ARENA UK Grantham, Lincs, 16-17 Feb

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 16-17 Feb

BOLD HEATH EC Warrington, Cheshire, 17 Feb

EXETER EC Poltimore, Exeter, 16-17 Feb

GOLDEN CROSS EC Hailsham, E.Sx, 16/17 Feb

THE HAND EC Clevedon, Avon, 15-16 Feb

HOLMSIDE PARK EC Co Durham, 16-17 Feb

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 14 Feb

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 17 Feb

MERRIST WOOD SNR PREMIER, Worplesdon, Surrey, 15-17 Feb

NORTHALLERTON EC, Yafforth, Yorks, 17 Feb

NORTON HEATH EC, Blackmore, Essex, 12 Feb

PATCHETTS EC, Aldenham, Herts, 11 Feb

PRESCOTT EC Baschurch, Shropshire, 17 Feb

RODBASTON COLLEGE Penkridge, Staffs, 16 Feb

ROWALLAN JNR PREMIER, Fenwick, Ayrshire, 15-17 Feb

SUMMERHOUSE EC Hardwicke, Glos, 12 Feb

TALL TREES ARENA, Camelford, Cornwall, 16 Feb

THORPE GRANGE Lincoln, Lincs. 13 Feb

THORPE GRANGE Lincoln, Lincs, 17 Feb

PATCHETTS EC, Aldenham, Herts, 11 Feb

Charles Owen British Novice 1, Beenie Cliff (C Harris); 2, Calypso Cover Girl (A Coker); 3, High Flyer (G Sayers). discovery 1, Legan Cruise (P Kelly); 2, Floor Of Heaven (R Medill); 3, Lord Protector (C Cawdron). 1.10m 1, Picabella (A Lewis); 2, Little Miss Carnival (L Smith); 3, Reet Petite (N Fiddes). Foxhunter 1, Booco (C Nash); 2, Hot Ice (M Gatland); 3, Hombline De L’Etang (C Hanley). 1.20m 1, Make Haste (L Pavitt); 2, Temple What A Flash; 3, Golden Pele. 1.30m 1, Kelly De La Roche (P Spivey); 2, Make Haste; 3, Quick De Darmen (L King).

NORTON HEATH EC, Blackmore, Essex, 12 Feb

British Novice 1, Temple Sublime (M Russell); 2, Tartan Tottie (C Neilson Hanson); 3, Delirious (A Adair Springett). discovery 1, Claudius (H Metcalfe); 2, Maricots Mercedes (J Lister); 3, It’s Mega Bux (L Samuels). 1.05m 1 & 2, Don’t Tell The Wife & Opposition GB (S Butchart); 3, Maricots Mercedes. Newcomers 1, Lara Joy (Z Warren); 2, Idle Wild; 3, Macepark Ovita. A4 1, Claybanks Stella (L Phillips); 2, Artic Cruise; 3, Gavino (L Fitch). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Macepark Jitta (G Barton); 2, Radiant C (J Mincher); 3, Tomboy (K Brown).

SUMMERHOUSE EC Hardwicke, Glos, 12 Feb

BEIB Jnr British Novice 1, True Stepper (S Holroyd);2, Flaxlands Buffy (H House). Kraiburg Jnr Discovery 1, Wild Wild West (J Kington); 2, Our Last Chance (C Green); 3, CR Jazee Bee (C Golledge). jnr members cup 1, Lady Ashfield (J Kington); 2, Charnwood Clover Girl (P Dobby). Charles Owen British Novice 1, In Business (S Atkins); 2, K F Venture (D Wingrove); 3, Welton Athens (H Gallop). Equimax Discovery 1, The Silver Devil (A Benton); 2, Silver Moomin (C L Bond); 3, Summerhouse Cruiseman (H Gallop). BEIB 1.10m Members Cup 1, Rickson Firefly (A Woodman); 2, Croetz (G Cranton). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Celtic Manor Elfe (G Cranton).

THORPE GRANGE Lincoln, Lincs. 13 Feb

0.85 Open 1, Hayday Magna(J Corney); 2,Hot Spice (C Plane); 3,Jessop Lady Sophia (L Parker). British Novice 1, Master Diamond (T Harrison); 2, Hot Toddy IV (C Plane); 3, What a Jester (J Schofield). 1m Open 1, Hayday Magna (J Corney); 2, What a One (J Schofield); 3, Hidden Gem (J Corney). Discovery 1, What a One (J Schofield); 2, Tiger Shark (G Rose); 3, Rocking Red River(M Lewis). Newcomers 1, Rocking Red River (M Lewis), 2, Sierra (N Chappell). 1.10 Members 1, MIG (A Nemeth).

