo (E Docherty); 2, Keltique Rebel (T Cassells); 3, Bishopston No Limit (Y Geddie). jnr 1.10m 1, Mr Rubix (L Thomson); 2, C’s Surprise (C McNaughton); 3, Mystery Music (E Docherty). Scope Smith of Whiteinch 128/138cm 1, Duncrynes Jungle Bunny (J Drummond); 2, Holly Hedge Hopper (J Drummond); 3, Wizzadoras Dream (C McNaughton). jnr open 1, C’sSurprise; 2, Bowes Cemtex (N Robb); 3, Mystery Music. 29 Jun: jnr 90cm 1, The Body Builder (T Cassells); 2, Highling Flash Fortune (E Galbraith); 3, Gizmo The Gladiator (J Smith). Mighty Midgets 10 & under 1, Gizmo The Gladiator; 2, Red Wharf Bobby (R Modlin); 3, Bullfa Bonnie (E McIntosh). jnr 1m 1, Midnight Casanova (C Barr); 2, Willow The Wisp II (J Smith); 3, Bishopston No Limit. Blue Chip Jnr Newcomers/Caledonian qual 1, Royal Flash (L Thomson); 2, Tibby Shiels (E Galbraith); 3, Keltique Rebel. Scope Credit & Business Systems Jnr 1.15m 1, Mr Rubix; 2, She’s Elastic (J Kirk); 3, Bowes Cemtex. national 128cm/ Caledonian qual 1, Midnight Dynamite (M Baillie); 2, Duncrynes Jungle Bunny; 3, Lochnatousa Star (S Lithgow). Scope Credit & Business Systems Dunglenn 148cm/Caledonian qual 1, She’s Elastic; 2, Mystery Music; 3, Byron Ferarri (M McLeish). 30 Jun: jnr 90cm 1, The Body Builder; 2, Red Wharf Bobby; 3, Kerrix Cabaret (G Taylor). 10 & under 1, Red Wharf Bobby; 2, Bullfa Bonnie; 3, Gizmo The Gladiator. jnr 1m 1, The Body Builder; 2, Western Armada (C McDonald); 3, Knockbeg Westberry (S Babes). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/Caledonian qual 1, Tibby Shiels; 2, Kale Cathay (E Galbraith); 3, Extra Bound (J Kirk). national 128cm/Caledonian qual 1, Duncrynes Jungle Bunny; 2, Midnight Dynamite; 3, Lochnatousa Star. 1.20m jnr 1, Mr Rubix; 2, Wickenstones Classic Touch (J Kirk); 3, Penny Farding (J Stirling). national 138cm/Caledonian qual 1, Lakeland Little Star (S Lithgow); 2, Wizzadoras Dream; 3, Penny Farding. Scottish jnr ch 1, Finbar McCoull (E Docherty) 2, Mystery Music; 3, Top Knotch III.

FECKENHAM Bradley Green, Worcs, 29 June

Charles Owen British Novice 1, Prince Accord (M Morgan); 2, FI Utopia (A Little); 3, Grandoll (A Neville). Equimax Discovery 1, Priory Royale (A Little); 2, Prince Accord; 3, Beau’sSolitaire (M Munt). Great Leighs Newcomers 1 & 2, Generous & Bally Mint (B Smith); 3, Bream Celtic Mist (A Dawes). NDS Members Cup 1, Country Impression (J Dolling); 2, TL’s Gamble (H Hool); 3, Play On (E Barr). 1.20m 1 & 2, Bitteswell Be Magic & Bitteswell Be Frank (R Tillson); 3, TL’s M Reg (H Hool). jnr warm-up 1, Coconut Creek (J Kington); 2, Another Penny Black (H Bell); 3, 3’s A Lady (B Dancer). BEIB Jnr British Novice 1, Kingvean Scinhillavan (B Pealing); 2, Return Of The Gingerbread Man (M Young); 3, Principal Bay (B Gardener). Blue Chip Jnr Newcomers 1 & 2, Sannan Valley & Rhapsody Lady (M Townsend); 3, Muirland Sprite (A Hollier). jnr 1.10m 1, Sorcerers Apprentice; 2, Coconut Creek; 3, Another Penny Black.

