ADDINGTON MANOR EC, Addington, Bucks 8 Nov

AREA 39 Addington, Bucks, 11 Nov

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 10-11 Nov

GATE INN RC Solihull, Warks, 11 Nov

HAND EC, Clevedon, Avon, 10 Nov

KINGSTON MAURWARD, Dorchester, Dorset, 11 Nov

LIMES FARM EC 11 Nov

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 11 Nov

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 8 Nov

NORTHALLERTON EC, Yafforth, 11 Nov

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 11 Nov

PRESCOTT EC, Baschurch, Shropshire, 11 Nov

ROCKINGHAMPTON EC 11 Nov

ROWALLAN AC Fenwick, Ayrshire, 10-11 Nov

ROYAL LEISURE CENTRE, Henfield, Sussex, 10-11 Nov

SCOTTISH EQUI COMPLEX Lanark, Lanarkshire, 10-11 Nov

SOUTH VIEW EC Winsford, Cheshire, 10-11 Nov

STAINSBY GRANGE Thornaby, Cleveland, 11 Nov

THORPE GRANGE EC Lincoln, Lincs, 7 Nov

THORPE GRANGE EC Lincoln, Lincs, 11 Nov

WESTFIELD PARK EC Barnsley, 7 Nov

WESTFIELD PARK EC Barnsley, 11 Nov

THORPE GRANGE EC Lincoln, Lincs. 7 Nov

0.85 Open 1, One Derring (K Rimmer);2, Belinda Broomstick (L Brennan); 3, Mystical Misty (P Wingham). British novice 1, It’s Only Village Rumour (M Smith); 2, Mattersey (L Henson); 3, Kings Vella (L Mowbray). 1M Open 1, Gold Vision (J Holland); 2, I’m a Lady (L Pears); 3, Mid Accord (A Saywell). discovery 1, Your Loss My Gain (A Garner); 2, Tiger Shark (G Rose); 3, Grannite Rose (S Martin) Great Leighs Newcomers 1,Midstart (A Saywell); 2, Mid Accord (A Saywell). 1.10 Members 1, Monarch’s Jewel (J Holland); 2,Eurythmic (L Pears).

WESTFIELD PARK EC Barnsley, 7 Nov

1.15m Open 1, Maori (C Curtis); 2, Kamee (G Dimmock); 3, Alsina (A Bedford). Foxhunter 1, Flare Time (M Whitaker). 1.20m Open 1, The Fox (A Brady); 2, Nethertowns Kiss (P Barker); 3, Darius D (M Stubbs). 1.25m Open 1, Darius D; 2, Gravure De La Mare (P Barker); 3, Parcival Van Het Mheer (M Stubbs). British Novice 1, Clayton G (J Shaw); 2, Ramble (J Whitaker); 3,Its Whisper Gold (S Cawkwell). Discovery 1, Bally Che Guvara (E Portas); 2, Alfresco (L Redfern); 3, Mytice Minding Time (J Whitaker). 1m Open 1, Woodentop Magic (E Portas); 2, Temple Polly (L Whitaker).

ADDINGTON MANOR EC, Addington, Bucks. 8 Nov

British Novice 1, Claypso Twist (N Laming); 2, Melton Viewpoint (T Evans); 3, Mr Mutley (P Tucker). Discovery 1, Rileys First Choice (A Tew); 2, Casita (J Whinnett); 3, No Secret(C Green). 1m Open 1, Ridgeside Destiny (K Barzilay); 2, Nancy’s Flight (J Abbott); 3, Spectrum Calypso Crazy (N Laming). Newcomers 1, Derry II (J Whinnett); 2, Royal Vialli (S Davis); 3, Major Van Het Lindorhoff (L Burchmore). 1.10m Open 1, Charman II (G Cashmoor); 2, Clinton (T Stockdale); 3, Miss Millenium (N Denton). Foxhunter 1, Grduation (J Mould); 2, Bristante (T Stockdale); 3, One Way (J Loffett). 1.20m Open 1=, Upsala Haute Serre (M De Castru); 1=, Clinton (T Stockdale); 3, Tropicana (V Whittaker).