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 14 Feb

mini grade C 1, Mid Com (A Saywell); 2, The Master’s Lady; 3, Be Decisive (G Barnes). newcomers 1, The Master’s Lady; 2, Weston Bannerman (H Wells); 3, Grey Suede (JWard). 1.15m 1, The River Lady; 2, City Slick (J Ward). Foxhunter/open 1, The River Lady; 2, Fleur De L’Etang (M Edgar); 3, Little Ritchie (M Smith).

THE HAND EC Clevedon, Avon, 15-16 Feb

British novice 1, Pavarotti G (K Harris); 2, Millwood Anolyze (A Miller); 3, Solar Eclipse III (A John). 1m 1, Trojan’s Flight (A Smith); 2, Only Wishes (L Chapman); 3, Shimmering Ice (C Edwards). newcomers 1, Nobel Max (L Pinner); 2 & 3,Ow Be Doin & Langarth Darcy (E Winter). 1.10m 1, Overton Sunrise (S Elliott); 2, Carnaval Fever (K Johnson). 1.15m 1, O’Belle (C Neath); 2, Jurius (S Heaven); 3, Kartouch (B Ford). 1.20m/ Foxhunter 1, Jurius; 2, Hallo Mossy (A Edwards). 16 Feb: jnr 1.10m 1, R Joe (A Hammond); 2, Little Harry (S Heaven); 3, EMR Cateto (K Neath). Blue Chip Jnr Sparkle 1 & 2, Short Step & Canteeny (Z Phillips); 3, Spotty Dot Com (S Broome). jnr intermediate 1, Crocodile Dundee III (G Plumley); 2, Short Step; 3, Kerrymount (S Broome). jnr British novice 1, Perfect Pete (C Meachin); 2, Snowbug (M Gibbs); 3, Timberhill Flame (C Bacon). jnr progressive 1, Our Last Chance (C Green); 2, Village Gossip II (E Stone); 3, Dellaghio (S Heaven). 1.05m jnr 1, Finnegan’s Fancy Fred (E Davis); 2, Patchwork Warrior (H Webster); 3, Darraks Tonto (E Davis).

MERRIST WOOD SNR PREMIER, Worplesdon, Surrey, 15-17 Feb

Blue Chip Performance 1, O’Dooley (J Pay); 2, Lara II (P Crago); 3, Go (A Austin). 1.25m 1, Honnie (C Hanley); 2, Capello IV (T Newman); 3, Nethertown Kiss (P Barker). Scope B&C 1, Great Love (E Whitaker); 2, Kelly De La Roche (P Spivey);3, Gilt Bond (T Priest). 1.35m 1, Machievelli (D Charles); 2 & 3, Blue Chip Quinton & Lord Liberty (P Barker). Foxhunter 1, Copper Chip (M Wells); 2, Kelfi Imp (T Priest); 3, Lara P (C McAuley). 1.25m 1, King Murphy (G Burchmore); 2, Nethertown Kiss; 3, Bullands Sensation (T Priest). Blue Chip Dynamic 1, Rabanna (R Willis); 2, Filou de Lucci (W Funnell); 3, Nasti Girl (T Newman). MW Classic 1.35m 1, Granada 232 (L Williams); 2, Impact (C Hanley); 3, Gamento Z (V Young). 1.25m 1, White Light (C Collins); 2, Larius (G Dickens); 3, Nethertown Kiss. Winter Grade C 1, Mercurius (L Murphy); 2, Okehurst High Life (K Doyle); 3, Dominick II (J Fisher). winter A&B grand prix 1, Cortaflex Amber Du Montois (W Funnell); 2, Lugana Beach (S Quigley); 3, Elve De Laye (S Crippen).

