PATCHETTS EC Aldenham, Herts 19 May

SENIOR NEWCOMERS 1, Pitchen (C Robertson); 2, Raisuli – E (E Forrest); 3, Killerpan Lassie (G Burchmore). 1.10m OPEN 1, Chalice (S Reeve-Young); 2, Firedance (S Livsey); 3, Catweazle (S Reeve-Young). HORSE & HOUND SENIOR FOXHUNTER 1, Papillon Noir (J Renwick); 2, Pavarotti II (S Tobin); 3, Pino (T Stockdale). 1.25m OPEN 1, Carnaval Dancer (L Renwick); 2, Cushti (J Renwick); 3, Classified II (A Foxley). 1.30m OPEN 1, Cushti (J Renwick); 2, Temple Voyager (J Renwick); 3, Charming Touch (P Cornish). BRITISH NOVICE 1, Tilandros (P Miller); 2, Chianti (S Symons); 3, Cartier Z (S Livsey). EQUISSAGE DISCOVERY 1, Cool Customer (L Junak); 2, Vodka (S Dean); 3, Cartier Z (S Livsey).

SYKEHOUSE ARENA Nr Doncaster 19 May

British Novice 1, The Statesman (Z Carver); 2, Sam Dazzler (Z Carver); 3, New Edition (C Hatchman). Equissage Discovery 1, Southfork Scrumpy Jack (A Garner); 2, Andesian Dawn (L Evans); 3, Gypsey Gold (A Garner). 1.0m Open 1, Lady III (T O’Hara); 2, Conrad IV (H Bennett); 3, J C Calvaro Z (T Meager). Newcomers 1, GGJ (L Holder); 2, Rimilithius (V Coburn). 1.10m Open 1, Vic (M Stubbs); 2, J C Calvaro Z (T Meager); 3, Crocodile Bridge (G Elliott). Horse & Hound Foxhunter/1.20m Open 1, Parcival Van Het Meer (M Stubbs); 2, Handels Largo (A Bedford).

DEVON COUNTY Westpoint, Exeter 20-22 May

Iain Burns Photography 1.40m Stakes 1, Barrister QC (J Webley); 2, Katlain (P Crago); 3, Laura’s Choice (G Fletcher). 1.30m speed 1 & 2, It’s Mine & Skerne Skyetality (D Morton); 3, Rockburren (A Thomas). Bovey Castle IT 1, Barrister QC; 2, Mon Line (L Bevan); 3, Katlain (P Crago). 2-phase 1 & 2, Melton & Maybeline (G Luckett); 3, Raoul Von Raphael (A Austin). The Royal Bank of Scotland 1.30m 1, It’s Mine; 2, Randi’s Gold (C Curtis); 3, Graceful (C Webley). Exeter Friendly 1.40m Stakes 1, Go (A Austin); 2, Ballinar (J Pay); 3, Barrister QC.

MALTHOUSE CENTRE Abingdon, Oxon, 20 May

British novice 1, Kia Koura (H Webb); 2, Miss America (H Tredwell); 3, Bobby Joe II (A Hallim). Equissage Discovery 1, Certain Privilege (J Hallim); 2, Bobby Joe II; 3, Dee J’s Gunnerby (A Reason). 1.05m 1, Highland Princess (P Ashworth); 2, Lotus Elise (C Pink). newcomers/1.10m 1, Chinnor Delta (J Hallim); 2, Chilli B (D Standbridge).

