ARENA UK Grantham, Lincs, 6-7 April

BADGWORTH ARENA Badgworth, Somerset, 1 April

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 7 April

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 7 April

BRYN DERW Caernarvon, Gwynedd, 7 April

COLLEGE EC, Beds, Keysoe, 6-7 April

EXETER EC Poltimore, Essex, 6-7 April

CROCKSTEAD PARK EC Halland, Sussex, 4 April

GLENEAGLES FESTIVAL Auchterarder, Perthshire, 5-7 April

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 7 April

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 2 April

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 5-7 April

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 3 April

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 6-7 April

SCOTTISH JUNIOR Fenwick, Ayrshire, 5-7 April

STAINSBY GRANGE Thornaby, Cleveland, 7 April

THORPE GRANGE Lincoln, Lincs 7 April

WESTFIELD PARK S Yorks 7 April

WINTER A&B CHAMPIONSHIPS Braintree, Essex, 4-6 April

BADGWORTH ARENA Badgworth, Somerset, 1 April

Charles Owen British Novice.– 1 & 2, Millwood Polly & Millwood Anoltze (A Miller); 3, Le Panther (M Young). 1m– 1 & 2, Mystic Echo & Timeless Classic (A James); 3, Mustang Sally II (W Foot). 1.05m.– 1, Harlem Knight (H Vallender); 2, Medium Rare (S Jarman); 3, Wenderris Pilot (J Merrett). Great Leighs Newcomers.– 1, Miss Way (M Marino); 2, Bold Colours (J Priest); 3, Celtic Ambition (J Killin). 1.15m.– 1, Tamarin(N Coles); 2, Lindegards Fakiir (L Elkins); 3, Harlem Knight. 1.25m select.– 1, Pippadora (M Orzazewska); 2, It’s Icarus (M Marino); 3, Kartouch (B Ford).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 2 April

British novice 1, Irrational Exuberance (K Mason); 2, Tartan Tottie (C Neilsson Henderson); 3, Redwood Copperfield (K Moore). discovery 1, Elegant C; 2, Delta Librae (A Hanson); 3, TLC Brandysnap (K de Graaff). 1.05m 1, Bullands Musette; 2, Reflex Diamond King (J Wilkins); 3, Robin Hood II. newcomers 1, Soniek (S Lane). 1.15m A4 1, Robin Hood II; 2, Artic Cruise; 3, Phoenix Prestige (J Renwick). Foxhunter 1, Tosselli Van De Zuuthoeve (S Barker); 2, Born To Boogie (J Lister). 1.25m 1, Phoenix Prestige; 2, Colorado (J Renwick).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 3 April

1m 1, Vinnie (J Egmore); 2, Lemar (S Reeve-Young); 3, Fleur (S Aston). newcomers 1, EllieB (N Boulter); 2, Broadstone Ladybird (N Lightfoot); 3, Madame Butterfly (N Fiddes). Foxhunter 1, Miss Ireland (J Renwick); 2, Coeur (S Reeve-Young); 3, Ellie B. 1.25m 1, Masterlock (P Miller); 2 & 3, Chief Trooper & Coeur (S Reeve-Young). 1.30m 1, Brookend Fuehrer (J Renwick); 2, Southern Major (M Dorgan); 3, Chief Trooper.

CROCKSTEAD PARK EC Halland, Sussex, 4 April

11 & under/tiny tots 1 & 2, Bally Deep In Disguise & PJ Picachue (KM Randall). jnr British novice 1, Tidge (R Parkes); 2, Piglet (B Howell); 3, Top Star Surprise (P Howell). jnr 1.05m 1, For A Few Dollars More (H Berryman); 2, Silverlea Rozen Cavalier (EJ Moore); 3, Seaborough Tristar (L Pheasant). jnr newcomers 1, Master Benson II (R Patty); 2, Little Hawkwind (L Berryman). jnr foxhunter 1, For A Few Dollars More. 1.10m 1, Flaxlands Archelous (E J Moore); 2, Scarlet Adventure (C Saunders). 1.15m 1 & 3, Okehurst Showman & PJ Barcelona (E J Moore); 2, Red Of Haynes (C Saunders). 148cm 1, Red Of Haynes; 2, Okehurst Showman; 3, Scarlet Adventure.