ROWALLAN JNR PREMIER, Fenwick, Ayrshire, 15-17 Feb

jnr 1.10m 1, CJ’S Kemosabi (A Mizon); 2, Torwood Amarige (M Sampson); 3, Master Bill (L Hutt). national 128cm 1, Sligo Lucky (D Neilson); 2, Skibbereen Girl (L Saywell); 3, Ballyclough Tess (H Thomas). national 138cm 1, Mystic Starlight Express (W Whitaker); 2, Strawberry Fair III (P Dobby); 3, Gwaun Benjamin (O Hilliard). jnr open 1, Justa Nuther Fred (A Mizon); 2, Top Knotch III (E Doherty); 3, Air Force One (K Forsyth). 16 Feb: jnr 1.15m 1, Applejax Glory Be (A Derbyshire); 2, Papadacus (J Newnham); 3, Master Bill. jnr restricted 1, Spot The Lady (L Ferguson); 2, Floating Change (L Wade); 3, Applejax Glory Be (D Smith). 148cm 1, Top Knotch III; 2, Mr Swampy (D Smith); 3, Caramel II (P Dobby). winter 128cm 2nd round 1, Echo Wold (Z Wilson); 2, Shreddar (M Sampson); 3, Sligo Lucky (D Neilson). winter JC 2nd round 1, Essadin (S Babes); 2, Spot The Lady; 3, Langton’s Lights (L Robertson). national 138cm 1, Mystic Starlight Express; 2, It’s Lulu (P Dobby); 3, Fountain Ranger (O Hilliard). 17Feb: 128/138/148cm 1, Wharfedale Boy (S Locker); 2, Ultimate Challenge (J Harland); 3, Hollyoaks (D Willet). national 128cm 1, Micklow Rapidash (D Neilson); 2, Midnight Dynamite (H Haig); 3, Millersford Hugo (B Mantel). jnr intermediate.-1, Master Bill (L Hutt); 2, Papadacus (J Newnham); 3, Forever Rosie (P Sims). winter 138cm 2nd round 1, Strawberry Fair III; 2, Lakeland Little Star (S Lithgow); 3, Forever Katie (L Sims). JA Winter Classic 1, Mystery Music (E Doherty); 2, Master Bill; 3, Sand Storm Tiger (S Strawson). Blue Chip Sparkle 1, Top Knotch; 2, Finbar McCool (E Doherty); 3, Applejax Mr Ed.

RODBASTON COLLEGE Penkridge, Staffs, 16 Feb

Charles Owen British Novice 1, Two Mills Illusion (M Whalley); 2, Gunstone If Only (D Fish); 3, Blonde Ambition (T Mallin). Equimax Discovery 1, Palova Blue Othella (K Marsh); 2, Peggs Leading Lady (P Linning); 3, Whirly Bird (I Wynne). Great Leighs Newcomers 1, Just Cruise (E Shaw); 2, Madness (A Sharman); 3, Une De La Affaire (K Marsh). BEIB Members Cup 1, Paddock Mainline (L Drown); 2, Beetlejuice (J Jones); 3, Kashmet (R Hewitt). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1, Nazzarco (S Livesey);2, Ballygowan (T Mallin); 3, Madness. 1.25m 1, Nazzarco; 2, Landini (T Mallin).

TALL TREES ARENA, Camelford, Cornwall, 16 Feb

Jnr Warm up eq. 1, Guiness (H Williams); Fairlands Star (V Mills). Scope Jnr Novice Q Pocket Dragon (D Gynn); 2, Eves That Girl (J Pascoe); 3, Mary Madeline (J Pascoe). Jnr 95cm Open 1, Fairlands Star; 2, Toyd Zeppy (S Rowcliffe); 3, Hedi’s Gold (L J Dale). Blue Chip Jnr Newcomers 1, Toyd Zeppy; 2, Hilltop Baby Blue (T Hutchins); 3, Riversdale Cliquot (R Jinks). Scope Jnr Progressive Q 1, Hilltop Baby Blue; 2, Toyd Zeppy; 3, Miss Liddington (C Mills). Jnr 1m Open 1, Virtual Reality (L J Dale); 2, Harry Hotshot (T Hutchins). Scope Jnr Adventurer Q 1, Darby’s Knapp (S Rowcliffe); 2, Harry Hotshot.