TOWERLANDS EC Braintree, Essex, 21-23 May

newcomers 1, Lady Athena (J Payne); 2, Ugabe Vanít Groenhof (N Pace); 3, Vini Vidi Vici (T Newman). 1.10m 1, A Pa Ti (S Robertson); 2, SS Hollywood Star (H Joslin). 1.15m 1, Napardie (H Stennett); 2 Ollies Party Piece (S Butchart); 3, Romeo B (J Popley). Horse & Hound Foxhunter 1, Olympic (M Hall); 2, Lars Night (M Watson); 3, Jouvencelle De Thurin (L Popely). 1.20m 1, La Borboletta (L Abraham); 2, Lucky Moon 2 (P Howard); 3, Marianne (J Whitaker). 1.25m 1, Decoded (M Watson); 2, Braveheart (L Abraham); 3, Silvano Van Texelbos (R Hill). British novice1, Ladantus (J Harris); 2, Clovers Riverman (A Murphy); 3, Winnitou (S Butchart). Equissage Discovery 1, Mitchel Troy Viscount (L Goldsmith); 2, Ladantus; 3, Vagan HS (S Allen). 1.05m 1, Lydia III (M Phelps); 2 & 3, Highland Boy & Williams Rainbow (P Stephens). 22 May: Horse & Hound Foxhunter 1, Lars Night; 2, Pedro V (G Billington); 3, Loch Hoy (S Clutterbuck). 1.25m 1 & 2, Holstud Z & Oakhill Supreme (P Miller); 3, Mauritius (A Samuels). 1.30m B&C 1 & 2, Counterfoil & Sunkist (D Inglis); 3, Prima Vera (L Newman). YR 1, Nevada (R Hill); 2, Maritime Boy (M Gilmour); 3, Atlanta Z (H Bohringer). 1.30m 1, Opus Van’t Eikhof (L Newman); 2, Make Haste V (L Pavitt); 3, Foxtrot One (J Larolla). 90cm 1, Fuero (T Mason); 2, Louchra Clover (S Cooper); 3, Galways Dream (T Campion). 1.05m 1, Abbey Oaks Otto (S Cooper); 2, Duel (J Freeman); 3, Obelix H (T Wareham). 1.10m 1, Odine (R Hooper); 2, Vini Vidi Vici; 3, Duel. 1.15m 1 & 2, Powderboy & Hollander (L Gredley); 3, Cavalier Belle (H Broad). 1.25m 1eq, Priamos (T Newman) & Horia Du Neretz (L Wade). 23 May: 1.25m 1, Golden Pele (P Spivey); 2, Aspen Gold (R Hill); 3, One Way II (J Loffet). Royson Products HOYS 7-y-o 1, 5 tied. 1.30m 1, Brickfield Boy (M Watson); 2, Mastron (G Williams); 3, Harpoon Candle Queen (S Quigley). Towerlands IT 1, Socks (D McPherson); 2, Make Haste V; 3, Ludwig H (A Hamilton). 90cm 1, Apple Pip Jack (M Russell); 2, Dyllon Llewellyn (T Houlihan); 3, Luna De Turenne (V Pepper). 1.05m 1, Lagavulin (J Payne); 2, Ladies Night (S Clutterbuck); 3eq, True Saying (S Cooper) & Argentina (L Abraham). 1.10m 1, My Wild Megan (C Baker); 2, Cousin Hendrick (B Skeet); 3, Classic Touch. 1.15m 1, Marianne; 2, Loch Hoy; 3, Just Selected (L Carpenter). 1.25m 1, Temple Navigator (M Russell).

ELSWICK RIDING CENTRE Preston, Lancs, 22 May

British novice 1, Woodbank Miss Borovansky (L Barton); 2, Haithron Lady (J McDonagh); 3, Tiptoe Into The Red (H Platt). Equissage discovery 1, Lady Rockstar (S Rooke); 2, Opandi (J Andrews); 3, Roseanna II (R Kenyon). newcomers 1, Cariala (S Harrison); 2, Country Rose (J Morto); 3, Metropolitan (A Clarke). 1.10m 1, Cassino Calsipo (C Jones); 2, Cool Impression (N Bampton); 3, Kattini (S Dillon). Horse & Hound Foxhunter 1, Altea (J Andrews); 2, Orthus De Lear (D Richards); 3, Royal Flash (L Redfeam). 1.20m 1, Amber Gold (S Bowen); 2, Rush On M (S Tyan); 3, Moschino (S Bowen). 1.30m 1, Ouzzo (D Andrews).

