WARRINGTON Hall Lane Farm, Daresbury, 26 May

URL & Stable Express 1.25m 1, Casyopaya (G Billington); 2, Gitan D’Incoville (M Watson); 3, Capelo 1V (T Newman). Martin Dawes IT 1, Renzeren VD Ramparden (J Billington); 2, Marius Claudius (R Smith); 3, Parade V (P Morris). Lord Daresbury Speed 1, Carlsson 17 (G Billington); 2, Croft Latifia (J Garton-Pope); 3, Teddy Bear (A Hamilton). Stable Express 1.15m 1, Dutch Classic (G Goodwin); 2,It’s Billy The Kid (A O’Neill); 3, Felton Limited Edition (M Cliffe). Scope Jnr Novice 1eq, Devito’s Boy (J Davies) & Miss Tallow (R Evans). Scope Jnr Progressive 1, Rotherleigh Tuppence (K Cubley); 2, Indie Rock (G Priestley); 3, ElanAirtime (R Garner). jnr select 1, Go Large (B Evans); 2, Hawkswood Madrid (S Magee); 3, Zip Zap (L Hayes). DMS Novice 1, Caramba (N Affi); 2, Jackson 22 (R Smith); 3, Rossita (M Marsh). DMS Adventurer 1, Furrows In Clover (H Price); 2 & 3, Holly Clover & Coolmore Mist (D Fairclough). Great Leighs Newcomers 1, Hello Motto (C Shepherd); 2, C Fantail (S Caplan); 3, Parlinus (T French).

COLLEGE EC Keysoe, Beds, 27 May

Charles Owen British Novice 1, Carnival City; 2, Miss Ballinguard (D Perry); 3, Another Wise Guy (K Partrick). 95cm 1, Sucre Dorge II (C Gibbs); 2, Streetwise Sienna (A Clarkson); 3, Lucky Man (M Rollins). Equimax Discovery 1, Supervision; 2, Elmer (S Longshaw); 3, Zambuca (C Wilson). 1.05m 1, Georgefields Amber Diamond (F Christian); 2, Private One (C Richards); 3, Supervision. Great Leighs Newcomers 1, Flint Curtis (N Dixon); 2, Mangani (S Harvey). NDS Members Cup 1, Carnavella (S Harvey); 2, Georgefields Amber Diamond.

LONGWOOD EC 27 May

12 years & under 5 tied small 128/138 handicap1, Fizz Pop Bang (Chanson); 2, Black Falcon (N Colclough); 3, Norton Nobby(N Colclough). 85cms open 1, Three Dog Nite (C De Vertreuil); 2, Carra Lucky Strike (J Mclain); 3, Back Street Boy (K Foreman). jnr british novice 1, Ayers Rock (H Mason Pearson); 2, Denley Chahara (C Frisby); 3, Girl Talk (H Coulson).95cms open 1, Three Dog Night (C De Vertreuil); 2, Carrbrook Special Edition (K Evans); 3, Gemstone Jet (Charmaine Hanson). jnr newcomers 1, Girl Talk (H Coulson); 2, Irish Hot Shot (E Windsor-Luck); 3, Wayside Hot Gossip (A Measor).105 open 1, Mountain Wizard (S Parsons); 2, Neon Lights (K Tuppen); 3, Magical Miss (T Wratten). 110open 1, Vuitton (S Parsons); 2, Magical Miss (T Wratten).

NORTON HEATH EC Blackmore, Essex, 27 May

Charles Owen British Novice 1, King Sam (H Noton); 2, Kenzo Du Gravant (C White); 3, Sogat H (A Lewis). Equimax Discovery 1, Falco Des Roches (N Tinworth); 2, Duel (J Freeman); 3, Master Royale (B Dove). 1.05m 1, Mississippi B (C Sims); 2, Corlano HS (K Tropp); 3, Shannondale Showman (S Cronin). Great Leighs Newcomers 1, Robin Hood W (L Abraham); 2, Riley (S Lane); 3, Val D’Or De Muze (J Mincher). A4 1, Hot Two Step (N Tinworth); 2, Pandora III (J Mincher); 3, La Borboletta (L Abraham). Horse & Hound Foxhunter 1, Mulloughdrin Diamond (S Lane); 2, Findon Four Leaf (J Bunyan); 3, Ridgewood Four Square (N Tinworth). 1.25m 1, Millbrook (J Renwick); 2, Noble House III (H Bohringer).

