ADDINGTON MANOR Addington, Bucks. 25 April

AREA 28 Norwich, Norfolk, 28 April

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 27-28 April

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 24 April

BRECHIN CASTLE SPRING Angus, 26-28 April

CROCKSTEAD PARK EC Halland, E Sussex, 27-28 April

GOLDEN CROSS EC Hailsham, E.Sx, 24 April

HOLMSIDE ARENA Co Durham, 27-28 April

KENYON EQUESTRIAN Warrington, Cheshire, 22 April

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 23 April

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 27-28 April

PATCHETTSEC, Aldenham, Herts 24 April

PORTH VALLEY, Newquay, Cornwall 27 April

REDPOST, Totnes, Devon 27-28 April

RICHMOND EC Breckenborough, 28 April

THORPE GRANGE Lincoln, Lincs. 24 April

WARREN FARM Formby, Merseyside, 28 April

KENYON EQUESTRIAN Warrington, Cheshire, 22 April

Equimax Discovery 1, Powhattan (T French); 2, Atlanta (G Brown); 3, Classic Clover (J Billington). Great Leighs Newcomers 1, Leonardo (J Powell); 2, Powhattan; 3, Coer Desohr (L Whitaker). Horse & Hound Foxhunter 1, Chinook Z (D Quigley); 2, Croft Golden Boy (M Marsh); 3, Calibra (L Williams). 1.10m 1, Domingo (S Buckley); 2, Two Mills Going Dutch (G Hartley); 3, Kingston De Morzaine (K Douglas). 1.25m 1, Lugana Beach (S Quigley); 2, Sunboy (P Barker); 3, Kingston De Morzaine.

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 23 April

Charles Owen British Novice 1, Bullands Impression (K Milczarek); 2, Quixotic (T Davies); 3, Findons Feignites (S Johns). Equimax Discovery 1, Findon Feignites; 2, Earl (M Auerbach); 3, Colando Boy (D Pearson-Smith). 1.05m 1, Moonlight Raider (H Watchorn); 2, Fleurione (J Renwick); 3, Harry’s Dream (A Berry). Great Leighs Newcomers 1, Glenhawk Frazer (C-L Dubbin); 2, Kino Du Radoux (R Cord); 3, Transylvania (M Phelps). A4 1, Vetiver DeGamet (E Hunt); 2, Country Minstrel (N Tinworth); 3, Phoenix Prestige (J Renwick). Horse & Hound Foxhunter 1, Loganlea Eden (T Fraser); 2, Temple Matelot (G Lovegrove); 3, Oliver V (L McLachlan). 1.25m 1, Insider (G Williams); 2, Toy(L McLachlan); 3, Grannus Lady (G Lovegrove).

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 24 April

Oxon Mini Grade C 1, That’s Minnie (N Chammings); 2, Carnavals Atlanta (Z Hood); 3, Washbrook DC (J Lewis). sml open 1, Goldlines Foxy Lady (K Mason); 2, Evenside Calvacado (V Ashworth); 3, Le Bon Esprit (A de Verteuil). Milton 5-y-o 1, Promis (A Thompson); 2, Question Time lV (H Tredwell); 3, Millenium B (E Bjorkman). Great Leighs Newcomers/BEIB Members Cup 1, Le Bon Esprit; 2, Vogue ll (J Halim) 3, Pharlap (C Grime). 1.25m 1, Eddystone (E Bjorkman); 2, Lucky Girl ll (A Thompson); 3, Fair Silk (H Tredwell).

GOLDEN CROSS EC Hailsham, E.Sx, 24 April

British Novice 1, Irish Promise (A Roberts); 2 , Malbou Dream(C Baker); 3, Cawblimey (F Cardrick). £50 Wrens Horseboxes Open 1, Walton Bombdier (L Long); 2, Goldline Jetset (S Sangster); 3, Savilla II (B Dalton). 1.10m Open 1, Jetaway (C Lewis); 2, Beltons Claire Du Lune (C Hawker); 3, Derrylavins Joy (C Lewis). Newcomers 1, Sevilla II; 2, Starblazer (C Ripley); 3, Spartan Mulligan (C Lewis). eQuest Midway Open 1, Silent Sam (J Piper); 2, Derrylavins Joy;3, Frogs Hill (J Piper). Horse & Hound Fox/1.20m Open 1, Frogs Hill; 2, Quintaira (L Evans); 3, Beltens Clare De Lune.