KINGSWOOD EC 22 – 23 May

22/5 – British Novice 1, Agent Starling (M Munt); 2, Nupilia (M Munt); 3, Renegade (T Coppola). Equissage Discovery 1, Marco VI (S Taylor); 2, Rainbow Jack (K Marsh); 3, Wake Up (T Coppola). 1-00m Open 1, Mr Baileys Irish Dream (P Harris); 2, Une De La Affaire (K Marsh); 3, So Sassy (P Harris). Newcomers 1, World Party (P Harris); 2, Raminka D (S Haywood). 1-10m Open 1, Temple What A Flash (C Hansen); 2, Orlando Bay (A Preston); 3, Tops Secret GT (J Jones). Foxhunter inc 1-20m Open 1, Country Princess (V Thornley); 2, Vancouver II (S Morgenson). 23/5 – British Novice 1, Padraecia (E Saxton); 2, Sunny Boy II (A Trickett); 3, Vitavi De Lizami (L Birke). Equissage Discovery 1, Onasis G (E Sowden); 2, Kilcurry Queen (M Town); 3, Deceivin (T Hicken). 1-00m Open 1, Diamond Girl (S Russell); 2, Palousa Blue Othella (K Marsh); 3, Larius (G Dickens). Newcomers 1, Ashdale Rainfox (T Mallin); 2, Sylvana (T Mallin); 3, Oxbow (J Jones). 1-10m Open 1, Lucky Luciano (N Marmont); 2, Trinity Sunday (J Dolling); 3, Larius (G Dickens). Foxhunter 1, Vancouver III (S Morgenson); 2, Vyrnwy Marmite (S Stokes). 1-25m Open Series 1, Udamo (A Trickett); 2, Narla (T Mallin); 3, Barry Bug (T Mallin).

FIFE AGRICULTURAL SHOW Cupar, Fife, 22 May

SAIS qual 1, Kelso Billabong (D Shaw); 2, Connelly (D Shaw); 3, Ravensby Catch The Magic (W Blain). newcomers 1, Burngrove Silver Shadow (C Webster); 2, Eskija (J Scullion); 3, Keltique Dark Obsession (L Craigie). 1.10m 1, Ulstar De La Barre (A Hippisley Gatherum); 2, Ritmique (S Low Mitchell); 3, Whatever (A Carruthers). Horse & Hound Foxhunter 1, Ferranti (A Laird); 2, Antrim Sunshine (D Duffin); 3, Wetherroschen (S Neads). 1.20m 1, Uber (A Spalding); 2, Groetz (K Connor); 3, The Auctioneer (K Fitzgerald). grade C 1, Rainbow Harvest (D Duffin); 2, Callao (T Davin); 3, Disan Crocodile (A Laird). 1.30m 1, Here’s Jack (D Duffin); 2, Ominous (S Low Mitchell); 3, Adamo America (T Davin). B&C 1, Meadowhead Diamond (D Duffin); 2, Uber; 3, Chenapan (S Low Mitchell).