GOLDEN CROSS EC Golden Cross, 28 May

Charles Owen British Novice 1, Ballytwist (N Braidwood); 2, Sorento Sun (K Pollard); 3, Beach Bop (M Hylands). 1m Grade C 1, Zanimo (J Knight); 2, Girls Night Out (S Sidwell); 3, Saxon Marcasite (S Sidwell). 1.05m Open 1, Just a Poser (A Brasier); 2, Just a Rose (C Riley); 3, Chicago Lad (D Wise). Great Leighs Newcomers 1, Jessabel De La Londe (J Smart); 2, Welten Vivat (E Baldwin); 3, Offspring (A Evans). 1.10m Open 1, Ottaff (A Winter); 2, Rio Giavanna (S Frankland); 3, Starblazer (C Ripley). Horse & Hound Foxhunter/1.20m Open 1, Ridout Rose (S Frankland); 2, Cavalo (B Lear); 3, Gordor (P Nesbitt).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 28 May

Great Leiqhs Newcomers 1, Gurraun Crescendo (S Davies); 2, Holmqrove Caesar (R Snaddon); 3, Bajan Blue (S Davies). Horse & Hound Foxhunter 1, Lanique (S Davies); 2, Pircolando M (M Cartmell); 3, Udo Van De Rinkerakker (P Cornish). 1.25m 1 & 2, Gold Horizon & Concordville (A Lewis); 3, Fresh Direct Ashton (M Cartmell). 1.35m 1, Corodino K (S Reeve-Young); 2 & 3, Sister Bing & Velsk (G Barton). Charles Owen British Novice1, Hungry Hall Luke (T Lorenz); 2, Foxwood (R Pearson); 3, In A Spin (K Ruth). Equimax Discovery 1, Catweezle (S Reeve-Young); 2, Chavalier (M Dorgan); 3, Kalypso Sun (J J Brown). 1m 1, Lemar(S Reeve-Young) 2, Mischievous (A De Beam); 3, Belgian Waffle (C Chaplin).

SUFFOLK COUNTY Ipswich, Suffolk, 28-29 May

Crossley Mackenzie Accumulator 1, Brookend Fuehrer (J Renwick); 2, Sunboy (P Barker); 3, Cushty (J Renwick). IT 1, Cullawn Diamond (J Annett); 2, Blue Chip Kildalton Lad (P Barker); 3, Back In Business (M Watson). ride & drive 1,Sunboy; 2, Lily (J Fisher); 3, Pipakie (J Annett). Horse & Hound Foxhunter 1, Mayday (H Stennett); 2, Nevada (R Hill); 3, Pride X (D Everett). fences & footballs 1, Kalusha (R Smith); 2, Brookend Fuehrer; 3, Decoded (M Watson). 1.20m/1.30m 1, Grand Guest (C Keeling); 2, Pepe (T Davies); 3, Nevada. Bank of Scotland Grand Prix 1, Prince of Wales (R Hill); 2, Cushty; 3, Cobretti (L van Heyningen).

THE ROYAL BATH & WEST SHOW Shepton Mallet, Somerset 28-31 May

Young Star of the Future 1, Hopes Are High (M Broome); 2, Continue B (G Plumley); 3, Frederick (O Lazurus). The GW Publishing Open 1, Libra K (M McCourt); 2, Diamond Dealer (M McCourt); 3, Miss Opal (D Morton). The Royal Bath & West A&B Challenge 1, Lacarno (E Whitaker); 2, Ashley III (J Billington); 3, Douma (G Lovegrove). The Accumulator 1, It’s Mine (D Morton); 2, Ge Tou (G Lovegrove); 3, Paladin (D Morton). Elegant Homes 1.40 Open 1, Decoded (M Watson); 2, It’s Mine; 3, Addy The Eagle (O Lazarus). Renault UK Jumping Challenge 1, Kanselier (E Whitaker); 2, Go (A Austin); 3, The Aviator II (M McCourt). The Bath & West Open final 1, Hallo Mossy (A Edwards); 2, Animation II (J Rosewell); 3, Rascal S (J Bowman). International Trial 1, Laura’s Choice (G Fletcher); 2, Back in Business (M Watson); 3, Hopes Are High (M Broome). Thurlestone Hotel Regional Junior Championship 1, Heineken Hill (J Davis); 2, Paddy’s Last Chance (D Dunne); 3, Rusty Rock (K Haines). The Royal Bath & West Novice 1, JR Black Magic (C Morris); 2, Arrowans Irish Cracker (C Jones); 3, For Fun (G Urch). The Royal Bath & West Grade C 1, Kestor (M Scarr); 2, Possi Primo (A Valentine); 3, Hasty Arrival (S Reeves).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts, 29 May