PATCHETTS EC, Aldenham, Herts. 24 April

1m Open 1, Positively (D. Mattock); 2, Lonora (J. Whinnett); 3, Bubaday (D. Mattock). Newcomers 1, Bubaday (D. Mattock); 2, Jocunda Bay (M. Dorgan); 3, Operette (N. Fiddes). 1.10m Open 1, King Murphy (G. Burchmore); 2, Mr Quigley (J. Renwick); 3, Home Time (S. A. Burchmore). Foxhunter 1, Ayra (T. Stockdale); 2, Pouchkas Knight (J. Crippen); 3, Oakwood (M. Dorgan). 1.25m Open 1, Millbrook (J. Renwick); 2, Reet Petite (N. Fiddes); 3, Noble House (J. Renwick). 1.30m Open 1, Vetiver de Gamet (E. Hunt); 2, Glenwood Springs (T. Stockdale); 3 Marleen (T. Stockdale).

THORPE GRANGE Lincoln, Lincs. 24 April

0.85 Open1, Heyday Magna(J Corney); 2,Scipio (R Bamford).Charles Owen British Novice1, Lemar Regano (L Chilvers); 2,Sultan (D Smith); 3, Redgrave(L Chilvers). 1m Open1,Maori(C O’Neill); 2, Hidden Gem (JCorney); 3, Heyday Magna.Equimax Discovery1,KildaltonClass Act (R Bamford); 2, Rednet(C Grantham); 3, SweepingStatement (P Wingham).

ADDINGTON MANOR Addington, Bucks. 25 April

British Novice 1, Sasso (T Allin); 2, Secret Smile (V Ashworth); 3, Caha Sting (J Criprew). Discovery 1, Moonshine Dealer (S Lyon); 2, Gently Bentley (K Farran); 3, Seaview Rocket (S Wesley). Newcomers 1, Silver Sun (S Taylor); 2, Chinnar Delta (J Halim); 3, Go With The Flow II(N Tabor. Foxhunter 1, On the Rocks II (S Worker); 2, Whinney Jackson ( R Robinson); 3, She’sMagic (Jackie Jarvis). National B&C HDCP 1, Kantara VH (H Tredwell); 2, Mr Naughty (R Robinson); 3, Go With The Flow II (R Robinson. 1.25m Open 1, Anastasia II (R Robinson); 2, Suma’s Oscar (H Tredwell); 3, Bog Diamond (N Heaney).