LOUGH FARM Carlisle, Cumbria, 22 May

newcomers 1, Tinkers Boy (N Springer); 2 & 3, Michigan & Valentino VI (K Bowman). 1.10m 1, Remember Me (N Jennings); 2, Pretty Woman (R Cottam); 3, Ally Bear (N Whittam). festival 1.20m members cup 1, Ally Bear; 2, Kamisha (J Dixon); 3, Mistrato (S Russell). 1.30m 1, Oakadee (N Springer); 2, Ingrid (S Fox); 3, Broken Rule (J Nelson). Smarter Builders 1.15m 1, Darraks Mario (J Taylor); 2, Kellys Romany Princess (K Shaw); 3, Michigan. British novice 1, She’s High Maintenance (K Bowman); 2, Le Marquind (S Murray); 3, Roll Over Clover (A Anderson). Equissage discovery 1, Cruising Around (A Hadwin); 2, Roll Over Clover; 3, Cinnamon Gold (G Anderson). 6 Jun: Parkway Horseboxes 1.15m 1, Mine Star (R Davenport); 2, Almira (C Shepherd); 3, Active (L Craigie). Double Seal Newcomers 2nd round 1, Harpoon Vivaldi Odevelt (D Quigley); 2, Cree Cruiser (J Aird); 3, Rebina H (J Hughes). Senator Homes Open 1, Temple Guess What (P Barker); 2, Ludwig H (A Hamilton); 3, Blue Chip Quinton (P Barker). Contract Scaffolding 6 Bar 1, Kevin (C Curtis); 2, Croft First Impression (M Marsh); 3eq, Frasers Boy (S Skelton) & Mentano (N Jennings). Lough Farm Shining Star ch 1, Pristino (R Walker); 2, Daldermie (T Davin); 3, Little Ryan (L Cottam). Westmorland Garage British Novice 1, Jornada (A Hadwin); 2, Goulton Orantano (S Murray); 3, Girson Girl (L Lewis). B Hislop Equissage Discovery 1, Ghareebo (J Andrews); 2, More Artistic (B Davidson); 3, Calvaretta Z (D Richardson). Carlisle Brass Accumulator 1, Adamo America (L Fleetwood); 2, Flying Duchess (E Tough); 3, Irocette (A Cove). WCF Country Centres Scope B&C 1, Temple Senata (P Barker); 2, Frasers Boy; 3, Ally Bear (N Whittam). G Hodgson Scope Sports Blue Riband/Horse & Hound Foxhunter 1, C Pablo (J Andrews); 2, Nearly Not (L McCafferty).

MUNDOLE Forres, Morayshire, 22-23 May

British novice 1, Blind Fury (D McChesney); 2, Firey Spirit (K Donald); 3, Aulton Lorien (H Brown). Equissage Discovery 1, Blind Fury; 2, Aulton Lorien. novice 1, Renaconce (L Scott); 2, Aulton Lorien; 3, Volcano (F Burgoyne). newcomers 1, Renaconce. grade C 1, Hughie (J Davidson); 2, Varis Minni (J Davidson); 3, Biaggi (S Coull).Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Hughie; 2, No Telling (F Burgoyne); 3, Le Monopoly (S Hamilton).

PATCHETTS EC Aldenham, Herts 22 – 23 May

22/5 – 90cm Open 1, Melrose (C Nash); 2, Oakley’s Ace (G Dickens); 3, Market Taylor (C Randall). 1.00m Open 1, Oakley’s Ace (G Dickens); 2, Mrs Kelly (K Woods); 3, The Fantasy Image (F Adair-Hill). 1.05m Open 1, Timberking (L Hopwood); 2, Millenium Girl (C Barker); 3, Snowdonia (K Evans). 1.10m Open 1, Chalice (S Reeve-Young); 2, Millenium Girl (C Barker); 3, Gaugin de Tarsy (S Reeve-Young). 23/5 – British Novice 1, Palliacho (J Alcock); 2, Tullylusk (H Wright); 3, Millcrest (M Fursedonn). Equissage Discovery 1, Tipperary Gold (L Harding); 2, Millcrest (M Fursedonn); 3, Ardesco Dublino (S Davies). 1.05m Open 1, Che Guevara (C Marsh); 2, Sander (J Neal); 3, Hollywood II (L Young). 1.15m Open inc Harris& Bailey & South of England Young Riders Ch Quals 1, Robin VII (J Neal); 2, Emmette Animoff (C Marsh); 3, Che Guevara (G Peskin). 1.25m Open 1, Marlborough of haynes (C Berger); 2, Gaugin de Tarsy (S Reeve-Young); 3, Next Jet (J Neal).