BEIB Jnr British Novice 1, Benjamin Bunnykins (K Campion); 2, Irish Movie Star (R Cooper); 3, Dazzled (A Measor). jnr 95cm 1, Okehurst Shooting Star (E Davies); 2 & 3, Fizz Pop Bang & Gemstone Jet (C Hanson). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Harvey HB (E Ashworth); 2, A White Knight’s Tale (L Standbridge); 3, Summit Assault (M Thompson). jnr 1.05m 1, Gemstone Jet; 2, Mendip View (A Meason); 3, Mac Of Haynes (E Ashworth). Scope Jnr Adventurer 1, Max Factor (A Kapsalis); 2, Simply Rosie (E Ashworth). jnr 1.15m 1, Simply Rosie.

GORSE FARM ARENA Aldridge, West Mids, 30 May-1 June

1m 1, Matinee Idol (P Arthurs); 2 & 3, Adare Gamble & Verbena VZ (J Whinnett). DMS Novice 1, Cavaletto (J Hassall); 2, Mullinger Boy (A McDonnell); 3, Walkurepracht (L Cheetham). Horse & Hound Foxhunter 1, Retreats Simone (D Foster); 2, Kennox Sunico (A Kent). B&C 1, Schenkendorff (L Glendinning); 2, Master Harley (A Hunter); 3, Sir Graditz (L Glendinning). 1.25m 1, Lexicon (L Glendinning); 2, Keshi (L Poxon); 3, Coney King (K Forsythe). Charles Owen British Novice 1, Craigmancie Flyer (J Hassall); 2, Lake Cruise (A Hunter); 3, Mullinger Boy. Equimax Discovery 1, Carleigan (A Bywater); 2, Vancouver III (L Hales); 3, Primitzia (A Cooper). Great Leighs Newcomers 1, Verbena VZ; 2, Billy Brave (N Edge). 31 May: Charles Owen British Novice 1, Madame Gunner (J Toone); 2, Tralee(N Proffitt); 3, Clover Promise (K Preston). Equimax Discovery 1, Kaluli Sky (C McKain); 2, Jaloop (S Barker); 3, Oxbow (J Jones). DMS Adventurer 1, Santana III (L Glendinning); 2, Parlinus (T French); 3, Craigmancie Flyer. Horse & Hound Foxhunter 1, Cullohill Highlander (E Hart); 2, Retreats Simone. 1.25m 1 & 2, Barrister QC & Attorney General (C Webley); 3, Cuddly Coachman (S Pountain). 1m 1, Kilcarrol Diamond (S Russell); 2, Picador II (H Jackson); 3, Kadans (J Jones). Dengie 4-y-o Style & Performance 1, Sonny B (C Freeman); 2, Walkurepracht; 3, Stryker (A Rodgerson). Fordyce Curry 5-y-o Style & Performance 1, Vangelis-S (H Tredwell); 2 & 3, Callino & Hostess (A Saywell). Great Leighs Newcomers 1, Offley Emma Louise (C Bosley); 2, Rameses (H Sloman). B&C 1, Sir Graditz; 2, Schenkendorff; 3, Tudor Onyx (A Trickett). 1 Jun: 1m 1, Kilcarroll Diamond; 2, King’s Archer (H Jackson); 3, Prince Of Diamonds (C Chapman).Charles Owen British Novice 1, Davalla (E Barker); 2, Honeycombe (L Hollinshead); 3, Charlie Mo (L Davies). Equimax Discovery 1, Kaluli Sky; 2, Honeymoon (H Upton); 3, Astra’s Star (A Cole). Great Leighs Newcomers 1, Traken Swelc (T Fowles); 2, Rolette (A Cole); 3, Atrix Hot Ice (S Russell). Charles Owen British Novice 2nd round 1, R Luther (T French); 2, Retreats O’Hara (D Foster); 3, Who’s That Lady (A Bratt). 1.15m 1, Impact (A Porter); 2, Bellfield (M Foley); 3, Doubtfire (A Porter).