BRECHIN CASTLE SPRING Angus, 26-28 April

Charles Owen British Novice 1, Diabolo Dancer (L Powell); 2, It’s Another Dollar (D Shaw); 3, Burngrove Silver Shadow (C Webster). Equimax Discovery 1, Highland Wood (K Birss); 2, Raddo (S Harrison); 3, Silverado (J Higgins). Scottish amateur qual 1, Highland Paganini (T Carruthers); 2, Fa’hills Acre Of Hearts (J Brogan); 3, Highland Wood. 1.10m 1, Croftus Girl (S Murray); 2, Kane (J Higgins); 3, The Mineator (J Dawson). Horse & Hound Foxhunter 1, The Auctioneer (A Hamilton); 2, Exion (A Spalding); 3, Ngauruhoe (S Low-Mitchell). 1.20m 1, Tannaghill (R McCrea); 2, Okey Kokey (S Coull); 3, Tylers Vivienne (C Hall). 27 Apr: Horse & Hound Foxhunter 1, Ben Loyal (J McGeoch); 2, Arden Joe (T Carruthers); 3, The Mineator. 1.20m 1, Different Class (S Neads); 2, Lamall (N Slater); 3, Donna Z (J Dawson). RHS B&C 1, Delphus (A Hamilton); 2, Silvo (S Low-Mitchell); 3, Kaltaire (J McGeoch). 1.30m grand prix 1, Tannaghill; 2, Kelso Billabong (L Jamieson); 3, B Dynamic (R Brady). Charles Owen British Novice 1, It’s Another Dollar; 2, Ghofar (J Lamont); 3, Ticket Chic De Heers (M Bee). Equimax Discovery 1, Milnholms Flying Gentleman (J Fairgrieve); 2, Highland Wood; 3, Tandetto D (C Lithgow). Great Leighs Newcomers 1, Nethermuir Touchline (J Cameron); 2, Hareshaw Glaswegian (A Hamilton); 3, Midnight Dancer (J Aird). jnr new recruits 1, NaBeLungeheld (C Cumming); 2, Le Boudin Noir (M Alexander); 3, My Little Pocket (J McHattie). jnr 90cm 1, Cultsmill Buttons (J Spence); 2, Tshakanni (W Smith); 3, Hollyhocks (R Aird). Hazelden Saddlery Mighty Midgets 1, Silver Wonder (C Miller); 2, Midnight Gelegnite (H Haig); 3, BC’s Lightening Strike (B Carruthers). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Miss Inferno (T Shearer); 2, Hollyhocks; 3, Lois Dubh (H Haig). jnr 1m 1, Polar Eclipse (A McQueen); 2, Milano (Y Geddie); 3, Rolling Rock (M Hatley). 128/138cm 1, Lois Dubh; 2, Silver Wonder; 3, Milano. Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m 1 & 2, Street Angel & Wickenstones Classic Touch (J Kirk); 3, Sparkling Special Edition (L Hutt). jnr members cup 1, Weavers Legacy (T Shearer); 2, Stainsby Top That (J Raeside); 3, Owenmore Bobby (R Jack). jnr open 1, Stainsby Top That; 2, Weavers Legacy; 3, Master Bill (L Hutt). 28 Apr: Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Exion; 2, Summerhill Let’s Dance (S Linford); 3, Hareshaw Glaswegian. 1.30m 1, 2 & 3, I Believe, Ludwig H & Silvano Van Texel Bos (A Hamilton). Charles Owen British Novice 1, It’s Another Dollar; 2, Amira (J Brogan); 3, Ghofar. Equimax Discovery 1, Cartel (A Hamilton); 2, Vinnie The Villain (K Fitzgerald); 3, Fa’hills Top Gun (J Brogan). Great Leighs Newcomers 1, Regardless (J Innes); 2, Vinnie The Villain; 3, Hughie (J Davidson). 1.10m 1, Nethermuir Touchline(J Cameron); 2, Heartbreaker (J Moir); 3, Linton Livewire (N Ferguson). jnr 90cm 1, Midnight Gelegnite; 2, Edenside Black Jack (K Aird); 3, Cultsmill Buttons. 12 & under 1, Midnight Gelegnite; 2, Silver Wonder; 3, BC’s Lightening Strike. Blue Chip Jnr Newcomers 1, Milano; 2, Tshakanni; 3, Cultsmill Buttons. SJSS RHS 138cm 1, Penny Farding (J Stirling); 2, Lois Dubh. jnr members cup 1, Johnny Rainbow (K Connor); 2, Stainsby Top That; 3, KC’s Challenger (K Connor). jnr open 1, Weavers Legacy; 2, Stainsby Top That; 3, She’s Elastic (J Kirk).

PORTH VALLEY, Newquay, Cornwall 27 April

Jnr Starter eq 1, Godolphin Harvester (M Harris); Alicante (E Burt); Fairlands Star (C Mills); Summer Fern (L Corney); Miss Liddington (C Mills). 1m open 1, Crosswinds Sunmist Condor (S J Coffin); 2, Boss Boy (S JCoffin). Jnr Newcomers 1, October (S Jarvis); 2, Lullabell (R Mills); 3, Jasper of Gew (L Pascoe). 1.10m Open/Jnr Foxhunter 1, Boss Boy; 2, October; 3, Rosie O’Shea (H Pascoe). Snr British Novice 1, MatchlessMorrisey (M Vincent); 2, Ted Wilson (C Phillips); 3, Another Attempt (B Facey). Discovery 1, Matchless Morrisey; 2, Embla Snowgoose (M Murrish); 3, Emerald Reef (J Shore). 1.10 Members Cup 1, Rise Hig (B Facey); 2, Playboy V (S J Coffin); 3, Gew Vela (M Gadson). 1.20 Open 1, No wise Cracks (J Paull); 2, Lanarth Lass (B Facey); 3, Rosemaber Lass (CJones).