WINTER A&B CHAMPIONSHIPS Braintree, Essex, 4-6 April

Newcomers 1, Tacha De Geer (C Moyce); 2, Mayday (H Stennett); 3, Llertta’s Cher Delight (J Attrell). Milton 5-y-o/Olympic Star Spotters 1, 8 tied. Foxhunter 1, Hombline De Letang (C Hanley); 2, Nicole II (L Murphy); 3, Idle Wild (J Lister). 1.25m 1 & 2, The Showgirl & Retreats She’s A Lady (V Young); 3, Gold Horizon (A Lewis). 1.30m 1, Hotline (E Whitaker); 2, Coronne (R Hill); 3, Buddy Bunn (R Ockendon-Day). 5 Apr: Milton 5-y-ol/Olympic Star Spotters 1, 6 tied. Horse & Hound Foxhunter 1, Hombline De Letang (C Hanley); 2 & 3, Idle Wild & Pagena (B Twomey). 1.25m 1, What A Business (A Trickett); 2, Larius (G Dickens); 3, Ramiro (R Whitaker). Winter A&B Under-21 ch 1 & 2, Selectra & Hotline (E Whitaker); 3, Scarlett II (R Hill). 1.40m 1, Temple Croesus (R Whitaker); 2, Puerto Rico (T Newman); 3, Quickstar VT Schaaphof (R Willis). 6 Apr: Milton 5-y-o/Olympic Star Spotters 1, Pjort (C Moyce); 2, Orpa (L McLachlan) & Pagena. A4 1, Toy (L McLachlan); 2, Mandingo (B Dunning); 3, Carlsson (G Billington). Winter A&B Under-18 ch 1, Colour Of Life (E Whitaker); 2 & 3, Make Haste & Daninos (L Pavitt). Winter A&B Grand Prix 1, Lord Liberty W (R Whitaker); 2, Back In Business (M Watson); 3, Halifax (C Collins).

GLENEAGLES FESTIVAL Auchterarder, Perthshire, 5-7 April

discovery 1, WF Another Dollar (D Shaw); 2, WS High Rise (M Hendry); 3, Jovantin (L Alston). inter nations qual 1, Windmere Teidi (M Doyle); 2, Pendora (A Wilson); 3, Miniature Free Flow (L Morton). newcomers 1, The Eulogy (C Lindsay); 2, Montero II (N Jennings); 3, Anique Jamelia (L Bonthrone). Foxhunter 1, The Auctioneer (A Hamilton); 2, Summer Cruise (C Richardson); 3, Night Lux (D Duffin). 1.25m 1, Wish for A Chance (L Jamieson); 2, B Dynamic (R Brady); 3, Here’s Jack (D Duffin). B&C 1, Teddy Bear II (A Craig); 2, MC Diamond (I Warnock); 3, Castlehill Reiver (L Brash). 1.30m 1, Mega Chance (I Warnock); 2, Wish For A Chance; 3, Sanbucca Baby (A Craig). 6 Apr: discovery 1, STB McCoist (C Walker); 2, Burnbank Cavalier (M Murray); 3, Gymnastique (A White). newcomers 1, Barmekin Breeze (J Leckie); 2, Lady Diamond II (D Andrews); 3, Burnbank Cavalier (M Murray). Foxhunter 1, Trigamatic (K Fitzgerald); 2, Lady Diamond II; 3, Ouzzo (D Andrews). 1.25m 1, Sanbucca Baby; 2, Travis Roma (L Johnstone); 3, Temple Flash Harry (D Duffin). grade C 1eq, Night Lux & Port Loyal (V Christie); 3, Diamond Hills (R Gilchrist). B&C 1, India Mia (C Richardson); 2, Castlehill Reiver; 3, Cavalier Belle (N Jennings). 1.40m 1, Douma (G Lovegrove); 2, Wright Or Wrong (L Babes); 3, Mr Marnix (N Coupe). 7 Apr: Discovery ch 1, Montero II; 2, Vinnie The Villain (T Carruthers); 3, Jovantin. Futurity ch 1, Ngauruhoe (S Low Mitchell); 2, Sumerhill Let’s Dance (S Linford); 3, Niolet (N Jennings). Braveheart Classic 1, Ngauruhoe; 2, Lady Diamond II; 3, Donna Z (J Dawson). 1.25m ch 1, Tannaghill (R McCrea); 2, B Dynamic; 3, Wish For AChance. grand prix 1, B Dynamic; 2, Ludwig H (A Hamilton); 3, Here’s Jack.

