AREA 33 Alvechurch, Worcs, 24 May

Charles Owen British Novice 1, Delpach Button Moon (C Sanders); 2, Odds On Destiny (M Gran); 3, Mickey Finn Again (D Austin). Equimax Discovery 1, Punker (R Fernyhough); 2, Skipping Satyr (R Outhwaighte); 3, Crown Amonzonite (C Hardinge). 1.05m 1, Wayside Mr Murphy (D Jones); 2, Flash Biker (R Dearden); 3, Caledon Castle (E Rowling). Great Leighs Newcomers 1, Sandy Lane (D Skelton); 2, New Lizard (K Lidner); 3, Sabrina (C Cowley). 1.10m 1, Trinity Sunday (D Austin); 2, Bardino Gold (A Dawes); 3, Pow Wow II (M Smith). Horse & Hound Foxhunter/1.20m1 & 2, Attorney General & Arizona (C Webley); 3, TL’s Gamble (H Hearl). 1.25m 1 & 2, Graceful & Barrister QC (C Webley); 3, TL’s Gamble. BEIB Jnr British Novice 1, Gaelic Spirit (C Jeffes); 2, My Misty Blue (M Newall); 3, Yew Turn (EAshworth). jnr 90cm 1, Black Falcon (N Colcough); 2, Little Irish Amber (E Ashworth); 3, King Vean Scintillation (B Pealing). Blue Chip Jnr Newcomers/1m 1, Prince Khan (H Skelton); 2, Gaelic Spirit; 3, Simply Rosie (E Ashworth). 1.05m 1, Prince Khan; 2, Hidden Extra (R Seals); 3, The Goose (P Ann). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m 1, Prince Khan; 2, Hidden Extra; 3, Smart As A Dart (M Costello).

AREA ML 24-25 May

new recruits 6 tied. 12 yrs & under 1, Sparkling Santa (N Modlin); 2, Just Meg (A Johnstone); 3, Dune (G Anderson). 90cm jnr 1, Colour Code (C Mowbray); 2, Lois Dubh (H Haig); 3, Silver Wonder (C Miller). 1.10m jnr 1, Weavers Legacy (W Melville Smith); 2, Beechwood Delight (A Johnstone); 3, Banochan Street Delight (J Spy). Scottish south east ch 1, Irish Freestyler (J Bell); 2, Honey Honey (S Babes); 3, Essadin (S Babes). 128cm open 1, Silver Wonder; 2, Sligo Lucky(C Miller); 3, Willow the Wisp (J Smith). 138cm 1, Colour Code (C Mowbray); 2, Beechwood Delight; 3, Lois Dubh. Blue Chip Jnr Newcomers 1, Just Meg (A Johnstone); 2, Shady Lady (N Dingwall); 3, Ashleigh Cool Dude (H Haig). CharlesOwen British Novice 1, Amaroni (J Higgins); 2, Wing Commander (S Walker); 3, Gulara (D Shaw). Equimax Discovery 1, Opee Gee (E Smith); 2, Karaya (V Forrest); 3, Clover Diamond (K Ritchie). Great Leighs Newcomers 1, Robocob (S Tothill); 2, LP Sapphire (L Power); 3, Karaya. 1.15m 1, Balou (S Hislop); 2, Meadowhead (M King); 3, No Telling (F Burgoyne). Horse & Hound Foxhunter 1, Meadowhead Cavalier (J King); 2, Jamaika Tip Top (H Bilsland); 3, Ominous (S Low Mitchell). 1.30m 1, Image Fair Deal (L Brash); 2, Aventurine (L Babes); 3, High Regard (G Hutton).