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 8 Nov

mini grade C 1, Ursula (L Green); 2, Tamla Motown (C Spanner); 3, Dun She Go (T Boon). newcomers 1, James Bigglesworth (C Clayton Bailey); 2, Tinka Bell (M Jones); 3, Iago De Quesnoy (B Twomey). 1.15m 1, Sky Star (S Nicholson); 2, Fairymount Rebel (M Pyrah); 3, My Time II (M Jones). Foxhunter 1, Royal Dane II (A Petrucci); 2 & 3, Look Sharp II & CP Semi Sonic (S Nicholson). open 1, Karel Utopia (G Bilborough); 2, Anastasia (B Twomey); 3, Sunny Top II (L Whitaker).

HAND EC, Clevedon, Avon, 10 Nov

jnr British novice 1, Little Shonti (C Watkins); 2, My Munchkin (S Canter); 3, The Helmsman (C Jones). jnr newcomers 1, Village Gossip II (E Stone); 2, Charlie Beau (C Knapp); 3, Knockbeg Captain (L Coward). 1.05m jnr 1, My Godfather (L Mantel); 2, Syncro (J Shears); 3, Heineken Hill (S Broome). JC 1, Hells Angel (T Hutchins); 2, Matsurl Sensai (L Mantel); 3, Our Last Chance (C Green). 1.15m jnr 1, EMR Cateto (K Neath); 2, Short Step (Z Phillips); 3, Crocodile Dundee (G Plumley). jnr intermediate 1, R Joe (A Hammond); 2, Skybourne (C Spence); 3, Short Step.

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 10-11 Nov

British novice 1, Zinzibar (S James); 2, Country Heather (K Raine); 3, Razamatazz Raphael (V Astern). discovery 1, Leonardo II (J Powell); 2, Nacona Shaimar (K Raine); 3, Coolgate Ghost (N Ward). 1.05m 1, Shining Pupil (R Friend); 2, Count Bellair (V Jefferies); 3, Overflow (T Newman). newcomers 1, Fair Actress (C Al Redha); 2, Leionardo II; 3, Look At Me (M Dawes). Foxhunter 1, Rarrisimme De La Cour (N Martin); 2, India Mia (C Richardson); 3, Classic Golden Wave (J Billington). 1.25m 1, Ricochet Rex (J Billington); 2 & 3, Moorhey Millbrook & Dun Syre (C Richardson). 1.30m 1, Nijinsky II (N Coupe); 2, Way Too Cool (N Bampton); 3, Ashdale Jackpot (E Staveley). 11 Nov: British novice 1, Inzell (S Prescott); 2, Crestwood Rosie (G Gleave); 3, Oki Dokee II (A Clarke). discovery 1, Haddon Ghost Buster (J Fletcher); 2, Second Hand News (J Dobson); 3, Little Candy (R Barton). 1.05m 1, Byrndale Revolution (T Newman); 2, Crown Surity (P McKeever); 3, Calando Gold (C Richardson). newcomers 1, Raffinette (T Newman); 2, Amaretto (K Douglas); 3, Over And Dun (C Rigby). Foxhunter 1, Ouzzo (J Andrews); 2, Rarrisimme De La Couer; 3, Prins Pablo (V Jefferies). 1.20m 1, Palermo (P Murphy); 2, Kosmos (T Newman); 3, Crown Alliance (P Mckeever). 1.25m 1, Newman (D Ryder); 2, Townhead Gambardo (N Martin); 3, Nijinsky II.

ROWALLAN AC Fenwick, Ayrshire, 10-11 Nov

jnr British novice 1, Maxie (B Blower); 2 & 3, Highline Flash Fortune & Kate Cathay (E Galbraith). 90cm jnr 1, Sparkling Santa Fe (R Imrie); 2, Maxie; 3, Dillars Just William (L Mackinnon). jnr newcomers 1, Highland Flash Fortune; 2, Tick Tock Tiger (J Newnham); 3, Essadin (A Christie). JC 1, Essadin; 2, Wickenstones Classic Touch (J Kirk); 3, Highland Flash Fortune. 1.05m jnr 1, Garrowowen (C A Smith); 2, Little Miss Baileys (J Newnham); 3, Bowes Charlie Brown (L Hutt). 128cm 1, Another Chance (N Dingwall); 2, Midnight Dynamite (M Baillie); 3, Dickens (A Kelly). 138cm 1, Guiness Special (J Kirk); 2, Atari (C A Smith); 3, Alpine Jet (L Thomson). jnr intermediate 1 & 2, Master Roscoe & Top Knotch III (E Docherty); 3, Weaver’s Legacy (T Shearer). 11 Nov: 11-and-under 1, Superstar A Touch Above (L Ferguson); 2, Mr McGregor (M Buchanan); 3, Gizmo The Gladiator (J Smith). 90cm jnr 1, Hazel The Nut (S Lithgow); 2, Highline Flash Fortune; 3, Dillars Just William. 1m jnr 1, Highline Flash Fortune; 2, Ebby’s Gold Dust (L McKinnon); 3, Dillars Just William. jnr Foxhunter 1, Highline Flash Fortune; 2, Essadin; 3, Tick Tock Tiger. 128cm/138cm 1, Alpine Jet; 2, Atari; 3, Bowes Charlie Brown. 128cm 1, Midnight Dynamite; 2, Dickens; 3, Another Chance III (N Dingwall). 138cm 1, Bowes Charlie Brown; 2, Guiness Special; 3, Garrowowen. jnr intermediate 1, Toleman Five Star (K Ferrie); 2, Top Knotch III; 3, Weaver’s Legacy. 148cm 1, She’s Elastic (J Kirk); 2, Top Knotch III; 3, Owenmore Bobby (R Jack).