ROYAL LEISURE CENTRE Henfield, Sussex, 22-23 May

British novice 1, Oakhurst Little Bow Wow (B Drea); 2, Silver Banner (F Turner); 3, Oakhurst Silver Twist (B Drea). Equissage Discovery 1, Oakhurst Little Bow Wow; 2, Mr Jon Joe (H Leadbetter); 3, Forest Hero (J Thompson). 1.05m 1, Oakhurst Deel Lady (G Talbot); 2, Aroldo (E Harrison); 3, Parklands Phoenix (E Boxall). newcomers 1, Neverland II (G Talbot); 2, Solitaire V (R Smith); 3, Cruise By Nite (G Talbot). 1.10m 1, Hastings (J Annett); 2, Pico (L Squibb); 3, Step To It (L Bunn). YR 1, Step To It. 1.25m 1, Shambhala (S Coughlan); 2, Mr Porky (G Elson); 3, Royal Recruut (G Talbot). 23 May: BEIB Jnr British Novice 1, Himalayan Blue Poppy (H Broad); 2, Go Shortie (M Freeman); 3, Bobby Dazzler (J Hawksworth). Prograde Jnr Novice 1, 5 tied. Blue Chip Jnr Newcomers/Scope Jnr Progressive 1, Speedy Gonzales (H Broad); 2, Shalomar (R Marston); 3, Commanding Lad (G Talbot). 1m jnr 1, Irish Hot Shot (E Windsor Luck); 2, Truemount Gold (R Parkes); 3, Celtic Wysteria (C Surtees-Chapman). Squibb & Davies Jnr Foxhunter/Scope Jnr Adventurer 1, Shalomar; 2, Paddy’s Day (J Drea); 3, Commanding Lad. 1.10m jnr 1, Nobody’s Blues But Mine (G Haynes); 2, Irish Hot Shot (E Windsor-Luck). British novice 1, Oakhurst Firecracker (J Cooper); 2, Marksman II (D Keegan); 3, Sports Tiawanna (D Van-Nes). Equissage Discovery 1, Hillcrest (I Martin-Dye); 2, Marksman II; 3, Katie De Brix (L Dye). Horse Health 1.05m 1, Favorite (G Talbot); 2, Lamarbon Autumn Star (A Dunsdon); 3, Ridout Rose (S Franklin). 1.05m Derby 1, Baywood Black Magic (V Forward); 2, Just For You (M Dorgan); 3, Dutch Melody (P Wilson). 1.20m Derby 1, Baywood Flora (B Milton); 2, Jetaway (C Lewis); 3, Yew Too (A Evans).

WINDSOR PARK EQUESTRIAN CLUB 22 – 23 May

22/5 – Newcomers 1, Keano (S Davies); 2, Diamond Geezer (P Crago); 3, Meyer (S Crippen). Horse & Hound Foxhunter 1, Natashja (S Davies); 2, Penny Apples (E Acaroglu); 3, Oleander (A Nelson). 1.20m Open 1, Pouka’s Knight (J Crippen); 2, Pauldary’s Magenta (J Kenny); 3, Light Space (T Fletcher). B & C 1, Jool’s Holland (J Kenny); 2, Baronet (L Millard); 3, Juanita II (S Crippen). 1.30m Open 1, Spring Green (T Fletcher); 2, Rosgan Irco Dora (J Crippen); 3, Quasimodo (D Mattock). 1.05m Open 1, Positively Cavalier (L Hallswell); 2, Wildfire (K Pullen); 3, Irish Town Party (R Pearson). 1.10m Open 1, Killarney Hero (T Hedges); 2, Lotties Dream (A Foxley); 3, Blazing Comet (J Ruff). 1.15m Open 1, Business Like (L Stonestreet); 2, Irish Town Party (R Pearson); 3, Copper Beech Lad (S Sayers). British Novice 1, Oakland Silver Dollar (C McCaveherty); 2, Robin Clover (V Thompson); 3, Simply Billy Bunter (B Stevenson). WPEC Progressive Novice 1, 11 tied. EquissageDiscovery 1, Back on Track (T Cotterell); 2, Oaklands Silver Dollar (C McCaugherty); 3, Sahib (N Charles). 23/5 – Newcomers 1, Miss Parker II (N Boulter); 2, Midnight Mahout (A Austin); 3, Home from Home (G Paternoster). Horse & Hound Foxhunter/Scope Blue Riband 1, Miss Parker II (N Boulter); 2, Senten (R Moss); 3, Feins Girl (L Halswell). Scope B & C 1, Knightly Belle (N Boulter); 2, Archie (J Harris); 3, Montreal VL (G Bray). 1.25m Scope 1, Ema (N Boulter); 2, Unicorn D’O (J Marshall); 3, Cocoon II (D Mattock). Scope 1.00m Open 1, Gold Storm (J Crippen); 2, Innocenti (L King); 3, Cavalcade III (C Wolfe). Scope 1.05m 1, Vapital (J Davy); 2, Last Word (G Bray); 3, Tiki Too (C Nicholl). Scope 1.15m 1, Spirit of Kilkee (C Nicholl); 2, Irish Town Party (R Pearson); 3, Buisness Like (L Stonestreet). Scope Junior Novice =1, Okehurst Broadway Baby (R Vaughan); =1, It’s the Dun Thing (L Davis-Carr); =1, Vanilla Cruise (M Webb). Scope Pony Champs 1, Maximus Gladiator (A Tagoe); 2, Dunleways Jake (A Haynes); 3, Granby Martin (M Webb). Junior Foxhunter/ 1.10m Open 1, Fieldings Mystery Profit (B Stevenson); 2, Xscream (F Bellm); 3, Ashby Surprise (C Pullen). Scope Junior Open 1, Wave Rebel (S Goddard); 2 Drumkilly Sparrow (S Goddard); 3 Murty’s View (K Grimster).