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 24-25 May

Charles Owen British Novice 1, Squires Connie Fair (S Owen); 2, N Emiley (E Tough); 3, Old Springfield Zarrman (L Goodall). Equimax Discovery 1, Amanda Lear (J Greenwood); 2, Not Available (L Thistiethwaite); 3, Rushon (S.Ryan). pro/am 1, Janski Blue (C Richardson); 2, Diamond Deal (D Wicks); 3, Gangster Rap (N Martin). Horse & Hound Foxhunter 1, Amber Gold (S Bowen); 2, Pretty Woman (J Andrews); 3, Carnival Clover (C Conlon). A/B/C 1, Jubilant (J Andrews); 2, Mrs Magic (C Richardson); 3, Ouzzo (D Andrews). 25 May: Charles OwenBritish Novice 1, & 2, Ovation & Greeny Blue (L McCafferty); 3, Wadacre Alpha (T Baker). 1m 1, Janski Blue; 2, Amanda Lear; 3, Legal Limit (P Bower). pro/am 1, Voyau Van Berkenbroek (C Birch); 2, Oransay (L McCafferty); , Midnight Starlight (K Philips). Great Leighs Newcomers 1, Rosita II (K Shaw); 2, Gangster Rap. A/B/C 1, Pinocchio II (W Clarke ); 2, Amber Gold; 3, J’lppee (N Martin). 1.25m 1, Pinocchio II; 2, Jippee; 3, Moorhey Millbrook (C Richardson).