ROYAL LEISURE CENTRE, Henfield, Sussex, 10-11 Nov

British novice 1, Hamilton’s Star (N Tinworth); 2, Obleam (B Penny); 3, Carnival Love Affair (K Pheasant). discovery 1, Quintrex (J Annett); 2, Dazzlers Muddle (D Gill); 3, Obleam. 1.05m 1, Brindisi (H Morris); 2, Montana Springs (D Baker); 3, Xenovia (J Whibley). newcomers 1, Obie (D Charles); 2, Hamilton’s Son (B Jonson); 3, Nadana (M Campbell). 1.15m 1, Baldane (H Minderman); 2, Jaspaire (N Tinworth); 3, Charlies Gailic Gamble (B Lear). 1.25m 1, Jarva (D Charles); 2, Southern Maestro (N Miller); 3, Ard Leila (J Annett). 11 Nov: British novice 1, Ms Jinsky (B Penny); 2, Carnival Love Affair; 3, Spot On Oskar (E Morrison). discovery 1, Stilton (K Willard); 2, Barney McGrew (S Nolan); 3, Obleam. 1.05m 1, Walton Bombadier (L Long); 2, Oakie Doakes (A Arnold); 3, Lucky Step (J Whibley). newcomers 1, Nerchin G (J Blomquist); 2, El Quistador (J Neal); 3, Colver Miz (D Charles). 1.15m 1, Lucky Step; 2, Concordedor (B Jonson); 3, Jaspaire. 1.25m 1, Franklins Prince Caspian (P Lathja); 2, Positively Cavalier (D Charles); 3, Dundee II (G Cashmore). 13 Nov: British novice 1, Ruffos Star (K Scott); 2, By George it’s Good (E Connor); 3, Buffy (V Pinkney). discovery 1, Scotts Wood(S Jago); 2, Baron Rockafella (G Strutton); 3, Tonto San Lemars (L Whalen). 1.05m 1, Orlando II (L Frankum); 2, Lucky Step; 3, O’Leary (T Priest). newcomers 1, Obie; 2, Rocky (J Kingshott); 3, Java (F Yawetz). 1.15m 1, Burning Arrow (S Mills); 2 & 3, China Drum & Obie (D Charles). 1.25m 1, Jarva; 2, Vaguely Rupert (D Charles); 3, Be Precise (A Guildford).

SCOTTISH EQUI COMPLEX Lanark, Lanarkshire, 10-11 Nov

British novice 1, Cadonna (T Nicolson); 2, Plan Of Attack (C Simpson); 3, Cartel (K Hamilton). discovery 1, Hairshaws Carousel (A Hamilton); 2, Ferrera Rocher (D Shaw); 3, Hairshaws Glaswegian (A Hamilton). newcomers 1, Lumina (V Stewart); 2,Atiras (T Nicolson); 3, King Hussar (J Cross). Foxhunter/1.20m 1, Delphus (A Hamilton); 2, Futurist (S Brash); 3, Castlehill Reiver (L Brash). 11 Nov: British novice 1, Cadonna; 2, FA Hills Ace Of Hearts (J Brogan); 3, Queen Of Diamonds (L Simpson). discovery 1, Hairshaws Carousel; 2, Hairshaws Glaswegian; 3, Ferrera Rocher. newcomers 1, Red Heather (L Cuthbertson); 2, Fiddlers Gill (J White); 3, Lumina. Foxhunter/1.20m 1, Shelley Beach (M Young);2, Blueridge Daylight (C Caldwell); 3, Aqua Di Gio (C Blackburn).