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 27-28 April

BEIB Jnr British Novice 1, Dels Boy II (X Gill); 2, The Terrible Tigger (T Davis); 3, Melissa’s Magical Princess (M Heath). sml pony 1, Just Cyber Space (O Lilley); 2, Mr Blue (A Mixon). 90cm jnr 1, Applejax Glory Be (A Derbyshire); 2, Just Cyber Space; 3, Do Lally (G Hilton). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Newtown Tommy (G Hilton); 2, Lakeland Little Classic (R Cottam); 3, Pennwood Little Drummer Boy (S Needham). 1m jnr 1, Barbarian Black Boy (R Cottam); 2, Mr Blue. Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, Spot The Lady (L Ferguson); 2, Mister Corelli (A Derbyshire); 3, Bilko Lad (G Whittingham). 1.15m jnr 1, Bilko Lad. 28 Apr: Charles Owen British Novice 1, Eve’s Mate (M Powell); 2, It’s Serious (J Martin); 3, Hold The Dream (M Bower). Equimax Discovery 1, Diamond Parks (N Wainwright); 2, Daunting Lady (Z Eglin); 3, Ross Sweeping Clover (J McDonald). 1.05m 1, My Peeping Tom (T Janion); 2, Rossina Royal (J Martin); 3, Country Marksman (K Raine). Great Leighs Newcomers 1, Just Talisman (M Bunting); 2, Silvano Eagle (C Richardson); 3, April Affair (J Powell). 1.10m 1, India Mia (C Richardson); 2, Ryelands Sea Master (N Martin); 3, Marlbury Classic (C Shepherd). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Gion (C Shepherd); 2, Andersons Free Spirit (A Owens); 3, Mister Macadamia (N Martin). 1.25m 1, Gion.

CROCKSTEAD PARK EC Halland, E Sussex, 27-28 April

Golden Bear Tiny Tots 1, 12 tied. 85cm jnr 1, Magic Choice (J Sawyer); 2, Samsara’s Choice (H Broad); 3, Indian Boy (K Ford). BEIB Jnr British Novice 1, Himalayan Blue Poppy (H Broad); 2, Irish Squibb’s Dream (C Graham); 3, Miss Abbeytown (O Loader). sml pony 1, Campus (Z Adams); 2, Rakewood Goldsmith (B Doostdar); 3, Seaborough Tristar (L Pheasant). national 128cm 1, Rockfield Charm (J Loader). national 138cm 1, Maltstreet Special (L Bunn); 2, Rakewood Goldsmith. Blue Chip Jnr Newcomers 1, Vuitton (S Parsons); 2, Stanton Kerry Bay (K Stewart); 3, Maytime Springs (A Carter). 1.10m/Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Kandahar II (R Beecroft); 2, Mr Polo (O Loader); 3, For A Few Dollars More (H Berryman). 28 Apr: 11 & under/138cm 1, 3 tied. BEIB Jnr British Novice 1, Miss Abbeytown; 2, Mountain High (L Bunn). 1.05m jnr 1, Midnight Man (G Horsley); 2, Stormy Affair II (H Davis); 3, Seaborough Tristar. national 138cm 1, Celtic Wysteria (J Shackleton); 2, Stormy Affair II; 3, Maltstreet Special. Blue Chip Jnr Newcomers 1, Penrhos Pippa (L Pheasant). Squibb &Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, 7 tied.

HOLMSIDE ARENA Co Durham, 27-28 April

tiny tots/midgets 1, Kalevan Tinkerbelle (N Cairns). BEIB Jnr British Novice 1, Mr Simpson (A Valks); 2, Palesides Harlequin (V Roberts); 3, Total Chaos (K Smith). Scope Jnr Novice 1, 3 tied. Blue Chip Jnr Newcomers 1, Arjay (R Walker); 2, April Star (C Bolster). 1m jnr 1, Guinness Special (D Neilson); 2, Royal Declan (A Valks); 3, Cara Lucky Strike (C Jackson). jnr progressive 1, Kitsmill Galaxy (E Harrison); 2, Cinderella Rockafella (S Lincoln); 3, Mr Simpson. Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, Kale Kathy (E Galbraith); 2, Forge Freeway (J Pringle). national 128cm 1, Micklow Rapidash (D Neilson). national 138cm 1, Royal Declan; 2eq, Cara Lucky Strike, Guinness Special & Golden Fortune (R Farmer). 28 Apr: Charles Owen British Novice 1, Mister McBeth (A Cowan); 2, Quayside Causeway (J Dixon); 3, McCartney (K McVittie). Equimax Discovery 1, Vandermare (P Dodds); 2, Lukes Familiar (D Heron); 3, Tullyoran (J McElroy). DMS Novice 1, Ad Lib Again (S Wright); 2, Pride Of Justice (D Heron); 3, Foiled Again (B Meek). Great Leighs Newcomers 1, Wonderful Life (D Mewse); 2, Paradiso D (P Wilson); 3, Gaelic Vanilla (S Nurse). BEIB Members Cup 1, Gibside Sarleen (A Mills); 2, Florentino II (H Swailes); 3, Hamilton Poppet (E Wright). Stable Express 1.15m1, Lady Boss (K Leak); 2, Meadowcroft Midget (A Mills); 3, Gibside Sarleen. Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Lady Boss; 2, Donau Graffin (l Glendinning); 3, Just Flint (R Shields). URL/Stable Express 1.25m 1, Nippon (P Wilson); 2, DJA’s Soft Touch (D Mewse); 3, Dovecote Jilly (A Cowan).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 27-28 April