SOUTH WEST SJ CLUB, Bicton, Devon 24-26 May

allcomers 1.25 open 1, My Legoman (Z Phillips); 2, Hallo Mossy (A Edwards); 3, Morning Cloud II (S Williams). jnr open 1.15 1, Okehurst Showman (E J Moore); 2, Landown Threes Are Wild (J Shackleton). SWSJC 1.20 amateur qualifier 1, Gianni (K Spiller); 2, Jumanji II (Z Phillips); 3, Silver Moon Shadow (Z Phillips). 1.30 open 1, Gotlib (J Webb); 2, Wryly (J Tuff); 3, Nanita JJ (V Bevan). Bicton U14 Derby 1, Vikings Irish Taggy (J Dunn); 2, Willowpark Skywalker (L Mantel); 3, MVF Surprise (C Bailey). JC/JA handicap 1, Paddioco (L Mantel); 2, Custom Cruiser (L Mantel); 3, Triple Echo (J Wingrove). NDS Equine 1.10 members cup 1, Kiss and Tell II (H Tredwell); 2, Vague Impression (K Spiller); 3, Parola (L Phillips). Great Leighs snr newcomers 1, Kellybrook Spirit In the Sky (L Tucker); 2, Pia Zadora (C Rushworth); 3, Sandpiper II (A Edwards). Horse &Hound foxhunter 1, Asai (J Bowman); 2, Generous (B Smith); 3, Archie (J Harris). Bicton jnr Derby trial 1, Okehurst Crakerjack (G Spence); 2, MVF Surprise (C Bailey); 3, Drumkilly Sparrow (M Goddard). Bicton un 11 14 shared. 128/138cms handicap 1, Polly Flinders II (B Mantel); 2, Tullibards Bomber (J Emblem); 3, Tremenyn Flyaway (H Thomas). Bicton 138cms 1, Mr Polo (J Loader); 2, Lion King (R Bee); 3, Fortridge Napolean (H Thomas). Bicton 128cms 1, Ballyclough Tess (H Thomas); My Little Pumpkin (E Scholes); 3, Malt Street Silver Stream (E Toomey). Squibb & Davies jnr foxhunter 1, Memphis Tennessee (R Wrey); 2, Bowcastle Mendip (L Dale); 3, Frere Jacques (B Gardner). Equimax discovery1, Influential (K Spiller); 2, Mr Willoughby (T Dunn); 3, Shirwell Scarlet Ribbons (E Oldham). 1.05 open 1, Snow Bunting (S Evans); 2, Kushty (L Hyett); 3, Orange William (S Hooper). Blue Chip jnr newcomers 1, Grovelys Fantas (D Hannington-Smith); 2, Muirsland Sprite (L Hollier); 3, Frere Jacques (B Gardner). Charles Owen british novice 1, Princess Thumbelina (E Rowland); 2, Brandi (J Kirkby); 3, Aberbill (J Hughes). Bicton Young riders 1, CB Madness (A Samuels); 2, Business Girl (T Burchmore); 3, Alona (R Hook). Horse & Hound foxhunter 1, Hasty Arrival (S Reeves); 2, Kojak (V Done); 3, Mistral Force Ten (J Tuff). 1.25 open 1, Kalando (V Bevan); 2, King Murphy (S A Burchmore); 3, Sumas Oscar (H Tredwell). 1.30 open 1, Hallo Mossy (A Edwards); 2, Cantanova (J Harris); 3, Opportunity B (H Tredwell). Bicton jnr sml open derby 1, Skybourne II (G Spence); 2, Landown Threes Are Wild; 3, Okehurst Showman (E J Moore). Great Leighssnr newcomers 1, Bold Colours (J Priest); 2, Smugglers Run (J Williams); 3, Kushty. jc/ja handicp 1, Okehurst Showman; 2, Heineken Hill (J Davis); 3, Okehurst Crackerjack (G Spence). 1.10 jnr open 1, RS Blackjack (H Arnold); 2, Mountain Ghost (H Thomas); 3, Darracks Tonto (G Spence). jnr foxhunter 1, Its Logic (D Wingrove); 2, Frere Jacques (B Gardner); 3, Bombay Mix (M Grose). firstcomers derby trial 1, My Cloudy Bay (R Savill); 2, Why Colucci (V Eriksen); 3, Kulali Sky (C McKain). BEIB british novice 1, Shappen Pilgrim (T Restorick); 2, Winter Blues (L Le Moucheux); 3, Irish Drummer (G Ward). Blue Chip jnr newcomers 1, Grovelys Fantas; 2, Toystory (V Cox); 3, Northern Lightning Phantom (X Somerville). Bicton 128cms 1, Watermans Cartier (J Emblem); 2, My Little Pumpkin (E Scholes); 3, Just Cyber Space (J Emblem). Bicton 138cms 1, Polly Flinders II (B Mantel); 2, Mr Polo; 3, Wanda Bewitched (S Frost). Charles Owen british novice 1, Zero Option (A Willcox); 2, Brandi; 3, Toca Me (J Geraghty). Bicton Young Horse 11 shared. Bicton U11 12 shared. 128/138cms handicap 1, Polly Flinders II (B Mantel); 2, Watemans Cartier (J Emblem); 3, Ballyclough Tess (H Thomas). NDS members cup 1, Donna Bonita III (L Phillips); 2, Kiss and Tess II (H Tredwell);3, Raleighs Major Red (T Guppy). Equimax discovery 1, Smugglers Run (J Williams); 2, Ballinean (J Williams); 3, Kulali Sky. Bicton Young riders 1, O’Belle (C Neath); 2, My Legoman; 3, Vert De Gris (A Hammond). A/B & C handicap 1, Sumas Oscar (H Tredwell); 2, Kalando; 3, Bullands Dark Lady (S Gorham). 1.30 open 1, Gotlib; 2, Wryly; 3, Opportunity B (H Tredwell). jnr 1.15 open 1, Heineken Hill; 2, Riverside Dream (G Horsley); 3, Sorcerers Apprentice III (S Oliver). St Moritz Hotel JC Derby 1, Maple Syrup (H Wells); 2, Summer Rowes (L Corney); 3, MVF Supreme (S Frost). Bicton Young Horse 10 shared. Great Leighs snr newcomers 1, Kushty; 2, Golden Jubilee (C Norman); 3, Cullan (J Storrie). 1.10 snr members cup 1, Bullands Dark Lady; 2, Kiss and Tell II (H Tredwell); 3, Vague Impression. jc/ja handicap 1, Okehurst Crackerjack; 2, Wave Rebel (M Goddard); 3, Triple Echo (J Wingrove). Bicton novice derby trial 1, Charlie Kimberlyte (C Wilson); 2, Peniblack IV (S Ellis); 3, Ballymint (E Lucy). Blue Chip jnr newcomers 1, Grovelys Fantas; 2, Mayfair(G Broughton-Pipki); 3, Treludderow Make Peace (S Oaten). 1.10 jnr open 1, Mountain Ghost (H Thomas); 2, Fortridge Napolean (H Thomas); 3, Drysgoed Dutch Dream (R Wrey). jnr foxhunter 1, Drumkilly Sparrow (M Goddard); 2, Merrie Madeline (J Pascoe); 3, Bulcaun Eddie (E Davies). SWSJC 1.20 amateur qualifier 1, Issy Bell (K Pike); 2, Cherry Imp (L Daniels); 3, Raleighs Major Red. Horse & Hound foxhunter 1, Asai; 2, Allercombe Molly (C Jones); 3, Generous (B Smith). Equimax discovery 1, Princess Thumbelina; 2, Ballinean (J Williams); 3, Zero Option. Charles Owen british novice 1, Sandpiper II (A Edwards); 2, Victoria II (R Neave); 3, Brandi. Bicton U11 15 shared. 128/138cms handicap 1, Kay Jay (C Williamson); 2, Ballyclough Tess (H Thomas); 3, Highling Greenacres Blueprint (O Loader). Bicton 128cms 1, Malt Street Silver Stream (E Toomey); 2, Ariel (H Rawson Smith); 3, Pepsi Girl (B Mantel). Bicton 138cms 1, HighlingGreenacres Blueprint; 2, Maltstreet Special; 3, Wanda Bewitched. BEIB jnr british novice 1, Born To Try (E Akers); 2, Rocco (C Hughes); 3, Miss Honeydew (J Pascoe).