LANCASHIRE SJC Croston, Lancs, 30 May-1 June

Great Leighs Newcomers/1.10m 1, Highwell Raconteur (J Powell); 2, Porscha (R Bothwell); 3, Amanda Lear (J Greenwood). Milton 5-y-o 1, Rainbow L (D Ryder). Olympic Starspotters 1, Paradis (T Newman); 2, Croft Gloriosa (J Garton-Pope); 3, Hawthorn Lad (S Moss). 1.25m 1, Crossways Legend (P Simms); 2, Jubilant (J Andrews); 3, Way Too Cool (N Bampton). Scope B&C/YR 1, Lakeland Gold Diamond (S Buckley); 2, Leonardo II; 3, Paradis. Scope 1.35m 1, Priamos (T Newman); 2, Ouzo (D Andrews); 3, Pinocchio (W Clarke). mini jnr 1, Get Ready Freddie (O Lilley); 2, Mystic Starlite Express (G Whitaker). sml pony 1, Again & Again (S Needham); 2, Mystic Starlite Express. BEIB Jnr British Novice 1, Another Polly (F Nicholson); 2, Dovecote Dynamite (S Gunn); 3, He’s Just Jester (D Burrows). Blue Chip Jnr Newcomers/1m jnr 1 & 2, Lynwood Gem & Irish Frost (A Derbyshire); 3, Zeemax (J Garside). Scope Jnr Progressive 1, Rich Brown (O Lilley); 2, Little Miss Pogo (K Chambers); 3eq, Oakbank Jack & Weper Sylvia (D Harland). jnr members cup 1, Ocean Colour Scene (D Smith); 2, Irish Frost; 3, Malnor Misty Lad (W Whitaker). jnr open 1, Foxmill Montana (W Whitaker); 2, Bilko Lad (A Derbyshire). 31 May: mini jnr 1, Spring Disney (O Lilley); 2, Forever Penny (R Gunn); 3, His Nibs (S Costello). sml pony 1, Again & Again; 2, Grange Sandy (A Pownall); 3, Miss Congeniality (M Sampson). BEIB Jnr British Novice 1, CB Sam (S Gunn); 2, Parris (R Connor); 3, Another Polly. Blue Chip Jnr Newcomers 1, Woodside Entertainer (K Shevin); 2, Rich Brown; 3, Du Lolly (G Wilton). 1m jnr 1 & 2, Lynwood Gem & Irish Frost; 3, Devlin (K Shevin). jnr members cup 1, Ocean Colour Scene; 2, Applejax Red Stripe (D Smith); 3, Irish Frost. jnr open 1, Foxmill Montana; 2,Bilko Lad; 3, Applejax Mr Ed (D Smith). jnr intermediate 1, Red Hot Basil (M Sampson); 2, Bilko Lad; 3, Cavalcade (J Bowman). Great Leighs Newcomers 1, Country Rose II (J Morton); 2, Deli Springtime (F Crompton); 3, Portia (R Bothwell). 1.15m 1, Gaelic Tricks (P Lamb); 2, Cassi Limelight (S Bowen); 3, Fab Ab (C Rios). Horse & Hound Foxhunter 1, Little Lucy (M Lucas); 2, Gracious (P Murphy); 3, Moschino (S Bowen). 1.20m 1, Karlinga Bay (M Marsh); 2, I’ll Have A Guinness (B Stephen); 3, Fabrizio (E Murphy). 1.25m 1, Lakeland Gold Diamond; 2, Crossways Legend; 3, Jubilant. Charles Owen British Novice 1, Cleopatra (C Kenyon); 2, Hillview Cordula Star (C Richardson); 3, Warrior Princess (S Penny). Equimax Discovery 1, Inze II (S Prescott); 2, Bianco Four Leaf (J Bowman); 3, Tartan Special (B Stephen). 1 Jun: 128/138cm 1, Colourcode (C Mowbray); 2, Get Ready Freddie; 3, Lakeland Little Cracker (C Mowbray). sml pony 1eq, Colourcode & Grange Sandy; 3, Golden Fortune (A Valks). BEIB Jnr British Novice 1, Parris; 2, Rising Star (K Rhodes); 3, Iron Will (N Pedrosa). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Zip Zap (L Hayes); 2, Bryntee Caramel Cream (K Chambers); 3, Master Collier (S Needham). jnr members cup 1, Bilko Lad; 2, Irish Frost; 3, Germanie (C Smith). jnr intermediate 1, Germanie; 2, Irish Frost; 3, Touch Of Rust (W Whitaker). Charles Owen British Novice 1, Furisto Bob (C Smith); 2, Charlie Dot Com (J Powell); 3, Killarney Court (L Thistlethwaite). Equimax Discovery 1, Dovecote Sweetie (A Smith); 2, Dixie Dean (R Williams). 1.05m 1, Midnight In Paris (S Stafford); 2, Miami Playboy (L Mansfield); 3, Larene(C Birch). Great Leighs Newcomers 1, Cool Impression (N Bampton); 2, Highwell Raconteur; 3, Oakmoor (R Moorhouse). 1.15m 1, Destiny (C Richardson); 2, Liberty V (T Davin); 3, Pioneer (K Clarkson). 1.25m 1, Retreats Oakie Doakie (R Maguire); 2, Sunnymoor (R Moorhouse); 3, Sanna Bay (C Richardson).