ARENA UK Grantham, Lincs, 16-17 Feb

British novice 1, Gormless Norman (K Grant); 2, Ultimate Accolade (D Foster); 3, Redhill Honey (A Bedford). discovery 1, The Magoo (A Bedford); 2, Ultimate Accolade; 3, Isa (L Huzzey). mini grade C 1, Doubtful (L Schatzberger); 2, Red Wharf Roly (K Grant); 3, Westpoint Farelle (T Blackburn). newcomers 1, A Touch Of Frost (L Henson); 2, Oberon V (M Lanni); 3, Issue Des Champs (M Williams). Foxhunter 1, Royal Dane III (A Pacheco); 2, Young Gun I (J Reed Stephenson); 3, Last Chance II (R Walker). 1.20m 1, Jamel (L Brennan); 2, Different Class FC (S Neads);3, Kalando (V Bevan). 1.20m members cup 1, My Harvest Gold (A Brady); 2, Salie Van Corde (A Saywell); 3, Monsigenor (D Walsh). 17 Feb: British novice 1, Fleetwood Just Didi (A Strawson); 2, Polleke (G Turner); 3, Utah Van Het Westleven (R Brewin). discovery 1, Ikon (R Ferry); 2, Temple Phoenix (J Russell); 3, Man Of Aran (C Stirling). mini grade C 1, Temple Ryefield (J Russell); 2, Lucca (J Barton); 3, Glenbrook Star (J Coleman). BEIB Star 1, Busk Hill Mosaic (R Barton); 2, Cuddly Coachman (S Pountain); 3, Lamaree (S Jack). newcomers 1, Dean Dally (A Saywell); 2, Star Of Fortuna (S Pountain); 3, Oberon V.

BARTON EC Bilsborrow, Lancs, 16-17 Feb

British novice 1, Good Times Loretta (H McGowan); 2, First Contact (S Ostridge); 3, It’s Serious (J Martin). discovery 1, Silver Sirocco (N Martin); 2, Gretna Gamble (R Sargent); 3, Nice Fella (J Clayton). 1.05m 1, Rosina Royal (J Martin); 2, Nice Fella; 3, Blackstuff Boy (M Bunting). newcomers 1, Elizabeth Of York (C Richardson); 2, It’s Ocean Blue (K Tsang); 3, Minstrel Jewel (D Hayes). 1.10m 1, My Little Soldier (J Shaw); 2, Maid Of Kent (A Plews); 3, Princess Mystique (N Bampton). Foxhunter 1, Ranome Z (E Staveley); 2, Lilly Brigantes (J Shaw); 3, Maid Of Kent. 1.20m 1, HS Jack In The Box (H McGowan); 2, Huntingtown (N Martin); 3, Ashdale Jackpot (E Staveley). 1.30m 1, My Little Soldier; 2, Way Too Cool (N Bampton). 17 Feb: British novice 1, A Touch Of Silver (J Woodacre); 2, Vivachi Spicy Lady (N Garner); 3, Original Prankster (L Catton). discovery 1, Midnight Moneypenny (K Phillips); 2, Pegasus II Million (C Kenyon); 3, Feather Edge Amber (J Brown). 1.05m 1, Deep Heat (N Martin); 2, Easy Touch II (H McGowan); 3, High Flyer II (S Barnes). newcomers 1, Rimke (N Martin); 2, Amber Gold (S Lowther); 3, Rosina Royale. 1.10m 1, Princess Mystique (N Bampton); 2, Miss Dominique (M Wood). Foxhunter/1.20m 1, HS Jack In The Box; 2, Miss Dominique; 3, Huntingtown. 1.25m select 1, Ashdale Jackpot; 2, Way Too Cool.

EXETER EC Poltimore, Exeter, 16-17 Feb

British novice 1 & 2, Mulgrave Ferdi & To Be Frank (C Keevil); 3, Foxhill II (J Tuff). discovery 1, Benrose Beau (C Austin); 2, Tullys Sarah (J Hoskins); 3, Chinook Lucerne (S Peck). adventurer/ 1.05m 1, Mayrose Emerald isle (N Francis); 2, Gina G (M Brake); 3, Carnival Chance (A Hutchings). members cup 1, Tully Lane (J Hoskins); 2, Carnival Chance; 3, Kinetic (B Wilmer). 1.20m members cup 1, Kinetic; 2, Gianni (K Spiller); 3, Darcline (T Dunn). 17 Feb: newcomers 1, Kestor (M Scarr); 2, King George (M King); 3, Flash For Cash (K Bloomfield). 1.10m 1, Al Capone’s Bandit (C Jones); 2, Violet Elizabeth (A Wallis). Foxhunter 1, Lando (E Oakley); 2, Kestor; 3, Jumanji II (C Jones). 1.20m 1, Gianni; 2, Kinetic. 1.25m 1, Bodiceas Revenge (A Ellery); 2, Lando; 3, Makita II (M Lilley). British novice 1, Chalcotts Saracen (A Ellery); 2, Dexters Lab (H Garnish); 3, Foxdon Just So (H West). discovery 1, JD Breakpoint(A Ellery); 2, Tully Sarah (J Hoskin); 3, Pendarves Raffles (S Williams). 1.05m 1, Morning Cloud (S Williams); 2, Fading Grey (S Wakeham); 3, Another Mayday (H Bishop).