AREA KYJUNIOR SHOW Dabbs Show & Activity Centre 25 May

75M Open 1, Ashes Cool Dude (C Miller); 2, Sparky (H Ross); 3, Westerton Top Secret (L Smith). Junior British Novice 1, Ashes Cool Dude (H Haig); 2, Real Deal (The) (R Boulton); 3, Mabula Magic (A Laing). Junior Newcomers 1, Brackmont Billy (J Spence); 2, Ashes Cool Dude (H Haig); 3, Silver Shadow Of Lesmahagow (J Mchattie). 1.00M Open 1, Roundknowe Pop Diva (L Macrae); 2, Jazzy Lady (R Haynes); 3, Nimbus (G Taylor). Small Pony Open 1, Colour Code (C Mowbray); 2, Captain Flipper (A Cormack); 3, Willbound (J Drummond). National 128cms Open 1, Kosmic Kate (E Bell); 2, Corralass (E Bell); 3, Greenbarrow Gossamer (E Mcintosh). National 138cms Open 1, Colour Code (C Mowbray); 2, Lois Dubh (H Haig); 3, Nicola (E Proudfoot). Junior 1.10M Open 1, Irish Freestyler (J Bell); 2, Street Angel (J Kirk); 3, Mr Nice Guy (J Thomson). George Babes Royal Highland Show JC Qualifier 1, Mr Nice Guy (J Thomson); 2,Extra Bound (J Kirk); 3, Nicola (E Proudfoot ). 1.20M Open 1, Irish Freestyler (J Bell); 2, Weavers Legacy (W Melville Smith); 3, Shes Elastic (J Kirk).

AREA 43A Little Kennerley Farm, Godshill 25 May

Unaffiliated warm up 1, Nutkin Feather Duster (K Begley); 2, Big Brother Too (M Mallon); 3, Jack The Lad (P Doorman). Charles Owen British Novice Championship-First Round 1, Text Message (A Blanch); 2, Flints Mirror Image (L Vale); 3, Mumbo Jumbo (D Norris). Equimax Equine Discovery Championship – First Round 1, En Vogue (R Booth); 2, Buttercup (E Booth); 3, Finnochio (R Booth). 1.0m Open Competition/ DMS 1m Novice Championship Qualifier 1, Manhattan (J King); 2, Cool Cullen Colleen (S Begley); 3, Mumbo Jumbo (D Norris). 1.05m Open Competition 1, Cool Cullen Colleen (S Begley); 2, Olympus Aprils Quest (S Begley); 3, En Vogue (R Booth). Senior Member’s Cup 1.10m/Great Leighs Senior Newcomers 1, Four Seasons II (K Begley); 2, Riverwood (R Booth); 3, Lucky Girl II (S Begley). Senior 1.20m Open/DMS Blue Riband Championship Qualifier incorporating the Horse & Hound Foxhunter 1, Lucky Girl II (S Begley). B.E.I.B. Junior British Novice Championship – First Round 1, Longstone Choirmaster (L Tate); 2, Salty’s Grey Storm (P Green); 3, Oakdene Midnight Arrival (J Bircham). Scope Festival 2002 Junior Novice Championship Qualifier 1, Salty’s Grey Storm (P Green); 2, MyBest Buddy (L Tate); 3, Blue Diamond Star (L Tate). Blue Chip Feed Balancer Junior Newcomers First Round/1m Open Competition 1, Mr. Magic (L Tate); 2, Blue Diamond Star (L Tate); 3, My Best Buddy (L Tate). 1.05m Open Competition 1, Mr.Magic (L Tate).