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 5-7 April

138cm warm-up 1, Foxy Basil Brush (K Smith); 2, Kosmic King (C Bailey). national 138cm 1, Foxy Basil Brush; 2, Kosmic King. jnr British novice 1, It’s Chelsea (K Smith); 2, Snow (S Goding); 3, Sleepybrook (E Hancox). jnr newcomers 1, Ballysid; 2, Millersford Hugo (B Mantel); 3, Sheridans Archangel. 1.10m/jnr Foxhunter 1 & 2, The Katapult & Ballysid (L Louden); 3, Sheridans Archangel. jnr intermediate 1 & 2, Paddioco & Prize Lady (L Mantel). 6 Apr: Golden Bear Tiny Tots 1, 6 tied. 128/138cm 1, Little Bobby (H Arnold); 2, Ashbrook Lad (Z Adams); 3, Celtic Wysteria (J Shackleton). national 138cm 1, Foxy Basil Brush; 2, Celtic Wysteria. jnr British novice 1, A Touch Of Midas (K McCarthy); 2, Snow; 3, Mystery Music Master (L Stonestreet). jnr newcomers 1, Ballysid; 2, Sheridans Archangel; 3, Quaysider (N Sewell). jnr Foxhunter 1, Vuitton (L Maybin); 2, Ballysid; 3, It’s Celsea. 1.10m jnr 1, Okehurst Showman (E-J Moore); 2, The Katapult; 3, Titamour (R Beecroft). jnr intermediate 1, Landown Three’s Are Wild (H Bohringer); 2, Okehurst Showman; 3, Mr Amontilano. 7 Apr: primary 1eq, Youngs Highland Robbie (C Bailey), Celtic Wysteria, Rakewood Goldsmith (B Doostdar) & Highlings Greenacres Blueprint (J Loader). narional 138cm 1, Rakewood Goldsmith; 2, Celtic Wysteria. jnr British novice 1, It’s Himself (N Sewell); 2, The Original Nice Guy (R Smart); 3, A Touch Of Midas. jnr newcomers 1, Vuitton; 2, It’s Himself; 3, Ballysid. jnr Foxhunter 1, Vuitton; 2, Forget Me Knot. 1.10m jnr 1 & 2, The Katapult & Miss China Black (L Louden); 3, West-side Chelemar Marchaise (M Gale). 148cm ch 1, New York Spritzer (L Pavitt); 2, The Goose (M Gale); 3, Okehurst Showman.

