WESTON & BANWELL HARRIERS
Cothelstone, Wednesday, 17 May (Firm with a loose surface)

1387. Hunt Members, 12st

1 Chita’s Flight (Busy Flight) (Ron Treloggen), 7a, fav J Barnes

Also: Captain Kelway (pu), Hallem Hall (ur). 3 ran. . 6min 33.0s. SP: 1-7. (Weston & Banwell Harriers).

1388. CA Club Members (Nov Rdrs) 7yo+, 12st

1 Jalons Star (IRE) (Eagle Eyed (USA)) (Nicky Frost), fav B Robarts
2 Polka (Victor Greenway) J Guerriero
3 Puzzleman (Simon Wheeler) S Wheeler

Also: Itworked (4), Sherbourne Guest (IRE) (5), bl, Euro Bob (IRE) (6), Slippery Friend (IRE) (7), Darkarrow (IRE) (pu), Maximus (IRE) (ur). 9 ran. 3l, 20l, 8l, 5l, 5l, 5l. 6min 28.0s. SP: 4-7. (Modbury Harriers).

1389. Restricted, 12st

1 General Blackthorn (General Gambul) (Norman Crouch) R Lee
2 Jafaro des Bois (FR) (Patrick Picton-Warlow), fav D Edwards
3 Frazers Fortune (Charles Cox) W Telfer

Also: Paris Latino (FR) (4), Back To Nature (IRE) (pu), Dursey Island (IRE) (pu), Flite of Araby (pu). 7 ran. 3l, 25l, nk. 6min 22.0s. SP: 4-1. (South & West Wilts).

1390. Mens Open, 12st

1 Classi Maureen (Among Men (USA)) (Stephen Hughes), 7a, fav R Woollacott
2 Beadnell Bay (John Dufosee) J Snowden
3 Machalini (Robin Butterworth) A Morley

Also: Love At Dawn (4), Machrihanish (pu), My Whisper (IRE) (pu), 7a, Suaverof (IRE) (pu). 7 ran. 25l, 7l, 8l. 6min 22.0s. SP: 4-6. (Llangeinor).

1391. Ladies Open, 11st

1 Saint Romble (FR) (Sassanian (USA)) (Philip Hobbs) Miss K Hobbs
2 Bobosh (David Lloyd) Mrs L Rowsell
3 Joyeux Royal (FR) (Chloe Roddick) Miss C Roddick

Also: Tyneham (4), fav, Polly Come Back (pu), bl, 7a, Snowtre (IRE) (pu). 6 ran. 6l, hd, 8l. 6min 22.4s. SP: 7-2. (Minehead Harriers (W.Somerset)).

1392. Confined, 12st

1 Fear Siuil (IRE) (Strong Gale) (Michael Blake) R Bliss
2 Sir William (Emely Thompson), 6x R Woollacott
3 Ellofamonkey (Alan Walter), 7a M Milne

Also: Elliot’s Choice (IRE) (4), 7a, General Claremont (IRE) (pu), fav, Magnemite (IRE) (f). 6 ran. 2l, 25l, 15l. 6min 34.0s. SP: 5-1. (Avon Vale).

1393. Open Maiden, 12st

1 Spread The Dream (Alflora (IRE)) (Guy Landau), fav R Burton
2 Hannah Bay (Deborah Treneer), 7a Miss A Mills
3 Milnstorm (IRE) (Marie McGuinness) J Guerriero

Also: Sharp Hand (4), Cantoris (5), Contrary King (6), Dun Aengus (pu), Fearless Daisy (pu), 7a, First Adare (IRE) (pu), Heartleys Quest (IRE) (pu), 7a, Hotfoot Harry (ro), Nadersquest (pu), South West Won (pu), bl, Throwaparty (pu). 14 ran. 15l, 4l, 15l, nk, 10l. 6min 28.0s. SP: EVENS. (South & West Wilts).