SOUTH VIEW EC Winsford, Cheshire, 10-11 Nov

mini sml pony 1, Woodstock Second Chance (H Gillot); 2, Gwaun Benjamin (O Hilliard); 3, Miss Minnie Penny (N Tidswell). 128/138cm 1, Little Bobby (H Arnold); 2, It’s Lulu (P Dobby); 3, Woodstock Second Chance. jnr newcomers 1, Black Fancy (D Hughes); 2, Bowes Spin Doctor (L Ho); 3 Coch-Y-Bondou (O Roberts). jnr Foxhunter 1, Applejax Solitaire (D Smith); 2, Totem Dancer (E Rodney); 3, Dazzle Me Silver (L Ho). 1.05m jnr 1, Caramel (P Dobby); 2, Poplars Little Bitsa (A J Done); 3, Applejax Mr Ed (D Smith). 1.15m jnr 1, Meretown Martini (S Edenborough); 2, Little Bobby; 3, Spilbo (E Rodney). jnr British novice 1, Sharp Rebecca (B Sharratt); 2, Miss Verna (H Kelsall); 3, Totem Dancer. 1m jnr 1, Little Bobby; 2, It’s Lulu; 3, Kandahar (R Beecroft). Kraiburg Jnr Sapphire 1, Miss Wobeggong (S Twist); 2, La Tania (G Williamson); 3, Young Charisma (R Hilliard). JC 1, La Tania; 2, Townend Oliver (N Morrell); 3, Eastwood Ecco (A Crockett). 1.15m jnr 1, Air Force One (K Forsyth); 2, Applejax Mr Ed; 3, Caramel.

AREA 39 Addington, Bucks, 11 Nov

British novice 1, Mr Basil (P Ashworth); 2 & 3, Prince Valeant & Hureda (J Crippen). discovery 1, Wagner III (S Butler); 2, Hureda; 3, Landlord II (K Green). newcomers 1, Pouchka’s Knight (J Crippen); 2, Azeri (P Spivey); 3, Goldwynne (J Brown). 1.10m 1, Marble (P Spivey); 2, Happiness (V Ashworth); 3, Quietude (S Scott). Foxhunter 1, Azeri; 2, Ayra (M Cartmell); 3, Kavalier Light (J Crippen). 1.20m 1 & 2, Marble & Singita (P Spivey); 3, Gucci (J Wingrave). 1.25m 1, Bullands Ladalco (T Stockdale); 2, Celine (M Edgar); 3, Singita.

GATE INN RC Solihull, Warks, 11 Nov

British novice 1, Euphorgotme (A Berry); 2, Black Irish (S Chadwick); 3, Bluey Diamond (B Diamond). discovery 1, Black Irish; 2, Shannondoah Valley (J Gray); 3, Houdini The Showman (H Blunsden). mini grade C 1, Supersonic Soz (C Foley); 2, Goldlines Foxy Lady (K Mason); 3, Descant (S Nicholson). newcomers 1, Claus (M Jones); 2, Killavil Cruise (W Plunkett); 3, Oswald (P Bevan). Foxhunter 1, Bitteswell Be Magic (M Jones); 2, Cindy (R Whitaker); 3, Touchstone Copenhagen (J Leonard). members cup 1, Sir Michael III ((D Wilson); 2, Nazzarco (S Livesey); 3, Sky Star (S Nicholson).

KINGSTON MAURWARD, Dorchester, Dorset, 11 Nov

discovery 1, Fedora (J Maslin); 2, Welton Versace (K Cox); 3, Simply Red XI (A Saunders). 1.05m 1, Fedora; 2, Instinctive Choice (S Elkins); 3, Touchwood V (A Kibbey). members cup 1, Makita II (M Lilley); 2 & 3, Sonic Ace & Ludonna (M Brake). newcomers 1, Just Tommy (H Webb); 2, Key Defendant (K Morris). open 1, Sonic Ace; 2, Miller At Bricky (R Freeman); 3, Bentley Rhythm Ace (M Hoskins).