SCOTTISH JUNIOR Fenwick, Ayrshire, 5-7 April

11 & Under 1, FlyingFortune (M Crawford); 2, Cappagh Misty (P Allen); 3, Bowes King Edward (A Kelly). mighty midgets 1, 7 tied. jnr newcomers 1, Miss Inferno (T Shearer); 2, C’s Surprise (C McNaughton); 3, Tick Tock Tiger (J Newnham). 1m jnr 1, Essadin (S Babes); 2, Bowes King Edward (S Lincoln); 3, Little Irish Frost (R Walker). national 128cm/RHS qual 1, Midnight Dynamite (M Baillie); 2, Sligo Lucky (D Neilson); 3, Silver Wonder (C Miller). national 138cm/RHS qual 1, Colour Code (C Mowbray); 2, Mr Blue (A Mizon); 3, Lakeland Little Cracker (C Mowbray). 148cm 1, Top Knotch III (E Docherty); 2, Justa Nuther Fred (A Mizon); 3, Mr Rubix (L Thomson). 6 Apr: 11 & under 1, Cappagh Misty; 2, Merrygo Zita (L Ferguson); 3, Superstar A Touch Above (L Ferguson). mighty midgets 1, 11 tied. 128/138cm 1, Lakeland Little Cracker; 2, Shreddar (M Sampson); 3, Wizzadoras Dream (C McNaughton). national 128cm/RHS qual 1, Midnight Dynamite; 2, Dickens(A Kelly); 3, Corralass (E Bell). national 138cm/RHS qual 1, Colour Code; 2, Guinness Special (D Neilson); 3, Miss Congeniality (M Sampson). 1m jnr/jnr newcomers 1, Barbarian Black Boy (R Cottam); 2, Bowes Cemtex (N Robb); 3, Darraks Babe (S Ward). RHS JC 1 & 2, Lakeland Little Classic & Lakeland Little Wonder (R Cottam); 3, Tick Tock Tiger. 148cm 1, Mystery Music (E Docherty); 2, Mr Swampy (D Smith); 3, Top Knotch III. 2-fence challenge 1, CJ’s Kemosabi (A Mizon), 2, Mr Rubix; 3eq, C’s Surprise & Weavers Legacy (T Shearer). 7 Apr: jnr 90cm 1, Loisdubh (H Haig); 2, Kosmic Kate (E Bell); 3, Midnight Casanova (C Barr). 11 & under grand prix 1, Flying Fortune; 2, Willow The Wisp (M Crawford);3, Cappagh Misty. jnr newcomers grand prix 1, Royal Flash (L Thomson); 2, Tick Tock Tiger; 3, Arjay (R Walker). 1.05m jnr 1, Applejax Mr Ed (D Smith); 2, Willow Park Rif Raf (J Newnham); 3, Lakeland Little Wonder. JC grand prix 1, Grasshopper Pop (N Robb); 2, Applejax Solitaire (D Smith); 3, Lakeland Little Classic. 128cm grand prix 1, Dickens (A Kelly); 2, Little Bounce (A Kelly); 3, Midnight Dynamite. 138cm grand prix 1, Lakeland Little Cracker; 2, Mr Blue; 3, Miss Congeniality. 148cm grand prix 1, Mystery Music; 2, CJ’s Kemosabi; 3, Top Knotch III.

ARENA UK Grantham, Lincs, 6-7 April

Charles Owen British Novice.-1, Lord Tennyson (S Roe); 2, Escalator (M Potter); 3, Notoriety (C Taylor). Equimax Discovery.– 1, Take Time (K Fuller); 2, Camray Comrade (A Strawson); 3, Blofeld (A Bell). Milton 5-y-o/Olympic Star Spotters.– 1, 8 tied. Great Leighs Newcomers.– 1, Limburg II (L Parkinson); 2, Light Airs (A Strawson); 3, Mu’s Special Dram (L Trundley). BEIB Members Cup.– 1, OTT Oscar (M Foley); 2, Jo Burg (R Underwood); 3, Easton Promise (K Partrick). 1.20m members cup.– 1, Ashgrove Laughtons Pet (S Shaw); 2, Naomie (J Askew); 3, My Life (T Conyers). Horse & Hound Foxhunter.– 1, Salie Van Corde (A Saywell); 2, Just Another Buck (T Liddle); 3, Newsflash (N Tinworth). 1.25m.– 1, Royal Dane II (A Pacheco); 2, Silk (S Neads); 3, Dawn Cracker (T Liddle). 1.30m.– 1, Abalone Cracker (M Kyle); 2, Carneville (M Lanni); 3, Magic Darco (A Saywell). 7 Apr: Charles Owen British Novice.– 1, Escalator; 2, Supervision (E Watson); 3, Fairviews Charlie Brown (J Ross). Equimax Discovery.– 1, Miss Illustrious (A Strawson); 2, Lemar Cruise (A Savage); 3, Palermo II (S Watson). Milton 5-y-o/Olympic Star Spotters.– 1, 10 tied. Great Leighs Newcomers.– 1, Mocambo (M Moore); 2, Light Airs; 3, Running On Red (A Thompson). BEIB Members Cup.– 1, Robo Cop (A Strawson); 2, Hawthorn Sierra (T O’Hara); 3, Nocturnal (Z Day). Horse & Hound Foxhunter.– 1, Idle Wild II (B Twomey); 2, Blarney Spice (C Healey); 3, Jo Burg. 1.20m members cup.– 1, Robo Cop; 2, Retreats Uppercut (C Robertson). 1.25m.– 1, Miss D II (C Healey); 2, Arianna (J Barton); 3, Castle Anna (L Brennan). 1.30m.– 1, Handels Messiah (A Pacheco); 2, Archdale (L Trundley); 3, Contendra (D Lampard).