PENCOED COLLEGE Bridgend, Mid Glam, 29 June

Charles Owen British Novice 1, Flying Star (B Jenkins); 2, Lord Dai (M Edwards); 3, Diamond Dollar (R Rowsell). Equimax Discovery 1, Diamond Dollar; 2, Solar Eclipse III (A John); 3, Big Time Bandit (T Yate). 1m Manhatten Skyline (C Williams); 2, In Suspense (S Thomas); 3, KE First Diamond (K Bevan). Great Leighs Newcomers 1, Yew Treasure (C Morris); 2, Tamarrin II (N Coles); 3, The Faer Deal (R White). NDS Members Cup 1, Spring Showers (J Price); 2, Chili Hi Fly (G Allen); 3, Notting Hill (A John). Horse & Hound Foxhunter 1 & 2, Ballinteskin Minstral & Ballenteskin Diamond Serpant (S John); 3, JR Black Magic (C Morris). 1.20m 1, Rockburren (A Thomas); 2, Penybryn Diamond (C Morris). 1.25m 1, Penybryn Diamond; 2, Lamiro (G Allen); 3, Rock Burren (A Thomas). jnr starter 1, Route Two (R George); 2, Moonfleet Odyssey (EJ Gresty). BEIB Jnr British Novice 1, Tiger May (S Tatchell); 2, Just The Bizz (J Roworth); 3, Route Two. Scope Jnr Novice 1, 5 tied. 128cm 1, Icicle (J Williams); 2, Bwllfa Pie (E Farr). 90cm jnr 1, Mr Sanco (E Farr); 2,Just Jester (L Bettinson); 3, Jungle Jim (M Edwards). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Fleetwood Max (N Tate); 2, Glanwern Guiness (L Yeo); 3, Clevedon Indie Check.

AREA 38,Newbury, Berks, 29-30 June

1.30m 1 & 2, Millbrook & Brookend Fuehrer (J Renwick); 3, Rinaldo II (A Lewis). IT 1, Idle Dice (J Fisher); 2, Lafite (D McPherson); 3, Atlantis (P Murphy). accumulator 1, Decoded (M Watson); 2, Flip (I Kerr); 3, Millbrook (J Renwick). Equimax Discovery 1, Supercillious (M Kitat); 2, Marcos Moonwalker (A Austin); 3, Star Lily (A M White). Great Leighs Newcomers 1, Santa Cruz III (V Gosling); 2, Kojak (J Clee); 3, Saxony (P Crago). Horse & Hound Foxhunter 1, Santa Cruz III; 2, Kojak; 3, Liberto (J Annett). 1.25m 1, Temple What A Flash (J Renwick); 2, Pipit (B Dunning); 3, Saffier (B Twomey). Charles Owen British Novice 1, Amstrals Jordan (L Wood ; 2, Millers Dream (L Wooster); 3, Peter H (P Coe). 1m Open 1, Indell (N Boulter); 2, Le Bon Esprit (A de Verteuil); 3, Temple What A Flash. BEIB Jnr British Novice 1, Tamburlaine (P Farrow); 2, Nicely Dun II (L Sainty); 3, Ballinasloe Boomerang (S Burton). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Irish Rosebud (K Brooks); 2, My Queen B (V Dance); 3, Lady Tigs (P Middleton). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Lady Tigs; 2, My Queen B (V Dance); 3, Simply Rosie (E Ashworth). 30 Jun: open 1, Celtic Manor Euphoria USA (G Cranton); 2, Gamble (A Davies); 3, Voodoo Man (S Hedges). Horse & Hound Foxhunter 2nd round 1, Rabanna (R Willis); 2, Idle Wild (B Twomey); 3, Mr Cawley (J Renwick). ladies’ ch 1, Spring Green (T Fletcher); 2, Celtic Manor Cupidon (G Cranton); 3, Barrister QC (C Webley). gents ch 1, For The Best (M Watson); 2, Luidam (J Popely); 3, Cody (N Channing-Williams). NDS Equine Members Cup 1, Edenside Cavalcado (V Ashworth); 2, Get A Grip (J Rosewall); 3, Royal Flush (S Mercer). Great Leighs Newcomers 1, Royal Flush; 2, Olivia II (J Davies); 3, Brickfield Boy (M Watson). Horse & Hound Foxhunter 1, Tripoli (M Watson); 2, On The Rocks II (S Mercer); 3, Aspen Gold (J Hill). B&C 1, Cushty (J Renwick); 2, Nico Five (T Dunn); 3, Maestro Magic (C Ellis). Charles Owen British Novice 1, Desirabel (C Presley); 2, Temple Fantasia (M Marino); 3, Dreamscape Jafica (S King). Equimax Discovery 1 & 2, Een Twee Luckee & My Angelina (M Marino); 3, Lilly’s Limelight (A de Verteuil). 1m 1, Positively Cavalier (N Charles); 2, Angelface (A Austin); 3, Knightsford Lady Lord (G Cranton). open 1, Flora McDonald (J Renwick); 2, Le Bon Esprit; 3, Graceful (C Webley).