LIMES FARM EC 11 Nov

British Novice 1, It’s a Special Request (A Heitman); 2, Paris Nights (C Philips); 3, Sportsman Quest (J Fulcher); 4, Claudius (H Metcalfe); 5, A Splash Of Beauty (T Hallinan). Discovery 1, Pink Floyd (C Greener); 2, Just Maisie (J Coffee); 3, Ivioli de l’Aerodrome(L Carpenter); 4, Goodtimes Mission To Mars (A Vincent); 5, Thibeau (H Luck). 1.05 Open 1, Beltons Yorkshire Rose (C Hawker); 2, Naked Ambition (J Evans); 3, Goodtimes Lady (M Berry Robinson); 4, Foxglove Just Do It (D Roud); 5, Rohan (S Gorham). Newcomers 1, Mendip Pride (J Eastwood); 2, Business as Usual (A Meredith); 3, Petrushka (S Gorham); 4, Orkaan (M Bellinger); 5, Naked Ambition (J Evans). 1.10 Members Cup 1, Pjort (C Moyce); 2, Chat Balou (L Evans); 3,Olemore (S Gorham); 4, Beltons Clair De Lune (C Hawker). 1.15/1.20 Open 1, Beltons Clair De Lune (C Hawker); 2, Olemore (S Gorham).

LONGWOOD EC Basildon, Essex, 11 Nov

sml 128/138cm 1, Campus (Z Adams); 2, Spinneybrook Cinnamon (M Sapsford); 3, Little Anglezarke (M James). jnr British novice 1, Copperfield Star Attraction (J Parker); 2, Little Hawkwind (L Berryman); 3, Oasthill Farousi (K Mead). 90cm jnr 1, Golden Celebration (K Butchart); 2, Rakewood Goldsmith (B Doodstar); 3, The Real Slim Shady (L Berryman). jnr newcomers 1, Oasthills Firoussi (K Mead); 2, Nyton Master Valley (S Evans); 3, Helenas Golden Tears (K Mead). 1.05m jnr 1, Ballyfin Clover (H Bohringer); 2, Remi Martell (A Carter); 3, Wonda Be Witch (S Frost). jnr members cup 1, EJ’s Flanagan (K Grimster); 2, New Inn Summertime (K Manville); 3, Kiss (L Maybin). jnr Foxhunter 1, Nasdaq (Z Kelly); 2, Quaysider (N Sewell).

NORTHALLERTON EC, Yafforth, 11 Nov

British Novice 1, Only a Sioux (L Key); 2, Change of Career (A Cowan); 3, Crakenthorpe Lady J (C Chappelhow). Discovery 1, Fair Green (M Kendall); 2, Fast & Furious (J Shaw); 3, Westbourne Special E (E Wright). 1m Open 1, Suzy’s First Choice (C Chappelhow); 2, Storm Alert (S Russell); 3, Silver Shadow X (L Brougham). Newcomers 1, Just Flint (R Shields); 2, Diamond Candy (M Kendall); 3, Juste Milieu (K Baker). 1.10 m Members Cup 1, Meadowcroft Midget (A Mills); 2, Springwell Double Deal (M Swinburn); 3, Dovecote Jilly (A Cowan). Foxhunter/1.20m Open 1, Dovecote Jilly (A Cowan); 2, Hamilton Poppet (R Shields); 3, Colando (S Russell).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 11 Nov

British novice 1, Late O’Leary (S Parkinson); 2, Lodewijk (E Izzard); 3, Storming Ahead (R Snaddon). discovery 1, Swap Shop (B Hill); 2, Cranswick Prospero (T Hawker); 3, Mr Happy (S Walley). 1.05m 1, Carlow (J Whinnett); 2, Mr Happy; 3, Lady Calypso (E J Slater). BEIB Star 1, Apple Pip Jack (J Russell); 2, Araouane (L Burchmore); 3, Sky High Opposition (M Farmer). 1.25m 1, Mississipi B (K Sims); 2, Quandolero (S Aston); 3, Chief Trooper (S Reeve-Young).

PRESCOTT EC, Baschurch, Shropshire, 11 Nov

British novice 1, Zinzibar Too (S James); 2, Sioux (G Hirst); 3, Nice Fella (J Clayton). discovery 1, Cool Harvest (M Pugh); 2, Maguire IV (F Tulloch); 3, Codey Too (Z Taylor). area 25 qual 1, Andersons Song Of Norway (G Jones); 2, Harewood Manor (R Minton); 3, Dollar Bay (T Wright). newcomers 1, Alfie B (M Pugh); 2, Lucy Lockett (S Gill); 3, Ashdale Cloristo (D Quigley). members cup 1 & 2, Broadstone Destiny & Celtic Fantasy (I Wynne). 1.20m 1, Ruby Lodge (L Hales); 2, ER Pimpernel (S Mogensen); 3, Iargano (D Morton). Foxhunter 1, Clonlea Lough (K Pugh); 2, Rossmore Cover Girl (T French); 3, Flambeau (L Hales). 1.25m 1, Red Mustard (D Morton); 2 & 3, Royal Game & Huntingtown (D Quigley).