COLLEGE EC, Beds, Keysoe, 6-7 April

British Novice1, Dancing D’Artagnan (E Cross);2, B All Over (G Simpson);3, Nuliet (A Heath).discovery1, Ivors Rose (R Dyer);2, Ballachullish (T Fray);3, Clover Gorse (R Owen).1.05m Open1, Trebuchet (S Grieve);2, Miss Modena (J Norris);3, Its Tiger Tim (J Balchin).newcomers1, Miss Modena (J Norris);2, Peppermill (S Harvey);3, Ballachullish (T Fray).Foxhunter1, Madame Butterfly (N Fiddes);2, Master Ludo (A F Jones).B & C handicap1, Bold Reality (J Sizer).7 Apr: British Novice1, The Wondering Woozlewun (R Otway);2, Beaumont Blue (K Lydiard);3, Milly Filly (P Smith).discovery1, Esprit du Chene (R Barton);2, Belle du Chene (R Barton);3, The Wondering Woozlewun (R Otway).1.05m Open1, Showbiz (C Wisby-Brown);2, Cavallo Nero (M Smith);3, Lund de Terrine (V Pepper).Newcomers1, Shulamyth (S Walton);2, Simply Sooty II (D Harrison);3, Carminay (J Smith).1.10 Members Cup1, Fallowfield Mr Plod (R Collins);2, Georgefields Amber Diamond (F Christian);3, J’ippie (P Howard).Foxhunter/1.20m1, J’ippie;2, Time Will Tell III (M Wallis).

EXETER EC Poltimore, Essex, 6-7 April

Charles Owen British Novice.– 1, Cezanne (H Finch); 2, Rosy Rumour (S Childs); 3, Magoury Star (L Trendall). Equimax Discovery.– 1, Foxham Formlyn (E Kenney-Herbert); 2, Maquarie Spring (R Gardner); 3, Master Crayford (J Sillifant). 1.05m.– 1, Just Dan (K Bisson); 2, Fergal Keen (T Kuszek); 3, Vague Impression (J Rosewell). Great Leighs Newcomers/1.10m.– 1, Nobel Max (L Pinney); 2, Get A Grip (J Rosewell); 3, Ganton Rufus (C Rushworth). Horse & Hound Foxhunter/1.20m.– 1, Take Note (S Oakley); 2, Nobel Max; 3, Kestor (M Scarr). 7 Apr: Charles Owen British Novice.– 1, Rapps Vanilla Ice (A Brake); 2, Sweet William (R Neave); 3, Opera Eclipse (A Gregory). Equimax Discovery.– 1, Millwood Miss Ballistic (A Miller); 2, Barney Rebel (L Dixon); 3, Victoria III (R Neave). 1.05m.– 1, Cotts Glendale (L Baker); 2, O’Ryan Himself (J Blackburn); 3, Princess Butterfly (J Clements). BEIB Members Cup.– 1, Chinook Lucerne (S Peck); 2, Hollys Folly (J Rosewell); 3, General Leev-e (J Spiller). 1.15m.– 1, Valesco (A James); 2, Lanterns Della Rose (S Eames); 3, Alvescot Peppermint (E Mitchell).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 6-7 April