EAGLESFIELD EQUESTRIAN EVENTS Ash 25 May

British Novice 1, Two of a kind (H Edwards); 2, Ruby Ruby (P Dell); 3, Timothy IV (K Burge). Discovery 1, Adam’s Enigma (R Dabner); 2, Kent Panache (C Hamilton); 3, Beau Bally (K Baker). 1.05metre open 1, Praetorian Guard (H Watchorm); 2, Jetrow (C O’Bryan); 3, Corretto (J Burger). Newcomers 1, Cwrtycadno Mel (K McBryde); 2, Moonlight Raider (H Watchhorn); 3, Rialto III (J Draper). 1.15metre open 1, Southern Maaestro (N Miller); 2, Sevilla II (B Dalton); 3, Kvatro (J Annett). Foxhunter 1, Orka C (J Charlesworth); 2, Sandalls Rockerfella (J Annett); 3, Paratus (J Burger). 1.20metre open1, Corretto(J Burger); 2, Miss Saffy (C Moyce);3, Sevilla II (B Dalton).

HAMBLETON DISTRICT Carleton Husthwaite, Yorkshire, 25 May

11 yrs & under 1, 13 tied. sml pony 1, Metric (H SmalIwood); 2, Crystal Canyon (A McCullagh; 3, Highling Cola Lite (V Roberts). 128/138cm 1, Guiness Special (D NeiIson ); 2, Captain Sam (A Kelly); 3, Midnight Dynamite (P Allen). scope jnr 1, Stainsby Style (J Ward); 2, Just Jet (J Spencer); 3, Dianes Girl (MKirkby). BIue Chip Jnr Newcomers 1, My Cosmic Dust (A Wright); 2, Stainsby Irish Mist (H Stevenson); 3, Yukon Sioux (S Wade). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Blue Monday (J Newnham); 2, Western Andy (H Davies); 3, Dankam Rosina (M Kent). 1.15m jnr 1 & 2, Master Mondeure & Micklow Madness (D Neilson); 3, Highling Flash of Fortune (L Jewitt). Charles Owen British Novice 1, Orla (F Walmsley); 2, Hawthorn Zero (M Gray); 3, Harvey Panlan (A Evans). 1m 1, Vasco Da Gama II (A S Troupe); 2, Seacroft Diamond (C HilI); 3, The Geisha Girl II (L Welch). Equimax Discovery 1, Loughnatousa Mickey (L Forty); 2, Romulus (A Peacock); 3, Sidney Sheldon (A Atkinson). Great Leighs Newcomers 1, Temple Ginger (S Brash); 2, Unsure (F Norman); 3, Mister Max (D Harland ). 1.10m 1, Teds Way (D Harland); 2, Ferndale Summer Breeze (S Blakey); 3, Goulton Zayta (E Denton). 1.15m 1, Zendry (N Hartle); 2, Wiz (A Cowan); 3, Nixion (K Leak).

NORTHUMBERLAND CO Corbridge, 25 May

Blue Chip Jnr Newcomers 1 & 2, Quayside Candy & Cleo (A Lumley). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Quayside Candy; 2, Go Bowes Mr Twister (M Martin); 3, Bowes Milkshake (MFoster). jnr open 1, GS Hot Gossip (A Lumley); 2, Bowes Acrobat (V Jones); 3, Tribal Dance (A Lumley). Charles Owen British Novice 1, Gilkhorn Firkin (S Shields); 2, Gold Airs (S Skelton); 3, Zeus (J McKay). Great Leighs Newcomers 1 & 2, Jesse & Athletik (R Ledford); 3, Culmore Traveller (S Shields). Horse & Hound Foxhunter 1, Culmore Traveller; 2, It’s Peter Pan (E Wright); 3, Gold Way (K Dunlop). NDS Members Cup 1, Shady Canadian (M Mason); 2, Gibside Sarleen (A Mills); 3, Alpine Marc (D Lillie). TYOL 1, Gibside Sarleen; 2, Flaming Katie (K Dunlop); 3, Alpine Marc.