GOLDEN CROSS EC Hailsham, E.Sx, 16-17 Feb

British Novice 1, Master Rupert (F Cardrick); 2, Lewes Boy (N Ivory); 3, Emmerdale (E Warren). Swift Alarms 1.05m Open 1, Walton Bombadier (L Long); 2, Charlies Gaelic Gamble (B Lear); 3, Wild Buck (K Rockcliffe). GardinerNewcomers 1, Spin Doctor (F Cardrick); 2, Daytona Bay (R Gardiner); 3, Jack Curtis (F Cardrick). eQuest Midway Open 1, Frogs Hill (J Piper); 2, Dianthus (F Whittington); 3, Roscoe II (A Harris). Sandalls Farm 1.20m/Horse and Hound Foxhunter 1, Dianthus; 2, Silent Sam (J Piper); 3, Frogs Hill. 17 Feb: Wrens Horseboxes British Novice 1, Langarth Tristan (N Braidwood); 2, Master Rupert; 3, Glimmer of Gold (J Piper). Small Open 1, Abearearon Prince (F Cardrick); 2 , Wrens Sky Rocket (S Moss); 3, Rio Giavanni (M Perrin). Blue Chip Power 1, Jeraboam (G Tattersall); 2, Cavalo (B Lear); 3, OBleem (B Penny). eQuest Midway Open 1, Walton Bombadier (L Long); 2, Rideout Rose (S Frankland); 3, Jack Curtis.Sandalls Farm 1.20m/Horse and Hound Foxhunter 1, Daytona Bay ; 2, Walton Bombadier; 3, Ardal Boy (G Murphy). Sandalls Farm 1.25m Select 1, Ramand De La Fazenda (P Nesbett); 2, Kracktowa (S Marsh) ; 3, Silent Sam.

HOLMSIDE PARK EC Co Durham, 16-17 Feb

Golden Bear Tiny Tots 1, 4 tied. jnr British novice 1, Little Power Pack (A Hagan); 2, Smart Lad (J McCrudden); 3, Highling Black Magic (K Hampton). jnr novice 1, 6 tied. 90cm jnr 1, Double Whammy (A McCullough); 2, Master Tosca (C Gibson); 3, Milligan Hill (R Cana). 128/ 138cm 1, Double Whammy; 2, Bally Lucky (S Shipley). jnr newcomers 1, Cornsay Sam (A Smailes); 2, Kitsmill Galaxy (E Harrison); 3,Master Tosca. jnr adventurer 1, Kitsmill Galaxy; 2, Forge Freeway (J Pringle); 3, Cornsay Sam. 17 Feb: British novice 1, Plume Briar Flyer (K Jefferson); 2, Mr Floppy (A Clark); 3, Just Charlie (R Shields). novice 1, Foxmill Nebraska (L Fox); 2, Vandermere (P Dodds); 3, Shiverlea Reck (S Deary). discovery 1, Foxmill Nevada (L Fox); 2, The Rag Trade (C Dennis); 3, Oakleas Diamond Crest (E Brown). newcomers 1, Orton Springs (M Smailes); 2, Southbrook Springtime (J Picken); 3, Quayside Counter Attack (J Dixon). members cup 1, Another Vision (J Atkinson); 2, Alpine Marc (D Lillie); 3, Lingmoor (S Holland). 1.15m 1, Meadowcroft Midget (A Mills); 2, Florentino (H Swailes); 3, Hamilton Poppet (E Wright). Foxhunter/ 1.20m 1, Stainsby Don Edwardo (J Tanfield); 2, Broken Rule (J Picken); 3, King Leonarcis (K Leak). 1.25m 1, Broken Rule; 2, Stainsby Don Edwardo; 3, Toodjay (S Russell).

BOLD HEATH EC Warrington, Cheshire, 17 Feb

British novice 1, Gun Boat Diplomacy (K Purvis); 2, Country Squire (B Rogers); 3, Merllyns Raphaela (A Carpenter). discovery 1, Lawton Belle (L Cartlidge); 2, Lord Peter (C Robson); 3, Homer Alone (P Borthwick). 1.05m 1, Bentley Master (A Owens); 2 & 3, Two Mills Royale & DMS Classic (M Jones). newcomers 1, Karinga Bay (M Marsh); 2, Two Mills Royale; 3, Rossmores Cover Girl (T French). 1.10m 1, Damingo (S Buckley); 2, Miami Playboy (L Mansfield); 3, Felton Limited Edition (M Cliffe). 1.20m 1, Lakeland Gold Diamond (S Buckley); 2, Labito (M Daniels); 3, Destiny (T Davin).