EXETER EC Poltimore, Devon, 29-30 June

Charles Owen British Novice 1, Rose Blossom (J Humphreys); 2, Mohill Black Jack (R Aitken); 3, Mr Oddjob (C Rushworth). Equimax Discovery 1, Mr Burlington Bertie (E Gawler); 2, Miss House Mouse (H Bishop); 3, Radius (S Oakley). 1.05m 1, Just Whispa (H Buffin); 2 & 3, Vague Impression & Hollys Folly (K Spiller). Great Leighs Newcomers/1.10m 1, Chinook Lucerne (S Peck); 2, Glencarrick (R Kempe); 3, Fools Gold II (T Johnson). Horse & Hound Foxhunter/ 1.20m 1, Gianni (K Spiller); 2, Wryly (J Tuff); 3, Blue Sovereign (J Harper). 30 Jun: Charles Owen British Novice 1, Magury Star (L Trendell); 2, Lebanese Gold (C Rushworth); 3, A Right Henry (D Hall). Equimax Discovery 1, Master Crayford (J Sillifant); 2, Cezanne (H Finch); 3, Tit For Tat. 1.05m 1, De Beers Dominic (C Wilson); 2, Drayford Mithras (S Elford); 3, Rapps Fair Deal (A Brake). 1.10m 1, Toby Himself (A Verdon-Jones); 2, Ganton Rufus (C Rushworth); 3, Blue Sovereign (J Harper). 1.15m 1, Nicole II (J Harper); 2, Bentley Rhythm Ace (M Hoskins).