90cm 1, Business Girl (T Burchmore); 2, Bubaday (D Mattock); 3, Goldwyn (J Brown). 1m 1, Negd (L Burchmore); 2, Business Girl; 3, Lonora (J Whinnett). 1.05m 1, Negd; 2, Opposition GB (SButchart); 3, Technic (M Keen). 1.10m 1 & 2, Corodino K & Chief Trooper (S Reeve-Young); 3, Fergus Boots (R Hendry). 7 Apr: British novice 1, Langton Gold Dust (T Fakih); 2, Charterlands Teddy Edward (J Davis); 3, The Kestrel (D Pike).discovery 1, Artist Fox (P Kelly); 2, Lady Stargazer (C Sadler); 3, Rookhill Star (G Burchmore). 1.05m 1 & 3, Little Voice & Singita (P Spivey); 2, Opposition GB. 1.15m 1, Market Wonder (A Hardie); 2 & 3, Little Voice & Singita. 1.25m 1, Singita; 2, Booco (C Nash); 3, Corodino K.

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 7 April

Charles Owen British Novice.– 1, Abbey’s Accolade (D McNulty); 2, Vivachi Viva (N Garner). Equimax Discovery.– 1, CC’s Bridget (L Cliburn); 2, Touch Of Class (D Jenkinson); 3, Taxes (A Bolton). 1.05m.– 1, Archers Valentino (T Baker); 2, It’s Showgirl (E Tough); 3, Hendy’s Pride (J Kaye). Great Leighs Newcomers/1.10m.– 1, Caressa (E Fletcher); 2, Pavot (D McNulty); 3, Glenmorangie (P Murphy). Horse & Hound Foxhunter/1.20m.– 1, Gion (C Shepherd); 2, Kingston De Morzaine (K Douglas); 3, Huntingtown (N Martin).

BLEWBURY CENTRE Blewbury, Oxon, 7 April

BEIB Jnr British Novice.– 1, Grovelys Tafferell (L Hall); 2, Simply Rose (E Ashworth); 3, Chevron Chantilly Lace (B Hockham). Scope Jnr Progressive.– 1, Irish Rosebud (K Brookes); 2, Sportsfield Wild Teasel (J Honey); 3, Frankly its Magic (A Measor). sml jnr open.– 1, EMR Catato (K Neath); 2, Floating Change (L Wade); 3, Sannan Valley Piccolo (M Townsend). Scope Jnr Adventurer.– 1, Nik Nak Paddywack (F Ball); 2, Sportsfield Wild Teasel; 3, Irish Angel Delight (A Measor). Credit & Business Systems 1.15m Jnr Select.– 1, Girls Knight (L Kelly); 2, Billy Don’t Be A Hero (C Spence); 3, Dibberford William (E Foot). jnr intermediate.– 1, Girls Knight; 2, Floating Change; 3, Lady Ashfield (J Kington).

BRYN DERW Caernarvon, Gwynedd, 7 April

BEIB Jnr British Novice.– 1, Andersons Midnight Express (C Roberts); 2, Mr Lovable (N Tidswell); 3, Foryd Celt (J January). 90cm jnr.– 1, What A Knight (AEvans); 2, Hayley Bop (H Lowry); 3, Devilish Dan (S Owens). Blue Chip Jnr Newcomers.– 1, Bryteg Caramel Cream (T Chambers); 2, DJ’s Gold Digger (D Hughes); 3, The Harrier (A Evans). 1m jnr.– 1, Black Fancy (D Hughes); 2, What A Knight; 3, Absolute Commanche (N Jones). Charles Owen British Novice.– 1, Auburn Clover (M Morris); 2, Bally Pukka (T Pritchard); 3, Just Ginelli (J Dale-Frost). Equimax Discovery.– 1, It’s Rock On Tommy (C Owen); 2, Auburn Clover; 3, Just Ginelli. sml open.– 1, In So Far (T Pritchard); 2, It’s Rock On Tommy; 3, Gaelic Rebel (N Pritchard). Great Leighs Newcomers.– 1, Rossmore Cover Girl (T French); 2, Simpson Too (C Carnall); 3, Aristocratic Princess Rose (C Owens). BEIB Members Cup.– 1, Powhattan (T French); 2, Cymran Sands (C Carnall); 3, Ready Steady Go (W Bartley-Hughes).