AREA 43A Little Kennerley Farm, Godshill 23 May

Seniors – Open 0.85m 1, Fly Like A Brid (G Cockrell); 2, Ramiro Star (K Begley); 3, Liberty Bo (L Jurd). British Novice Championship – First Round 1, Miss Possible (K Begley); 2, Liberty Bo (L Jurd); 3, Dubai Star (S Begley). Scope 1m Novice Championship Qualifier 1, Maximillian Mirage (R Booth); 2, Dubai Star (S Begley); 3, Barnes Wallis (S Holmes). 1.0m Open Competition 1, Ramiro Star (K Begley); 2, Galloway Bay (K Begley); 3, Nutkin Feather Duster (S Begley). 1.05m Open/1.05m Adventurer Championship Qualifier 1, Little Star (L Vale); 2, Olympus Aprils Quest (S Begley); 3, Broadstone Leona (L Vale). Senior Newcomers First Round 1, Tyas Little Star (L Vale); 2, Master Nadel (N Price). 1.10 Members Cup 1, Manhattan (S Begley); 2, Lucky Girl II (S Begley); 3, Riverwood (R Booth). Smart Builders 1.15m Open Championship Qualifier 1, Manhattan (S Begley); 2, Lucky Girl II (S Begley); 3, Riverwood (R Booth). Juniors – Warm-Up 1, Citizen Kane (J Raymond); 2, Bomber (K Read); 3, Sky High Sunday (G Read). B.E.I.B. Junior British Novice 1, Salty’s Top Cat (M Green); 2, Total Synergie (H Whiller); 3, Bomber (K Read). Junior Progress Stakes 1, High Bouncer (T Hughes); 2, Total Synergie (H Whiller); 3, Bowhaylands Painted Lady (H Webster). Blue Chip Feed Balancer Junior Newcomers First Round/1m Open 1, Lady Millenium (H Webster); 2, Total Synergie (H Whiller); 3, My Mr Mercury (J Bircham).

CORNISH SHOWJUMPING CLUB Gweallavellan, Hayle 23 May

0.90cm open 1, Zula Zinga (A Richards); 2, Miss Hazy (C Vinnicombe); 3, Dalcotes Cothele (R Moore). 1m open 1, Shalto (C Vinnicombe); 2, Rubick (J Shore); 3, Savoy Truffle (E Scholfield). 1.10 open 1, Follyfoot Mr D (B Facey); 2, Shalto; 3, Kermit’s Lover (B Facey). 1.15 open 1, Highview Braveheart (A Richards); 2, Foxy Arnie (B Facey); 3, Hawkwinds Lady Chantilly (A Walters). Starter class 1, Fire Fly Imp (J Hall); 2, Toby Tobias (S J Brown); 3, Jacobee (J Bennetts). 0.90 open 1, October (S Jarvis); 2, The Flying Musician (A Parkin); 3, The Flying Cobra (A Parkin). 1.05 open 1, Sir Watkin (A Willcox); 2, Hillside Drummer Boy (A Ottaway); 3, Silver Shrew (L Davies).