LANCASHIRE SJC Southort, Lancs, 29-30 June

Great Leighs Newcomers 1, Pretty Woman (G Catlow); 2, Never Never (S Ryan); 3, Thor III (J Daly). 1.15m 1, Rustic Gent (J Kaye); 2, Rare Team (G Pollard); 3, Kilkenny Diamond (J Daly). Horse & Hound Foxhunter 1, Larcos (N Wainwright); 2, Carino Bienz (S Ryan); 3,Gran Classe (J Daly). 1.20m 1, Kilkenny Diamond; 2, Way Too Cool (N Bampton); 3, TJ William (C Wainwright). 1.30m 1, Way Too Cool; 2, Highland Skyboy (J Mustoe). Charles Owen British Novice 1, Rockhills Free Spirit (T Greene);2, Oregon (J Powell); 3, Boston White Socks (K Shore). Equimax Discovery 1, Rockhills Free Spirit; 2, Midnight Starlight (K Phillips). jnr mini 1, Meadowhead Foxtrot (R Conner. sml pony 1, Applejax Glory Be (A Darbyshire); 2, Thorneycroft Misty Blue (C Smith). BEIB Jnr British Novice 1, Lakeland Little Atlas (R Cottam); 2, Jazzman Groover (K Leach); 3, Lexus Duo (N Slater). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Lakeland Little Classic (R Cottam); 2, Cairo Gold (J Clayton); 3, Jazzmans Groover. jnr members cup 1, Lynwood Gem (A Darbyshire); 2, Bilko Lad (J Whittingham); 3, Bobby Sparrow Blue (N Slater). jnr open 1, Lynwood Gem; 2, Bilko Lad. 30 Jun: 128/138cm 1, Mister Blue (A Mizon); 2, Meadowhead Foxtrot. sml pony 1, Meadowhead Foxtrot; 2, JJ’s Malibu Classic (J Newnham); 3, Shady Nook II (W Whitaker). BEIB Jnr British Novice 1, BFS Grey Squirrell (S Gilesman); 2, Miami Gold (T Davies); 3, Blue Da Ba Dee (G Priestly). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Forrest Gump (D Humphreys); 2, Lakeland Little Classic; 3, BFS Grey Squirrel. Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Applejax Solitaire (D Smith); 2, Total Chaos (K Smith). jnr 1m 1, Royal Appeal (C Smith); 2, Irish Frost (P Shaw); 3, Ernies Keep (M Heath). jnr members cup 1, Rainbow Times (W Whitaker); 2, Loughnatousa Carlos (C Smith); 3, Ocean Colour Scene (A Darbyshire). jnr open 1, CJs Kemosabi (A Mizon); 2, Bilko Lad; 3, Foxmill Montana (N Bampton). Charles Owen British Novice 1, See Here (C Dobson); 2, Good Friday B (J Shaw); 3, Safir (C Kenyon). Equimax Discovery 1, Lorreto (S Harrison); 2, Rambos Total Eclipse (E Blackburn); 3, Atlanta (G Brown). 1.05m 1, Willownook Celtic Star (S Prescott); 2, Panama Franco (A O’Neill); 3, Miami Pride (L Mansfield). Great Leighs Newcomers 1, Never Never; 2, Garney Lass (R Barnes); 3, FI Mowami D’Odiegne (N Phillips). 1.15m 1, Panama Franco; 2, Ameretto (KLitherland); 3, Stop The Music (A Edwards). 1.25m 1, Kellys Romany Princess (K Shaw); 2, Mr Marnix (N Coupe); 3, Clonlea Lough (K Pugh).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 29-30 June

90 cm 1, Technic (M Keen); 2, Foxglove Velvet (S Anthony); 3, Imagine The Moon (C Brazil). 1m 1, Talk Time (C Brazil); 2, Negd (L Burchmore); 3, Bullands Musette (S Anthony). 1.05m 1 & 2, Irish Town Party & Lonora (J Whinnett); 3, Negd. 1.10m 1, Fred IV (G Burchmore); 2 & 3, JGE Nenagh & Blakeney Castle (P Kelly). 30 Jun: Charles Owen British Novice 1, Just Lex (S Moss); 2, Saigon (J Rothstein); 3, Applecroft Star (J Day). Equimax Discovery 1, Lucky Man (A Rollins); 2, Claudia Z(M Silbey); 3, Instant Credit (V King). 1.05m 1, Fallowfield Mr Plod (R Collins); 2, Rockford Lady (K Wilson); 3, Calypso Crazy (N Laming). 1.15m 1, Quanalero (S Aston); 2, Semisonic (L Parham); 2, Pauldary’s Tigers Flight (C Platt). 1.25m 1 & 3, Moonlight & Pauldary’s Tigers Flight (C Platt); 2, Hello Feliz (S Aston).