BSJA AREA 12A SPRING Hough Hall, Co Durham, 31 May-1 June

11 & under 1, 11 tied. sml pony 1, Double Dominic (J Reveley); 2, Metric (H Smallwood); 3, Glencoes Trick Or Treat (J Reveley). 128cm 1, Benjamin Bunny (Z Wilson); 2, Drysgoed Timmie (Z Smith); 3, Duncrynes Jungle Bunny (P Allen). 138cm 1 & 2, Spirit Of Boadicea & Glencoes Trick Or Treat (J Reveley). north-east jnr novice 1, Patch Of Colour (K Porter); 2, Highling Cola Lite (V Roberts); 3, Bowes Peter Pan (V Jones). Blue Chip Jnr Newcomers/1m jnr 1, Cavan Piper (R Tidd); 2, Just Jet (N Spencer); 3, Melissa’s Magical Mist (M Heath). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, Orkney Prince (D Harland); 2, Forge Freeway (J Pringle); 3, Arjay (R Walker). jnr open 1, Arjay; 2, Orkney Prince; 3, Mittenhill Classic (D Smith). 1 Jun: Charles Owen British Novice 1, Rocktop Giggles (A Lines); 2, Charles James Fox (S Cuthbert); 3, October Knight (H Sevenson). novice 1, Dovecote Justice Prudence (A Cowan); 2 & 3, Buchans Boy & Peter Pan (R Shields). Great Leighs Newcomers 1, Patricia II (K Leak); 2, Goulton Exclusive (N Robinson); 3, Temple Carona (P Barker). 1.10m 1, Lingmoor (S Holland); 2, Temple Norma (S Brash); 3, Goulton Zayla (E Denton). Horse & Hound Foxhunter 1, Temple Francesca (J Russell); 2, Neverland (P McKeever);3, Wonderful Life (D Mewse). speed 1, Dovecote Jenny (J Cowan); 2, Seacroft Lad (D Harland); 3, Alpine Marc (D Lillie). open 1, Stainsby Sponeck (J Tanfield); 2, Temple Another What (P Barker); 3, Temple Polly (J Russell).