HAMPSHIRE 23 May

British Novice 1, Curdridge Oak Mystique (K Lorimer); 2, Mister Ed IV (S Bardell); 3, Mr Biggs II (V Smith). Discovery 1, Dakota (S Bill); 2, Rio Maria (J Hayles); 3, Brook House Othello (K Mullins). 1.05m Open 1, Katherines Legacy (K Lock); 2, Tip Top (B Dunning); 3, Dakota (S Hall). Newcomers 1, Hilton Magic (E Deney); 2, Revel (L Goddard); 3, Chance It (K Tudgay). 1.10m Members Cup 1, Picasso S (B Dunning). 1.15m Open Championship Qualifier/1.15m Open 1, Pipit (B Dunning); 2, Patouche (S King); 3, Karla II (C Graham). Foxhunter First Round 1, Geraldine II (R Willis). 1.20m Open =1, Jurioso (R Willis); =1, Red Devil (D Hallion).

ROWALLAN AC Fenwick, Ayrshire, 23 May

jnr starter 1, The Man from Clare (E Bell); 2 & 3, Superstars A Touch Above & Mosstowns Mister (J Rooney). BEIB Jnr British Novice 1, Brook Look (W Hendry); 2, Raemore Little Bennochee (K Munro). jnr 90cm 1, Banagher Bay (S Wray); 2, Sparkling Jiggy (H Donaldson); 3, KC’s Superstar (M McDonald). 128/138cm 1, Mr Sparkle (R Modlin); 2, Colour Code (J Girasoli); 3, Golden Grove Sunshine (H Haig). jnr newcomers/1m 1, Cuffesgrange Trigger (H Haig); 2, The Idealist II (S Martin); 3, She’s My Girl (L Tague). Squibb & Davies Jnr Foxhunter 1, Outrath Heron (L Beattie); 2, London Lights (S Lithgow). 1.10m jnr 1, Up And Coming (C Mowbray); 2, J’s Dream (Y Geddie); 3, Ceefax (C McNaughton). jnr open 1, Bishoptons No Limit (Y Geddie); 2, C’s Surprise (C McNaughton); 3, J’s Dream (Y Geddie). 25 May: British novice 1, Aprils Gold (P Williams); 2, Dazed And Confused (T Black); 3, Victors Quest (P Williams). Equissage Discovery 1, High Five (J Reid); 2, Zonoa (R Dunlop); 3, Welsh Royal Gold (P Williams). newcomers/1.10m 1, Clyde Coaster (R Chassels); 2, Chipie GPZ (M Smith); 3, Gainesboro (K Piggott).

SYKEHOUSE ARENA Doncaster 23 May

British Novice 1, Baydales First Offence (M Smith); 2, Southfork Scrumpy Jack (A Garner); 3, Be the Chief (L Thorpe). PSOA 95cm Novice Qualifier 1, Tricky Micky (S Jimmison); 2, My Scooby Doo (H Webb); 3, Double Zig Zag (R Pass). 1.0m Open 1, Antizipation (R Barton); 2, Treneisen Electra (R Barton); 3, Scarlet O’Hara III (N Sheard). PSOA 105m Intermediate Qualifier 1, Finbarr II (J Hughes); 2, Vodka Toffee (M Smith); 3, Redricks I (R Holden). PSOA 1.15m Open 1, Crocodile Bridge (G Elliott); 2, Vanina (P Curtis); 3, Our Al (R Bennion). PSOA 1.20m Open 1, Alcina (A Bedford); 2, Ngoran Gora (J Askew); 3, Retsina H (J Hughes). Horse & Hound Foxhunter/1.20m Open 1, Cavello Z (A Bedford); 2, Handels Largo (A Bedford); 3, Corlea Paddy, R Bennion.