MARKFIELD EC Markfield, Leics, 17 Feb

British novice 1, Sure Choice (C Healey); 2, Dot To Dot (R Burr); 3, Oakville Boy (C Healey). mini grade C 1 & 2, Lister’s Boy & Quanny Lady (D Whitehead); 3, The Rock (C Healey). newcomers 1, One More Time (S Scott); 2, Lottie (C Healey); 3, Bright Lights (J-P Sheffield). Foxhunter/open 1, Classic Vision (A Smith); 2, Portly Ford (S Ratcliffe); 3, Miracle Man (R Burr).

NORTHALLERTON EC, Yafforth, Yorks, 17 Feb

Small Pony Open1, Priory Little Star (E Stoker);2, Miss Moon (C Joliffe).11 yrs and Under1, Cappagh Misty (P Allen);2, Priory Little Star (E Stoker);3, Barnaby Barnett (S Staples).Jnr British Novice1, Micklow Madness (C Jackson);2, Mystic Angel (D Joliffe);3, Athenry III (J Reveley).95cm Open1, Diana Memory (H Webb);2, Kosmic King (S Adams);3, Chocs Away Ginger (D Joliffe).Blue Chip Jnr Newcomers1, Forge Freeway (J Pringle);2, Hillandale Aero (J Bowman);3, Athenry III (J Reveley).Squibb & Davies National Jnr Foxhunter1, Little Atom (D Jolliffe).Jnr 1.15 Members Cup1, Emerald Reward (G Teal);2, Little Atom (D Jolliffe).Jnr Intermediate Open1, Emerald Reward (G Teal);2, Chocs Away Ginger (D Jolliffe).

PRESCOTT EC Baschurch, Shropshire, 17 Feb

90cm jnr open 1, Coch-y-Bondu (O Roberts); 2, Distant Coral (H Michael); 3, Watson & Thornton Ballyshaho (P Thornton). jnr novice 1, The Pieman(A Baker); 2, Here’s Sundance (L Arden); 3, True North (L Myatt). jnr progressive 1, Castle Barr Lad (S Twist); 2, Distant Coral; 3, The Highwayman (R Addison). jnr adventurer 1, Miss Wobbegong (S Twist); 2, The Highwayman; 3, LawleyShady Lady (L Thomas). jnr select 1, Scooby Doo (M Williams); 2, Eastwood Ecco (A Crockett); 3, Mandlerley Medley (R Evans). Equimax Discovery 1, Carlisca (A Bywater); 2 & 3, Tanart & Lookhurst Weissman (T Coppola). area 25 qual1 & 2, Portabella Belle & Mr Bailey’s Irish Dream (P Harris); 3, Tenderess (M Rowles). Great Leighs Newcomers 1, Painted Lady (J Durham); 2, Leap Frog (T Coppola); 3, Bally Bear (J Tulloch). BEIB Members Cup 1, Reesh (C Membury); 2, Zephlin (A Bywater); 3, Prince Elliot (K Webster). Horse & Hound Foxhunter/1.20m 1 & 2, Popsocks & Fabian (S Gill); 3, The Missus (J Durham).

THORPE GRANGE Lincoln, Lincs, 17 Feb

Charles Owen British Novice 1, Evening Star (J Brazier); 2,Achsah Bas Obadiah (A Esser); 3, Foleyan Blue Boy (J Mountain). 1m Open 1, Free Option (J Mountain); 2, Another Diamond (G Richardson); 3, Statham Show Girl (M Larkin). Discovery 1, Master Darwin(F Deller); 2,Jet Set Magna (B Hemstock); 3, Foleyan Blue Boy (J Mountain). Great Leighs Newcomers 1, I’m a Lady (L Pears); 2, Riverside William (J Burns); 3, Milldale (L Pears). 1.10 Members 1, Major Impression (R Ward); 2, AlderneyEdge (J Burns), 3, Genuine Jack (L Pears). Horse & Hound Foxhunter 1, Riverside William (J Burns). 1.20M Open 1, Major Impression (R Ward)