ROCKINGHAMPTON EC 11 Nov

Intro 128/138 1, Oakhills Flashpoint (J Swambo); 2, Spilt Milk (S Williams); 3, Playmate Whizz (J Swambo). 128/138 1, My Godfather (L Mantel); 2, Highrise (R Griffiths); 3, WSP Oh Boy (O Griffiths). Jnr A4 Open 1, Doms Choice (L Akers); 2, Arthurs Comet (N Tate); 3, WSP Oh Boy. Jnr Newcomers 1, NickNack Paddiwack (F Ball); 2, Mohurry Jack (C Anstee); 3, Burys Golden Harmony (S Lloyd). JD.JC/JA Handicap 1, Coconut Creek (J Kington); 2, EMR Catato (K Neath); 3, Doms Choice. Jnr 1.10m Open 1, Doms Choice; 2, Lady Ashfield (J Kington); 3, Foxlynch With A Splash (D Dunne).

STAINSBY GRANGE, Thornaby, Cleveland, 11 Nov

10 & under 1, 11 tied. sml pony 1 & 2, Royal Declan & Diego III (A Valks); 3, Flyaway Peter (P Allen). winter 128cm 1, Cappagh Misty (J Reveley); 2, Corralass (E Bell); 3, Micklow Rapidash (D Neilson). winter 138cm 1, Spirit Of Boadicea (J Reveley); 2, Lakeland Little Cracker (C Mowbray); 3, Carra Lucky Strike (K Hampton). jnr British novice 1, Master Tosca (C Gibson); 2, It’s Himself (C Appleby); 3, Call Mandingo (F Moiser). jnr newcomers 1, Definitely Dee Jay (N Stockhill); 2 & 3, WH Miss Molly & Alpental Crystal Canyon (F Lynburn). winter JC 1, Katz Hot Money (E Wright); 2, Northern Highlights (S Charlton); 3, Breamish Sunburst (R Towers). jnr members cup 1, Little Irish Lad (S Robinson); 2, Zeemax (S Martin); 3, Spotted Fever (J Bell). jnr intermediate 1, Little Irish Lad; 2, Copper Shell (A Walker); 3, Diana’s Memory (H Webb).

THORPE GRANGE EC Lincoln, Lincs. 11 Nov

British Novice 1, Evening Star (J Brazier); 2, Its Only Village Rumours (M Smith); 3, Free Spirit of Moorside (A Garner). 1m Open 1, Telford Lad (C Pearson); 2, Nocturnal (Z Day); 3, Beckside Sylvana (C Pearson). Discovery 1, Master Darwin (F Deller); 2, Uptons Major Star (M Howard); 3, Jade Magic (S Platt). Newcomers 1, Belindas Broomstick (L Brennan); 2, Oprah II (Z Day); 3, Gold Vision (J Holland). 1.10m Members 1, Major Impression (J Ward); 2, MIG (A Nemeth);3, Indiana Blue (N Gent). 1.20m Open 1, MIG (A Nemeth).

WESTFIELD PARK EC Barnsley, 11 Nov

British Novice 1, Mr Bud Weiser (L Savage); 2, Celtic Cadence (L Bell); 3, Ever Eddy (I McDonald). Discovery 1, Fantango (R Greenhow); 2, Westland Cresta (L Garside); 3, Trendy (L Whitaker). 1m Open Maori (C Curtis); 2, Sams Yer Man (D Reynolds); 3, JC Irco Pilot (T Meager). Newcomers 1, Its Norman (W Ellis); 2, Lady Marmalade (K Bamford); 3, Ratina RBZ (H Matthews). Foxhunter/1.20m Open 1, Nethertowns Kiss (P Barker); 2, The Fox (A Brady); 3, Pride of EHG (J Whitaker). 1.25m Open 1, Sunny Top (L Whitaker); 2, Quidar Van Lindenhof (P Barker).