AREA 43A Chale, 30 June

Charles Owen British Novice1, Tyas Little Star (L Vale);2, Bilbo Baggins IV (S Ashwell);3, Flints Mirror Image (L Wickham);4, Golden Locket (C Hannam);5, Buttercup (E Booth). Equimax Equine Discovery1, Lilo Lil II (P Price);2, Golden Locket (C Hannam);3, Island Life (E Thornton);4, Mamhead Galaxy (H Furnell);5, Master Nadel (S Green).1m Open/Scope Qualifier1, Lucky Girl II (S Begley);2, Nutkin Feather Duster (K Begley);3, My Lady Louise (S Begley).1.05m Open/The Direct Marketing Support 1.05m Adventurer1, Manhattan (S Begley);2, LittlePogo (A Henderson);3, Four Seasons II (K Begley);4, Master Nadel (S Green);5, Niels (J Warrick).Member’s Cup 1.10m/Great Leighs Newcomers1, Riverwood (R Booth);2, Four Seasons II (K Begley);3, Chas Randall (J Warrick);4, Little Pogo (A Henderson);5, Olympus Aprils Quest (S Begley).The Stable Express 1.15m Open1, Chas Randall (J Warrick);2, Riverwood (R Booth).

GRACELANDS EC Droitwich, Worcs, 30 June

jnr 1.05m 1, Scooby Boo (M Williams); 2, Gem’s Pure Genius (V Thornley); 3, Cuffes Grange Dignity (S Heaven). Blue Chip Jnr Newcomers 2nd round 1, Scarlet Adventure (C Saunders); 2, Dellaglio (S Heaven); 3, Irish Angel Delight (A Measor). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Silver Aspect (L Roberts); 2, Dixieland Jazz (V Sadler). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Frankie Determined (V de Gils); 2, Hawksley Legend (V Nixon); 3, Jackson (S Heaven). jnr open 1, Magic Millie (A Hammond); 2, Rupert Henry (J Moffatt); 3, Another Snowball (D Gittins).

LOUGH FARM Brisco, Cumbria, 30 June

DMS Novice 1, Northern Prospect (P Ashburner); 2, Lakeland Lorelei (L Ostle); 3, Midnight Cavalier (K Bowman). DMS Adventurer 1, King Cobbler (K Bowman); 2, Pico III (L Creighton); 3, Dolphaz Ruby (K Bowman). Scope Blue Riband/Horse & Hound Foxhunter 1, Badgerdale (K Bowman); 2, Niolet (N Jennings); 3, Haddon Ghost Buster (J Fletcher). URL/Stable Express 1.25m 1, Cavalier Belle (N Jennings); 2, Mount Lofty (W Dunlop). Great Leighs Newcomers/1.10m 1, Lakeland Masquerade (S Fox); 2, Kelvedon First Edition (K Fletcher); 3, Remember Me (N Jennings). Shining Star 1, Quayside Castle Natique (J Dixon); 2, Little Ryan (L Cottam); 3, Niolet.

PONDEROSA EC Newport, Gwent, 30 June

Great Leighs Newcomers/1.10m 1, Spring Showers (J Price); 2, Young Swanny (E Masterson); 3, Tara Springs (A Biltcliffe). 1.15m 1, Spring Showers; 2, Young Swanny; 3, Tudor Romance (V Tuffs). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Jordy West (A Thomas); 2, Kilkenny Diamond (P Taylor); 3, Chime (E Eynon). Riverside Air Conditioning B&C 1, Cloud Nine (A Thomas); 2, Ballinteskin Timahoe (E Eynon). 1.30m 1, Rockburren (A Thomas); 2, Kilkenny Diamond. Equimax Discovery 1, Solar Shadow (B Field); 2, Coldbrook Flying Colours (A Roberts); 3, Picton Quest (G Watkins). Charles Owen British Novice 1, Watts The Point (R Edwards); 2, Bilboa (J Watts); 3, Solar Shadow (B Fields). 1m 1, Coldbrook Quindy (A Roberts).