DEAN VALLEY FARM Woodford, Cheshire, 31 May-1 June

Charles Owen British Novice 1 & 2, Rush On M & Supravan Het Eelshof (S Harrison); 3, Jackson (L Redfern). 1.05m 1, Revitalized (D Richards); 2, Rare Team (G Pollard); 3, Gion (M Cooper). 1.10m 1, Broadstone Destiny (I Wynne); 2, Haughton Rupert (C Thompson); 3, Rare Team. Great Leighs Newcomers 1, Wistanwick Kerry Gold (C Davies); 2, Archers Leigh Queen (L Redfern); 3, Vicktor Van Erpokam (S Hibbert). Horse & Hound Foxhunter 1, Painted Lady (J Dereham); 2, Derby Salute (H Wild); 3, Milton Paladin (A Bell). 1.20m 1, Pure Shores (C Collins); 2, Pride Of EHG (J Whitaker); 3, Treasures Calder Mill (I Wynne). 1.25m 1, Claremorris (A Turner); 2, Pride Of EHG; 3, Calibra (L Williams). 1m 1 & 2, Felix Two & Gion (M Cooper); 3, Athletic (R Ledford). Dengie 4-y-o Style & Performance 1, Louis (L Redfern); 2, Fayette (A Danson); 3, Pibique (J Shaw). 1.05m 1, Sissi Du Foret (H Lee); 2, Gion; 3, DMS Classic (M Jones). Fordyce Curry 5-y-o Style & Performance 1, Dee Jays Havannah (A O’Neill); 2, Veni Vidi Vici (T Newman); 3, Reinartz F (S Cawkwell). 1m 1, Handels Oriodante (K Astall); 2, Little Miss Ed (S Stokes). Great Leighs Newcomers 1, C Fantail (S Caplan); 2, Fenmere Joshua (S Stokes); 3, Vicktor Van Erpokan. Horse & Hound Foxhunter 1, Palienne W (S Cawkwell); 2, Hawthorn Lad (S Moss); 3, Una Van Berkenbroek (J Garton-Pope). 1.20m members cup 1, Croft Latifia (J Garton-Pope); 2, Revitalized; 3, Audis Magic (T Knox).

LORDSBRIDGE EC Barton, Cambs, 31 May-1 June

1.05m jnr 1, Magical Miss (T Wratten); 2, PJ’s Cosmic Gold (E-J Moore); 3, Dunwoody (L Saywell). Blue Chip Jnr Newcomers 2nd round 1, Stambrook Miss Golightly (M-A Parkin); 2, Blue Whistler (A Mizon); 3, Mini Madam (H Windsor). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/jnr 1.10m 1, Lucky Lady Jane (L Saywell); 2, Custom Cruiser (L Mantel); 3, Gem’s Pure Genius (P Dobby). Eastern Counties JC 1, Lucky Lady Jane; 2, Katmandu (C Keeling); 3, Colin’s Pride (M-A Parkin). BEIB Jnr British Novice 1, Hannington Viewpoint (F Berry); 2, Breckenbrough Miss (M Ross); 3, Millhouse Little Girl (P Neill). Blue Chip Jnr Newcomers/jnr 1.10m 1, Polly Flinders II (B Mantel); 2, Finnegan’s Fancy Fred (T Page); 3, Reflex Rashel (C Ransby). jnr members cup 1, Magical Miss;2, Okehurst Showman (E-J Moore); 3, Desert Secret (L Whitehouse). 1.20m jnr 1, CJ’s Kemosabi (A Mizon); 2, Airforce One (P Dobby); 3, T-Adh-Leis (S Ballard). 1 Jun: jnr open 1, Pitlands Woodside Velvet (K Evans); 2, Reflex Rashell; 3, Bowes Ricochet (D Willett). BEIB Jnr British Novice 2nd round 1, Lucky Two Times (M Sapsford); 2, MVF Supreme (S Frost); 3, Bowes Ricochet. 1.15m jnr 1, Okehurst Showman; 2, Vuitton (S Parsons); 3, Knockbeg Westbury (L Pheasant). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 2nd round 1, Custom Cruiser; 2, Saving Grace (D Moseley); 3, Dunwoody. BEIB Jnr British Novice 1, Warren Dashing Hattie (R Watson); 2, Brackenbrough Miss (M Ross); 3, Peytons Pride (H Roe). Blue Chip JnrNewcomers 1, Abacus Flamingo (K Evans); 2, Dun Enough (S Parry); 3, Stuart Little (H Craven). 1m jnr 1, Finnegan’s Fancy Fred. Squibb & Davies Jnr Foxhunter/1.10m jnr 1, Gem’s Pure Genius; 2, Mister Amontilano (H Paul); 3, MicklowMadness (D Neilson). Eastern Counties jnr open 1, RS Blackjack (H Arnold); 2, CJ’s Kemosabi; 3, Keelings Phoenix (C Keeling).