OLDCOTES CHARITY Firbeck, Notts, 25-26 May

Woodlands Training Charles Owen British Novice 1, Heidi (R Barton); 2&3, Kambla Van Overies & Rolette (A Saywell). Sanders Family Equimax Discovery 1, Callino (A Saywell); 2, Esperito (C Curtis); 3, Retreats Ultra Lux (L Newman). Walker-Cooke Great Leighs Newcomers 1, Utah Van Het Westleven (M Lanni); 2, Hanson (J Andrews); 3, Veneur (C Curtis). Moxon Tours NDS Members Cup 1, Kenokens Boy (A Garner); 2, Skerne March Skye (A Dunn); 3, Tidelsow Mungo (C Miller). College Pines 1.15m open 1, The Fox (A Brady); 2, Matloc (T McDonald); 3, Our Al (C Curtis). Howarth Wholesale Horse & Hound Foxhunter 1, Escape II (M Lanni); 2, Skerne March Skye; 3, Pat Benedict (K Lodge). 1.20m members cup 1, Darius D (M Stubbs); 2, Retreats Go With The Flow (L Newman); 3, Together Time (S Jack). Lee/Ferris 1.15m 1, Elegant C (S Clarke); 2, Bally Che Guevara (E Portas); 3, Biras Creek (V Phillips). Stubbs/Attwood 1.25m open 1, Darius D; 2, Jalisco (S Smith); 3, The Fox. Sheaf Motors A/B/C1, Quando Blue (R Barton); 2 & 3, Temple Guess What & Waterford Lad (P Barker). DFS & Massarella Catering Group IT 1 & 3, Dobels Freschdachs & Haddon House Carlsson (M Whitaker); 2, Lactic Two (J Whitaker). Fresh Island Foods 1.40m 1, Wales Whisper (M Whitaker); 2, Wansford (R Whitaker); 3, Sarahs Pride (C Curtis). Farriers Association A4 1, Abalone Cracker (M Kyle); 2, Temple Another What (P Barker); 3, Princess Cleo (M Kyle).

ROYAL LEISURE Henfield, Sussex, 25 May

sml pony 1, Major Sharpe (G Talbot); 2, Thorntons Ruby (R Pontin). BEIB Jnr British Novice 1, Willy Wonka (R Marston); 2, Musicoka Rose (T Wratten); 3, X Scream (F Belem). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Dylan The Bouncer (E Copestick); 2, Charlie Beau (P Salter); 3, Fayre Dinkum (G Talbot). jnr 1m 1, Vuitton (S Parsons); 2, Diego Flow (E Plamer); 3, Finnegans Fancy Fred (T Page). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, Vuitton;2, Waysides It’s A Buzz (A Measor); 3, Fayre Dinkum. Charles Owen British Novice 1, My Wild Megan (C Baker); 2, Wychman (D Gandolfi); 3, Fluta (F Pierce). Equimax Discovery 1, Dancing Queen (F Patty); 2, Raffaella (K Manville); 3, Mojo C (K Howell). 1.05m 1, Cruaghs Choreographer (K Wratten); 2, Country Minstrel (H Adams). NDS Members Cup 1, Battlecruiser (F Patty); 2, Royal Recruit (G Talbot); 3, Sham Bhala (S Coughlan). Great Leighs Newcomers 1, Crest Of A Wave (E Rhodes); 2, Ani Alme (E Sender); 3, Jessabelle De La Lande (J Smart). Stevenson Jewellers Eventers Challenge 1, Battlecruiser; 2, Crest Of A Wave; 3, Ani Alme. Horse & Hound Foxhunter 1, Springfield Lady Killer (JStreeter); 2, Jessebelle De La Lande; 3, Non Stop Royale (E Sender). 1.20m 1, Just A Face (F Patty); 2, No Problem (L Long); 3, Lady Tropics (L Thirlwell).

THORPE GRANGE EC Lincoln, Lincs, 25 May

0.80M Open 1,Redfern Ria (C Parkes); 2, Townsend Ptolomy (E Brown); 3, Magical Macky (R Roe). BEIB British Novice 1, Cecilia (I Roe); 2, Barnby Bee (A Tate); 3,Soloman (S Probert). 1m Open 1, West Flight (H McCaie); 2, Diana’s Memory (H Webb); 3, HR Owen (L Gee). Blue ChipNewcomers 1, Carmel (H Roe); 2, Midnight Madame (J Thompson); 3, Latin Spirit (L Meakin). 1.05m Open1, West Flight; 2, Irish Builder (J Elliott); 3, Diamond Expression (S Jimmison). Squibb & Davies Foxhunter 1, Irish Builder; 2, September Lady (R Atkinson); 3, Gilberts Domain (H Patchitt). BSJA Members 1, Diana’s Memory; 2, Irish Builder; 3, Canteeny (H Webb).