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 7 April

Charles Owen British Novice 1, Woodlands Black Bear (A Beeson); 2, Sweet Devonshire Lad (C Savage-Roberts); 3, Matfield Magician (M Gibbs). Equimax Discovery 1, Louisianna Bay (N Triggs); 2, The Procrastinator (T Westrom); 3, Sweet Ballyduff (C Savage-Roberts). 1m 1 & 3, Ima Sambo & Eastminster Sailor (D Scott-Garrett); 2, Semi Sonic (L Parnham). 1.05m 1, Eagle Springs (A Cullen); 2 & 3, Shannondale Showman & Hello Dolly (S Cronin). 1.20m/Horse & Hound Foxhunter 1, Living Colour (B Dove).

STAINSBY GRANGE Thornaby, Cleveland, 7 April

Charles Owen British Novice.– 1, King Cocoa (R Collinson); 2, Thinford Whalebone (J Thompson); 3, Stainsby Multivision (E Denton). Equimax Discovery.– 1, Thinford Whalebone; 2, VJ Jester (A Fielder); 3, Crackenthorpe Jamboree (C Chappelhow). Great Leighs Newcomers.– 1, Winter Fair II (S Murray); 2, Royal Blood (R Shields); 3, Phantasy (L Walby). BEIB Members Cup.– 1, Lingmoor (S Holland); 2, Hamilton Poppet (E Wright); 3, DJA’s Soft Touch (D Mewse). open.– 1, Dovecote Jilly (A Cowan); 2, Stainsby Don Edwardo (J Tanfield); 3, Broken Rule (J Picken).

THORPE GRANGE Lincoln, Lincs 7 April

0.80M Open 1, Oddy (R Roe); 2, Bowes Portland Lad (H Hutchinson); 3, Touch of Paradise (E Hartley).BEIB British Novice 1, My Boy Rocky (A Monks); 2, Cecilia (I Roe); 3, Rock Jay Wacky (S Pywell).1M Open 1, Touch of Paradise; 2, Oddy; 3, Blackberry Whip (H McCaie). Blue Chip Feed Balancer Newcomers 1,Carmel (H Roe); 2, Muffin Millar (L Boardman); 3, Ryans Way (S Jimmison). 1.05M Open 1,Eastfields Pride (T Grantham); 2, Pink Champagne (B Martin); 3, Just Billy Whizz (M Thompson). Squib& Davies Foxhunter 1, Winters Wish (K Brown); 2, Rathshallagh Flash (M Thompson); 3, Just Billy Whizz.

WESTFIELD PARK S Yorks. 7 April

Tiny tots 1eq, Priory Little Star & Flinor Songbird (E Stoker); Little Missy (A Prime). Scope Primary 1eq, Odd Socks II (L Gee); Madame Sin II (J Sizer); Just Cyber Space & Ger Ready Freddie (O Liliey). national 128cms Q 1, Just Cyber Space: 2, Flinor Songbird. national 138cms Q 1, Mystic Starlite Express (W Whitaker); 2, Starz Stardust (F Davison); 3, Bowes Acrobat (E Snape). BEIB Jnr British Novice 1, Kerry’s Kate (V Kerry); 2, Lord Of The Rings (M McCaffrey); 3, Lifes High Hopes (J Clayton). Blue Chip Feed Balancer Jnr Newcomers 1, Just Freddie (M Elliott); 2, Kerry’s Kate; 3, That’s The Way (E Whitaker). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, That’s The Way (E Whitaker); 2, Mill Road Alex (J Whitaker).