Great Leighs Newcomers 1, Elegant C (J Mincher); 2, Paint The Town II (K Jackaman); 3, Pica Colour (P Kelly). 1.10m 1, King Murphy (G Burchmore); 2, Temple What A Flash (J Renwick); 3, Arctic Cruise (A Clutterbuck). Milton qual 1eq, Elegant C, Carnaval Dance (L Pimblett) & Another Artist (C Allan). Olympic Starspotters 1, 6 tied. Riverside Air Conditioning B&C 1, Cushty (J Renwick); 2, Platinum (K Brown); 3, Fedora (D Brown). URL/Stable Express 1.25m 1, Gold Horizon (A Lewis); 2, Insider; 3, Qutie (T Davies). Scope 1.35m 1, Tomboy (K Brown); 2, La Clochette (L Abraham); 3, Maritime Boy (A Clutterbuck). 28 Apr: Charles Owen British Novice 1, Sherwin (P Walton); 2, Foxglove Snap To It (S Anthony); 3, Irish Kieri (S Thelwall). 1m 1, Helio (H Watchorn); 2, Eastminster Highlight (D Scott-Garrett); 3, Dash For Cash II (N Maxted-Massey). Equimax Discovery 1, Phoenix Verchuska (D Scott-Garrett); 2, Big Mystery (M Fursdon); 3, Hamilton Star (E McClelland). A4 1, Temple Springer (K Watts); 2, Glenhawk Fraser (C-L Dubbin); 3, Premier Rendezvous (M Fursdon). Great Leighs Newcomers 1, Pugau (M Hoffman); 2, Shulamyth (S Walton); 3, Bullands Sandival (K Milczarek). URL/Stable Express 1.15m 1, Kino Du Radoux; 2, Mississippi B (C Sims); 3, Durhams Town (J Sutton).

REDPOST, Totnes, Devon 27-28 April

Equimax Discovery 1, Foxhill III (J Tuff); 2, Contraband Ruler (A James); 3, Brimleys Night Owl (J Maslin). Bath & West Novice Qualifier 1, Marco (MOrzazewska); 2, Lando (E Oakley); 3, Kestor (M Scarr). Horse and Hound Foxhunter 1, Lando; 2, Prince Farn (V Done); 3, Diamonds Are (S Williams). Bath & West Open Championship qualifier/1.30 Open/Breeders Cup 1, Laughton James (C James); 2, Bodiceas Revenge (A Ellery); 3, Celtic Manor Euphoria (G Cranton). Bath & West Grade C qualifier/Open 1, Belsford Spirit (J Tuff); 2, Ace Korrall (A Crane); 3, Grannex (S Williams). The Portman Building Society Westcountry Winter Grand Prix Open 1.40 final 1, Cavy’s Boy (S Williams); 2, Laughton James; 3, Emerald Spirit (S Rosewell). Charles Owen British Novice Troid (J Webb); 2, Eeentwee Luckee (J Humphrey); 3, Havana IV (H Harris). Great Leighs Newcomers 1, Miss Way (M Marino); 2, JD Breakpoint (A Ellery); 3, Brimley Fedora (J Maslin). BEIB Jnr British Novice 1, Aptor Oceana (B Walker); 2, Arthur Pendragon (H Webb); 3, Bowcastle Mendip (L J Dale). Jnr Small Open 1, Snorter (L Fishwick); 2, Abbas Liberty Belle (L Egginton); 3, Micky Finn III (H Frost). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Toyd Zeppy (S Rowcliffe); 2, AJ Dibberford Showtime (J Hann); 3, Anfil Don (L Egginton). Squibb and Davies National Jnr Foxhunter 1, LJ’s Virtual Reality (L JDale); 2, Woodhouse Captain (G Hann); 3, Darby’s Knapp (S Rowcliffe). Jnr 1.15 Open 1, Trebo Willerbrook (J Davis); 2, Drysgood Dream (R Wrey). Horse & Hound Foxhunter 1, No Wise Cracks (J Paul); 2, Diamond Are; 3, Lando. 1.20 Open 1, S J Coffin (Playboy V). Open A4 1, Luxbay JSJ (S Arkell); 2, Caerleon (V Lynden); 3, Giro Tiller (J Storrie). The Easibed 1.30 Classic Final 1, Laughton James; 2, Saintly Scholar (M Orzazewska); 3, Pippadora (M Orzazewska). South West Adult Championship 1, Halifax (J Renwick); 2, Laura’s Choice (G Fletcher); 3, Watussi (J Renwick). The Stable Express 1.15 Open qualifier 1, Fading Grey (S Wakeham); 2, Mistral Force Ten (J Tuff); 3, L Pimblett (Mr Quiqley). Charles Owen British Novice 1, Little Buddha (SOakley); 2, Miss House Mouse (H Bishop); 3, Penmount Paddy (A Ellery). Equimax Discovery 1, Contraband Ruler (A James); 2, Devon Flagship (S Rogers); 3, Penmount Paddy. Great Leigh Newcomers 1, Dutch Lady (G Wonnacott); 2, Radius (J Rosewell); 3, Dibberford PC Bob (J Gregory). 1.10m Members 1, Fading Grey; 2, Just Tommy (H Webb); 3, Valesco (A James).

AREA 28 Norwich, Norfolk, 28 April

Charles Owen British Novice 1, The Wandering (R Otway); 2, Blackthorn Easter (R Sewell); 3, Emma Can (C Smith). Equimax Discovery 1, Harry Hedgehog (A Mackenzie); 2, Bessie Ford (A Mackenzie); 3, My Irish Fellow (K Johnson).Gt Leighs Newcomers 1, Dennington (M Holden); 2, Marshonelle My Hilary (Y Beare); 3, Maple Dancer (P Howard).Emma Easton 1.10m Members 1, Symphony Red (A Peruzzi-Smith); 2, Rusedski (L Newson); 3, Papa Echo (K Beales).Horse & Hound Foxhunter/1.20 Members 1, Robocop (A Strawson); 2, Johnny Five (S Gardner); 3, Maigret (L Merrett).0.80m Jnr Open 1, Woodhouse Half & Half (S Strawson); 2, A Touch Of Spice II (C Woodcock); 3, Fagan Bay (S Strawson).BEIB Jnr Novice 1, Maryland Sweetheart (C Kidd).Blue Chip Jnr Newcomers 1, Ambers Moonfleet Rocket (R Otway); 2, Bally Frugal (K Cosgrove).Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m 1, Woodhouse Half & Half; 2, Fagan Bay.Jnr Members Cup 1, Kelly’s Magical Mist (C Ellis); 2, A Touch Of Spice II.

RICHMOND EC Breckenborough, 28 April

10 & under 1, 7 tied. sml pony 1, Royal Declan (A Valks); 2 & 3, Bay Street Blues & Blackberry Whip (H McKie). BEIBJnr Novice 1, Not Marton Boy (M Kent); 2, Abbey G (D Sanders); 3, Wait For The Will (W Whitford). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Celtic Fusion (S Robinson); 2, Forge Freeway (J Pringle); 3, Tarmy II (A Soar). jnr 1m 1, Diana’s Memory (H Webb); 2, Kerry’s Kate (V Kerry); 3, Esselle (S Robinson). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Celtic Fusion; 2, Regal Lady (A Soar); 3, Kaleburn (H Rayner). jnr members cup 1, Darraks Babe (S Ward); 2, Esselle. 1.15m jnr 1, Little Irish Lad (S Robinson).

WARREN FARM Formby, Merseyside, 28 April

Equimax Discovery 1, Sporting Charisma (K Stuart); 2, Leonardo Van Der Hell (K Shore); 3, Brookhouse Breezer (R Becconsall). Great Leighs Newcomers 1, Sporting Charisma; 2, Dolly Mixture II (L Greenwood); 3, Hawthorn Lad (K Shore). Horse & Hound Foxhunter 1, Tions Ruse (D Ryder); 2, O’Dielle (S Ryan). 1.20m 1, Provincial Broker (J Daly); 2, D Magician (J McGlory); 3, Rare Team (G Pollard). 1.30m 1, Lynn (M Dawes); 2, Carolla W (J Knox); 3, Rose Cottage King (K Shore). Charles Owen British Novice 1, Gold Leigh (J Greenwood); 2, Gollom (M Smith); 3, Time To Talk (M Lawrence). 1m 1, Ben De Lisi (A Millin); 2, Stop The Music (A Edwards); 3, Made To Measure (J Smith). BEIB Members Cup 1, Rare Team; 2, Stop The Music.